Ryšių istorijos muziejaus kiemelis tikrai atgimsta

Ryšių istorijos muziejaus kiemelis tikrai atgimsta

Kilus sąmyšiui dėl buvusio Ryšių istorijos muziejaus kiemelio, „Savaitraštis Kaunui“ skuba patikinti kauniečius, kad vasarą kokybiškais gyvos muzikos koncertais pamėgtoje vietoje jie pasidžiaugti tikrai galės, o pati kiemelio erdvė bus atvira įvairioms iniciatyvoms.

Nusprendė tęsti renginių tradiciją

„Svarbiausia reikėtų žinoti, kad įmonė „Adform Lithuania“ yra įsikūrusi buvusio Ryšių istorijos muziejaus patalpose ir turi vietą – kiemelį, kuriame anksčiau „Ryšių kiemelio 837“ vardu vyko įvairūs renginiai. Tačiau „Ryšių kiemelis 837“ uždarytas. Įsigiję patalpas, nusprendėme tęsti renginių kiemelyje tradiciją, nes žinome, kad tai – kauniečių pamėgta vieta. Nutarta kiemą nuomoti įvairiems renginiams, patys nieko neorganizuosime ir koncertų nerengsime, tuo užsiims kiti. Čia vyks ir Gatvės muzikos dienos baigiamasis koncertas, ir daugybė kitų, jau suplanuotų renginių. Dabartinę kiemelio erdvę dalijamės su naktiniu klubu „Agentūra“, tad kartu esame suinteresuoti, kad čia vyktų kuo daugiau veiklos“, – kalbėjo „Adform Lithuania“ vadovas Linas Katilius.

Beveik visa vasara jau suplanuota, klausytojai gali tikėtis daug puikių vakarų, – pasidžiaugė M.Žulytė.

Žinia apie vasaros renginių buvusio Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje atgimimą pradžiugino ne vieną muzikos gerbėją – gerais koncertais ir jaukia aplinka garsėjusi vieta buvo viena populiariausių šiltuoju metų laiku Kauno senamiestyje. Tačiau džiaugsmą aptemdė sąmyšis ir abejonės, ar kiemelis tikrai atgims – projekto „Ryšių kiemelis 837“ rengėjai pareiškė pretenzijas į pavadinimo naudojimą.

Kviečia ne tik koncertų rengėjus

„Esame programuotojų įmonė, bet mintis vėl kiemelyje mėgautis renginiais kilo vos atsikrausčius į naujas patalpas. Tuomet žiniasklaidoje, socialinės žiniasklaidos terpėse irgi buvo girdima apgailestaujančių balsų, kad, atėjus privačiam verslui, populiarios koncertų erdvės nebeliko“, – prisiminė „Adform Lithuania“ vadovas.

Dienos metu kiemelis naudojamas „Adform Lithuania“ darbuotojų automobiliams statyti, tačiau vakarais nutarta pasiūlyti šią vietą tiems, kas nori organizuoti kokybiškus renginius. „Kodėl reikėtų uždaryti, jei galime su kauniečiais pasidalyti puikia vieta ir geromis emocijomis, juk ši erdvė labai tinka koncertams arba renginiams, kurie gali smarkiai pagyvinti Kauno kultūrinį gyvenimą“, – svarstė L.Katilius.

Sakyti, kad „Adform Lithuania“ kiemelyje bus organizuojami tik koncertai, irgi negalima. Čia jau surengtas „Toyota“ hibridinio automobilio pristatymas, vyksta derybos su Kauno maratonu.

„Kviečiame kreiptis ne tik koncertų, bet ir kitokių renginių organizatorius. Žinau, kad į visus renginius eisiu ir pats, ir visi mano kolegos“, – ragino „Adform Lithuania“ vadovas.

Laukia daug įspūdžių

Kultūros projektų vadovė Monika Žulytė, atsakinga už būsimų renginių kalendorių ir koncepciją, tikino, kad neketinama kurti „Ryšių kiemelio 837“, veikusio nuo ryto iki vakaro, kopijos. Renginiai dabar vyks tik keletą dienų per savaitę. Bet žadama, kad koncertų trūkti neturėtų – kiemelyje Rotušės a. šią vasarą pasirodys žinomiausi Lietuvos atlikėjai.

„Kalendorius jau beveik pilnas – laukiame Alinos Orlovos, „Saulės kliošo“, GJan, „G&G sindikato“, „Biplan“, „Garbanoto bosisto“, Lino Adomaičio, bardų koncertų. Beveik visa vasara yra suplanuota, klausytojai gali tikėtis daug puikių vakarų, – sakė M.Žulytė. – Neliks nuolatinio darbo laiko, tačiau kokybiška muzika išliks. Kaune tokių erdvių trūksta.“

Kiemelio atidarymas įvyks gegužės 12-ąją. Tądien „Ryšių kiemelis“ pakvies kauniečius į nemokamą aktoriaus, režisieriaus, kompozitoriaus Vido Bareikio koncertą, kuriame skambės specialiai šios vietos atgimimui parengta programa.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų