„Saulėtekyje“- šventinė vardadienio savaitė

„Saulėtekyje“- šventinė vardadienio savaitė

Paskutinę spalio savaitę „Saulėtekio“ progimnazijoje švenčiamas mokyklos vardadienis. Nuo pirmadienio iki penktadienio vykstančiuose renginiuose dalyvauja ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir tėvai.

sauletekis

 

Šiemet šventės proga atidarytos dvi ekspozicijos: 1–4 klasių mokinių piešinių paroda „Mano mokykla“, ,,Galerijoje XII“ – Panevėžio dailės mokyklos mokinių darbų paroda. Jaunieji mokyklos kūrėjai rinkosi į literatūrinį „Saulėtekio“ rudenį, o pradinukai išleido ir pristatė du mokyklinius laikraštukus – „Juokrimtukas“ ir „Spindulėlis“.

Sporto salėje dundėjo kamuolys, šūkavo aistruoliai – vyko 5–6 klasių kvadrato ir 7–8 klasių mokinių tinklinio varžybos pereinamajai taurei laimėti. Penktokai pakvietė į klasių prisistatymo konkursą „Mes linkime mokyklai…“
Šventinė „Saulėtekio“ progimnazijos vardadienio savaitė baigėsi smagiu renginiu. Nuo ankstyvo ryto net 15-oje dirbtuvių virė darbas. Visi – nuo penktoko ligi aštuntoko – triūsė kurdami šventinius pristatymus. Na, o ką pavyko sukurti, mokiniai parodė susirinkę į baigiamąjį koncertą.
„Plunksnos brolių“ menės dalyviai pašlovino mokyklą puikiu kūriniu – perskaitė pačių sukurtą odę „Saulėtekiui“. Dirbtuvei vadovavo lietuvių kalbos mokytoja Asta Masiliūnienė.

Sveikinimus mokyklai anglų kalba perskaitė 5-ų ir 8-ų klasių mokiniai, dalyvavę „Designer’s room“ ir „Artists space“ dirbtuvėse. Juos konsultavo anglų kalbos mokytojos Edita Šukienė, Ramunė Ražanskienė ir Regina Beinartaitė. „Tradicijų virtuvėje“ mokiniai su mokytojomis Virginija Žičkaite, Migle Vitkūniene ir Vilija Lizdeniene diskutavo apie tradicijas ir parengė plakatą apie jų prasmę.

O štai „Protų bokštų“ klubo ir Visažinių kambario mokiniai visus nustebino tokiais dalykais, kurių tikrai apie mokyklą nežinojome. Jie, konsultuojami matematikos mokytojų Daivos Žemaitienės, Gražinos Šuškevičienės ir informatikos mokytojų Auksės Stasiškienės bei Daivos Juknienės, tyrė klasių lankomumą, skaičiavo dažniausius ir rečiausius mokinių ir mokytojų vardus bei kitus įdomius dalykus ir visa tai skaidrėse pateikė diagramomis, procentais, skaičiais.

„Nuotaikų“ studijoje, kuriai vadovavo dailės mokytoja Danutė Kalendienė, matyt, buvo rudeniškos nuotaikos, nes šioje dirbtuvėje sukurtoje popierinių drabužių kolekcijoje vyravo šiltos žemės spalvos.
Dabar kalbama, kad Lietuvoje vis dažniau pūsteli modernūs europietiški ar amerikietiški vėjai. Matyt, Helovino vaiduokliška infekcija darganotą rudenį užsikrėtė ir „Linksmojoje virtuvėje“ būtent šia tema gaminę skanumynus mokiniai. Dirbtuvei vadovavo šefė – dailės mokytoja Vitalija Balčiūnienė.

Daug vaikų tą rytą skubėjo ir į Sporto akademiją, juos treniravo kūno kultūros mokytojai Genovaitė Taučienė ir Gintautas Krugiškis. O šokių salėje nuolat skambėjo muzika – ten įkurtoje Judesio akademijoje mokytoja Agnė Šidlauskaitė mokė vaikus atsipalaiduoti šokant. Parengtą kompoziciją „Išlaisvink save“ žiūrovai lydėjo garsiais plojimais.
Dirbtuvių „Fairy-tale experts“ ir „Poet’s corner“ vaikai, kuriuos konsultavo anglų kalbos mokytojos Zina Girdvainienė ir Živilė Bagušienė, suvaidino pasaką, perskaitė sveikinimą ir padainavo dainą. „Geografų kampe“ kartu su mokiniais dirbo net 4 mokytojai: mokyklos direktorius Algirdas Gedeikis, pavaduotoja ugdymui Irena Gasiūnienė, istorijos mokytoja Elvyra Rūkštelienė ir geografas Svajūnas Gaigalas. Dirbtuvėse buvo sukurtas „Saulėtekio“ geografijos žemėlapis, kuriame pavaizduota, kiek ir iš kurių Panevėžio gatvių mokinių mokosi progimnazijoje.
Teatro laboratorijoje dalyvavę vaikai scenoje vaidino anekdotus apie Petriuką ir blondines, o Garsų konservatorijos „pirmakursiai“, vadovaujami mokytojos Virginijos Skukauskienės, renginį baigė smagia pačių sukurta daina apie mokyklą.
Mokyklos direktorius mokiniams ir mokytojams vardadienio proga įteikė padėkas, o tinklinio ir kvadrato varžybų nugalėtojams – pereinamąsias taures. Dirbtuvių šūkis „Patirk atrask, išmok“ pasitvirtino. Valandos, praleistos dirbtuvėse, tikrai buvo prasmingos ir neprailgo: mokiniai susirado naujų draugų, kartu kūrė, sužinojo daug įdomių dalykų, kai kas pirmą kartą užlipo ant scenos…

Rima Šarkanienė
Teatro laboratorijos vadovė, mokytoja

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų