Ruošiamasi tvarkyti apleistą Kniaudiškių parko žaliąją zoną

Ruošiamasi tvarkyti apleistą Kniaudiškių parko žaliąją zoną

Panevėžio miesto savivaldybė planuoja sutvarkyti Kniaudiškių parką – 7,7 ha teritoriją tarp Molainių, Žygeivių ir V. Alanto gatvių. Šiuo metu apleistą žaliąją zoną norima pritaikyti bendruomenės poilsio ir rekreacijos reikmėms. Projektą tikimasi finansuoti ES ir miesto lėšomis.

Šiuo metu jau parengta Kniaudiškių parko koncepcija. Išanalizuota esama teritorijos būklė, inventorizuoti želdiniai, pasiūlyta jų tvarkymo sprendinių, numatyta takų bei informacinė sistema.

Koncepcijos rengėjos UAB „Panprojektas“ nuomone, pirmiausia apleistoje ir neprižiūrimoje teritorijoje turėtų būti šalinami menkaverčiai, ne vietoje augantys medžiai, krūmai, genimos šakos. Norint visiškai atskleisti ir paryškinti vietovės kraštovaizdį, jos gamtines vertybes, reikėtų gerinti estetinę būklę formuojant, tvarkant želdynus, kompleksiškai įvertinant, kurias erdves, panoramas atverti, kurias pridengti, numatyti pažintinę, poilsio infrastruktūrą.

Pateikti keturi koncepcinių sprendinių variantai, įrengiant įėjimus į parką, automobilių stovėjimo aikšteles, lankytojų informacijos ir edukacijos centrus, pėsčiųjų ir dviračių, pojūčių („basų kojų“) takus/gėlių juostas, amfiteatrą, estradas, ramaus ir aktyvaus poilsio zonas, aikšteles su laužavietėmis, mažosios architektūros elementus, išnaudojant jau suformuotas kalveles. Viena idėjų – būsimajame parke vizualiais gamtiniais sprendiniais netgi įprasminti visiems puikiai žinomą pasaką „Eglė – žalčių karalienė“.

Savivaldybė kviečia susipažinti su Kniaudiškių parko sutvarkymo koncepcija (skelbiama čia). Viešas susirinkimas jai aptarti vyks gegužės 13 d. 17 val. Savivaldybės priimamojo 104 kab.

Turite motyvuotų pasiūlymų ir pastabų? Iki susirinkimo teikite el. paštu ieva.skiotiene@panevezys.ltrasa.stankuniene@panevezys.ltrenata@panprojektas.lt arba raštu (Panevėžio miesto savivaldybės administracijai, Laisvės a. 20, Panevėžys).

Komentarai

  • ,kad prisodintumete daug pusu,egliu,kad ir ziema butu grazu.

  • pakraštys, nežinau ar nereikėjo to parko arčiau Klaipėdos gatvės, negi baloj ir kemsynėse sodins medžius ir ties šaligatvius, ten kur sodai kadais žydėjo,bet buvo išnaikinti pagal Molainių gatvę,bet kažkodėl jo vietoj antros juostos nerėngė

  • Pirmiausia gal reikėtų nors vieną laisvalaikio zoną galutinai sutvarkyti, o dabar…čia pasodina, ten pakapsto, o visumos nėra.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų