Pakeitus langus Panevėžio santuokų rūmuose, jų svarbiausias akcentas – vitražai grįš į savo įprastą vietą. M. Garucko nuotr.

Santuokų rūmuose nukelti legendiniai vitražai

Santuokų rūmuose nukelti legendiniai vitražai

Tikriausiai reto panevėžiečio nuotraukų albume nėra fotografijos su Panevėžio santuokų rūmų vitražais. Jų šią savaitę įprastoje vietoje nebeliko.

Neliko esminio akcento

Išsigąsti nereikėtų – netrukus vitražisto Kazio Morkūno sovietmečiu sukurta spalvotoji „Jaunystė“ grįš atgal. Ją statybininkams teko laikinai išardyti, kol bus pakeisti rūmų antrojo aukšto bei rūsio langai.

„Išimti vitražus nebuvo taip lengva. Jie dideli ir sukonstruoti į specialius rėmus“, – apie vykdomus darbus pasakojo Panevėžio savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Loreta Guokė.

Pakeisti Santuokų rūmų langus planuota nuo pavasario, tačiau iki pat rudens Panevėžyje registruota tiek santuokų, kad remontui neliko laiko. Sutvarkyti langus, pasak vedėjos, seniai reikėjo – senieji gadino estetinį ir taip prastą pastato vaizdą.

Daugiau atnaujinti Santuokų rūmų Savivaldybė šiais metais neplanuoja. Žadama, kad jei kitų metų miesto biudžetas leis, bus sutvarkyta ir moraliai atgyvenusi šildymo sistema, suremontuotos vidaus patalpos.

Kiek tokie planai gali kainuoti, Miesto infrastruktūros skyriaus vadovai kol kas negali atsakyti.

Šaukiasi rekonstrukcijos

Kad Panevėžio santuokų rūmams reikalingi pokyčiai, mato ne tik panevėžiečiai, bet pripažįsta ir patys valdininkai.

„Pastatas statytas sovietmečiu kaip alternatyva bažnyčiai, siekiant iš jos pritraukti jaunavedžius. Tuomet pompastikos, brangių medžiagų ir idėjų tokioms vietoms sukurti negailėta. Dabar tokie rūmai jau tokie ištaigingi nebeatrodo“, – kalbėjo L. Guokė.

Pastatas ir iš vidaus, ir iš išorės atrodo tamsus. Ateityje, atsiradus finansinių galimybių, žadama daug ką keisti. Tuos pačius prieš kelerius metus rekonstruotus vitražus ketinama apšviesti, kad jie matytųsi ir iš lauko pusės. Rekonstrukcijos laukia ir vitražai mažojoje salėje. Kitaip, pasak L.Guokės, turėtų atrodyti ir pačios iškilmių salės. Jas atnaujinus, vedėjos nuomone, čia būtų galima vykdyti daugiau veiklų, ne tik tuokti poras.

„Gražiose salėse galėtų vykti iškilmingi miesto Tarybos posėdžiai, renginiai. Tokie rūmai turėtų būti miestą reprezentuojantis pastatas“, – įsitikinusi L. Guokė.

Komentarai

  • Stipri šeima-stipri visuomenė. Kartu mokinkimės mylėti vieni kitus kaip patys save 🙂 🙂

    • ir rašyti be klaidų

  • Jeigu sugalvosit vitražinius langus parduoti, paskelbkit viešai, nupirks verslininkai savo sodyboms.

  • jau ,,išpirko“ puse Panevėžio skulptūrų – liko tik geležinės bobos ir akmeninės pabaisos be galvų užtat su dideliu užpakaliu.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų