M. Mikelevičienė šokiruota: skaitiklį pakeitę „Aukštaitijos vandenys“ pateikė sąskaitą už neįtikėtinai didelį kiekį išleisto vandens. V. Bulaičio nuotr.

Sąskaita už vandenį šokiravo

Sąskaita už vandenį šokiravo

 

Nemokamas šalto vandens skaitiklio pakeitimas kartais gali kainuoti nemenką sumą. Tuo tvirtina įsitikinusi 79-erių panevėžietė Marijona Mikelevičienė, šokiruota bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ reikalavimo apmokėti net už kelias dešimtis kubinių metrų išleisto vandens.

Pensininkė dievagojasi vos per dvi savaites tiek išnaudoti net ir norėdama nebūtų sugebėjusi ir kol kas kategoriškai nesutinka įmonei už vandenį atseikėti reikalaujamų beveik pusės šimto eurų. „Aukštaitijos vandenys“ nė nesileidžia į diskusijas.

Kai į sanatoriją išvykusiai ir vieną mamą namuose palikusiai dukrai M. Mikelevičienė telefonu papasakojo sulaukusi skaitiklio keitėjų, šioji nė nesuko galvos. Įprasta procedūra nė vienai iš moterų nesukėlė įtarimų tol, kol grįžusi iš gydyklų dukra nežvilgtelėjo į šalto vandens skaitiklio keitimo aktą.

Jį užpildęs „Aukštaitijos vandenų“ darbuotojas aiškiai įrašęs paskutinius senojo skaitiklio rodmenis. Juos palyginus su vos prieš 18-iolika dienų pačios M. Mikelevičienės dukters įrašytais į atsiskaitymo knygelę, skirtumo iš tiesų būta didžiulio. Pagal tokius rodmenis panevėžietė per ganėtinai trumpą laiką turėjo išleisti 30 kub. m šalto vandens – daugiau nei penkiolika vonių.

Pasirašė aklai

M. Mikelevičienė tvirtina to negalėjus būti. Nors pensininkė gyvena individualiame name su dukros šeima, vandenį leidžiančių asmenų ne tiek jau daug: dažniausiai moteriškės lieka dviese, mat į komandiruotes važinėjantis žentas namo sugrįžta tik savaitgaliais.

M. Mikelevičienė tikina vandenį iš čiaupo naudojanti tik buityje, mat ūkyje prireikus vandenį semianti iš kieme esančio šulinio.

Iš dukters išgirdusi, kad už esą išleistus tris dešimtis kubinių metrų „Aukštaitijos vandenims“ turėsianti sumokėti 45 Eur, pensininkė net vaistų griebėsi. Save kaltina, kad skaitiklio keitimo aktą pasirašiusi kone aklai, nepatikrinusi, kiekgi iš tiesų tuomet rodė senasis skaitiklis. Močiutė sako pasitikėjusi įmonės atstovu, mat pati ir su akiniais sunkiai skaičius beįžiūrinti. Dėl tokios sveikatos pati niekada nenurašinėdavusi rodmenų – tą darydavusi dukra, kuri ir mokėdavusi už komunalines paslaugas.

Abi moterys tvirtina, jog per gyvenimą nėra išnaudojusios daugiau nei 10 kub. m per mėnesį. Įprastai joms užtenka nuo penkių iki poros kubų šalto vandens. Jos sutinka, kad į atsiskaitymo knygelę ne visada įrašydavusios tikslius rodmenis – skaitiklio rodmenis dukra suapvalindavo, tačiau tikina, jog visada – į didesnę pusę.

„Dar kai anūkai name gyveno 30 kub. m vandens per dvi savaites neišleisdavome“, – gūžčioja pečiais M. Mikelevičienė.

Motina su dukra kategoriškai atmeta tikimybę, jog tiek vandens galėjo išbėgti dėl gedimo ar elementariausių dalykų, kaip kad iki galo nenuspausta klozeto bakelio svirtis.

Mokėti atsisako

Netikėtai didelio mokesčio šokiruotos M. Mikelevičienės dukra nuskubėjo aiškintis į įmonę „Aukštaitijos vandenys“.

Klientų aptarnavimo skyrius nusiuntė pas apskaitininkę, tačiau panevėžietė liko nieko nepešusi.

„Man apskaitininkė aiškina, esą įmonei nėra jokios naudos užrašyti neteisingus rodmenis. Nežinau, yra jai nauda ar ne, bet kodėl mes turime už tai sumokėti?“ – piktinosi M. Mikelevičienės dukra.

Abi moterys tvirtina, jog jas piktina ne didelė suma, bet esą neteisybė.

„Mums sakė, jog niekur nesidėsime – teks mokėti. Žinoma, kad niekur nesidėsime. Jei skolingi būtume, nesiginčytume ir mokėtume, bet dabar su mumis elgiamasi nesąžiningai“, – pasakojo M. Mikelevičienė.

Teisybę surasti pasišovusi pensininkės dukra sako ir pati nustebusi, kai iš aplinkinių sulaukė palaikymo ir užuominų, kad ne vienintelė pakliuvo į tokią situaciją.

„Aukštaitijos vandenyse“ Klientų aptarnavimo skyriuje moteris, išgirdusi, kad atėjau aiškintis dėl skaitiklio rodmenų, dar mane paskatino šito nepalikti. Turbūt ir kitiems yra taip nutikę“, – svarsto panevėžietė.

Įmonė nediskutuoja

Nors panevėžietės atkakliai tvirtina tiek vandens, už kiek iš jų reikalaujama sumokėti, neišleidusios, vis dėlto „Aukštaitijos vandenys“ M. Mikelevičienei nusileisti nenusiteikę.

Įmonės ryšių su visuomene specialisto Svajūno Mikeškos teigimu, nors balandžio 12-ąją vartotoja deklaravo skaitiklio rodmenis 467, balandžio 30-ąją, prieš išardant senąjį skaitiklį, bendrovės darbuotojas fiksavo 497.

„Šalto vandens skaitiklio keitimo akte tokius rodmenis savo parašu patvirtino tiek bendrovės darbuotojas, tiek ponia Marijona Mikelevičienė“, – motyvuoja S. Mikeška.

Anot jo, įmonėje saugomas ne tik minimas aktas, bet ir pats senasis skaitiklis su nepažeista plomba ir dar iki birželio galiojančia metrologine patikra.

„Jo rodmenys šiandien – 497“, – akcentuoja bendrovės atstovas.

Ar vartotoja balandžio 12-ąją mokėdama už išnaudotą šaltą vandenį teisingai deklaravo skaitiklio rodmenis, pasak S. Mikeškos, bendrovė spręsti nesiima.

Komentarai

  • man tas pats buvo, kartais net netikrindami raso saskaitos.Specialiai tiek vandens neisnauduociau.Nemoket ir i teisma

  • Siūlau šitam ponui susitvarkyti iš kolonėlių leidžiamo vandens apskaitą.Ypač dabar-prasidėjus šiltajam sezonui.Konkretus pavyzdys:Stoties-Utenos gatvėje esanti kolonėlė.Jau penkeri metai stebiu/netgi pranešiau AV/ kai atvažiuoja pulkai mašinų su talpomis ir leidžiasi vandenį.Taigi kažkas turi už tuos nuostolius sumokėti.O tokių kolonėlių mieste ne viena.O kas jas kontroliuoja?Gal S.Mikeška turėtų jausti atsakomybę.

    • Atsakyti
  • uz tuos nuostolius mes ir sumokam,o ne Mikeska

  • reiktu patikrinti buchalterija sitos imones.Kazkaip itartinai ramu ten

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų