Šaltokas pavasaris prisileidžia tik šluotas

Šaltokas pavasaris prisileidžia tik šluotas

Lietuvos miestai jau po truputį iš gatvių ima valyti per žiemą susikaupusį purvą ir šiukšles. Tačiau lėtai ateinanti šiluma vis dar trukdo šiuos darbus atlikti transporto priemonėmis, tad su aplinkos tarša kietosiomis dalelėmis kol kas kovojama šluotomis.

Šiuo metu Panevėžio mieste pluša 40 bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ valytojų, kurie šluoja purvą nuo gatvių kelkraščių, šaligatvių ir kaupia į krūveles. Valyti Panevėžio greitesniu būdu – specialia technika – šiuos darbus atliekanti įmonė dar negali. Dėl žemos temperatūros, drėgmės purvas vis dar stipriai prikibęs prie kelių dangos.

Tačiau atšilus orams valytojams į pagalbą bus tikrai paleista ir technika. Tik tikėtis, kad visos gatvės bus nuvalytos, taip pat nereikėtų – „Panevėžio specialaus autotransporto“ Miesto tvarkymo skyriaus vadovo Kęstučio Olišausko teigimu, valymo darbai atliekami miesto Savivaldybės nurodytose gatvėse.

„Balandis – švaros mėnuo, bet nereikia tikėtis, kad pačią pirmą jo dieną miestas taps švarus. Šie darbai vyks visą mėnesį. Paskutinę savaitę prie mūsų prisijungs ir švaros akcijų talkininkai“, – sakė K. Olišauskas.

Minėta pagalba, anot jo, svarbi įmonės darbe – savanoriams surinkus šiukšles, bendrovės darbuotojams lieka jas tik išvežti.

Budins asfaltavimo techniką

Miestiečius prisidėti prie aplinkos tvarkymo akcijų kvietė ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna. Jis „Sekundei“ pasakojo, kokie tradiciniai ir nauji darbai numatomi šį pavasarį Panevėžyje.

„Pirmiausia, aišku, šluosime, nes purvinos gatvės dabar labiausiai krinta į akis. Dabar valysime rankiniu būdu, kai pradžius – ir mechaniniu“, – pradėjo vardyti pašnekovas.

Šiuo metu taip pat jau rengiamas gatvių remonto planas. Balandžio 15-ąją žadama pradėti asfaltavimo darbus karšto regeneravimo metodu. Pirmiausia kelininkai turėtų baigti likusią nuo rudens nesutvarkytą Nemuno gatvės atkarpą, paskui kelsis į Smėlynės gatvę. Pastarojoje dabar baigiami keisti vamzdynai. Toliau bus remontuojami keliai link Staniūnų, Žvaigždžių, Kniaudiškių, Stoties, Pušaloto ir kitų gatvių dalys.

„Iš viso turėtų būti sutvarkyta apie 15 gatvių atkarpų. Šią savaitę gausime tyrimų, ar galima parinktų gatvių dangas tvarkyti numatytu metodu, atsakymus ir pagal eilę pradėsim darbus“, – kalbėjo T. Jukna.

Po žiemos, anot jo, Panevėžio gatvės tikrai duobėtos ir apgadintos, kai kurios sunkiai išvažiuojamos. Žadama perkloti 15 iš 180 asfaltuotų miesto gatvių kilometrų.

Vėliau pagal sąrašą bus tvarkomi ir daugiabučių namų kiemai.

Tie patys brangūs gėlynai

Pavasarį rūpesčių atsiranda ir dėl aplinkos apželdinimo. Dar anų metų darbų rezultatas turėtų pasirodyti netrukus, kai sužydės šimtmečiui praėjusį rudenį sodintos tulpės ir krokai miesto centre.

O kitas daugiametes ir vienmetes gėles sodinti, pasak T. Juknos, planuojama tradiciškai, kai bus tam tinkamas laikas.

„Naujų teritorijų želdinti nesame suplanavę – turime 15 gėlynų, tiek liks ir šiemet. Tiesa, naujiena tai, kad po du didelius, gražius gėlynų vazonus žadame sukabinti ant stulpų Klaipėdos arba Nemuno gatvėse. Turėsime 40 vazonų“, – apie miesto puošybą pasakojo pašnekovas.

Gėlių sodinukus Savivaldybė trečius metus perka iš vieno pardavėjo, 2015 m. laimėjusio tokių paslaugų konkursą. Tam, pasak T. Juknos, šiemet skirta apie 100 tūkst. eurų.

Tokia pat suma šiais metais skirta miesto žolei šienauti.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų