Saulėto oranžinio traukinio kelionė

Saulėto oranžinio traukinio kelionė

Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ bendruomenė entuziastingai įsijungė į respublikinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ veiklą. Palaikėme Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ ir Lietuvos Edukologijos universiteto iniciatyvą – skatinti patirtinį vaikų ugdymą auginant moliūgus.

sigute2

S. Kličiūtės nuotr.

Pavasarį per šeimos šventę vaikai padovanojo savo artimiesiems iš mažų sėklyčių prasikalusius moliūgų daigelius. Daigeliai buvo pasodinti į žemę ir auginami soduose, daržuose, net darželio kieme. Rudenį užauginti moliūgai sugrįžo į darželį. Ir kokių tik jų nebuvo: mažų, didelių, gruoblėtų, o vienas kalbantis ir dainuojantis (auklėtoja metodininkė Daiva Jankūnienė). Tas „kalbantis moliūgas“ pakvietė visus sukurti moliūgų traukinį. Visiems buvo smagu važiuoti oranžiniu traukiniu, žaisti, dainuoti, šokti, džiaugtis ir gėrėtis didžiausiu, originaliausiu moliūgu.
Auginome ne tik moliūgus, bet ir medetkas, serenčius, morkas, paprikas – oranžiniais žiedais žydinčius arba oranžinius vaisius vedančius augalus.
Paskelbę „Oranžinę dieną“ kūrėme mandalas iš rudens gėrybių. Džiaugėmės aktyvia vaikų veikla bei pedagogų ir tėvelių bendradarbiavimu. Sulaukėme originalių pasiūlymų iš vietos bendruomenės (mikrorajono) gyventojų sukurti vieną didžiulę mandalą ar kurti mandalas aplink kieme augančius medžius.
Manome, kad ši graži iniciatyva peraugs į tradiciją ir taps vis tamsėjančių rudens vakarų puošmena.
Regina Macijauskienė, auklėtoja metodininkė

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų