S. Eidrigevičiaus kūrinys – tarptautinėje Varšuvos plakatų bienalėje

S. Eidrigevičiaus kūrinys – tarptautinėje Varšuvos plakatų bienalėje

Lenkijoje vykstančioje 26-ojoje tarptautinėje Varšuvos plakatų bienalėje – darbų atranką laimėjęs vienintelis lietuviškas darbas, dailininko Stasio Eidrigevičiaus sukurtas plakatas.

Šiemet Varšuvos dailės akademijos organizuojamai tarptautinės plakatų bienalės parodai ir katalogui buvo atrinkti 84 autorių darbai iš 824 konkursui pateiktų kūrinių. Menininkai buvo kviečiami įprasminti šiais metais minimas 100-ąsias atkurtos nepriklausomybės metines Lenkijoje, Čekijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, prisiminti pernai Suomijoje minėtą tokį pat jubiliejų. Atkreiptas dėmesys į tokių vertybių, kaip nepriklausomybė, laisvė, brolystė, solidarumas ir bendruomeninė tapatybė, atskleidimą, ką jos reiškia kiekvienam menininkui asmeniškai ir kaip jos gali būti išgirstos šiuolaikiniame pasaulyje.

Pripažinimo sulaukęs S. Eidrigevičiaus plakatas buvo sukurtas jo grafikos darbų parodai „Šaknys ir šakos“, kurios atidarymas įvyko 2016 m. G. Petkevičaitės-Bitės festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ metu. Paroda atspindėjo S. Eidrigevičiaus piešinio istoriją nuo pat studijų metų iki dabar, nuo siurrealistinio detalaus piešimo 1975–1980 metų darbuose iki koliažo, guašo, akvarelės darbų.

Negalintieji nuvykti į Lenkiją kviečiami į G. Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką – šis plakatas, be kitų įdomių šio autoriaus darbų, jau eksponuojamas S. Eidrigevičiaus kūrybos erdvėje antrame aukšte.

Tarptautinės 26-osios Varšuvos plakatų bienalės paroda veiks iki liepos 15 d.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų