Rugsėjo 3-oji – naujų mokslo metų pradžia

Rugsėjo 3-oji – naujų mokslo metų pradžia

Savaitgalį prasidėsiantis ruduo praneša apie startuosiančius naujus mokslo metus. Kadangi Rugsėjo 1-oji yra šeštadienis, miesto švietimo bendruomenė į mokyklas rinksis rugsėjo 3-iąją, pirmadienį.

Preliminariais duomenimis, 2018–2019 mokslo metais Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose sukomplektuotos 424 klasės ir 1 priešmokyklinio ugdymo grupė. Planuojama, kad čia mokysis iš viso 9676 moksleiviai (148 mažiau nei 2017-2018 m. m.). Į 1-ąsias klases sugužės 778 vaikai (35 mažiau). Gimnazijų pirmokais taps 693 jaunuoliai (84 mažiau).

Išankstiniais duomenimis, lopšelius-darželius nuo rudens lankys 4574 vaikai (30 daugiau nei pernai). Naujovė – nuo šiol priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas ir 5 metų vaikui. 13 lopšelių-darželių priešmokyklinukais ketina tapti apie 20 penkiamečių.

Iš miesto biudžeto pasiruošti naujiems mokslo metams mokykloms skirti 76 tūkst. Eur, lopšeliams-darželiams – 35,2 tūkst. Eur (po 8 Eur vaikui). Tai leido atnaujinti kabinetus, koridorius, kitas edukacines erdves.

Higienos normoms užtikrinti ikimokyklinėms įstaigoms skirta 180 tūkst. Eur, langams ir durims atnaujinti – 742,4 tūkst. Eur. Pakeisti lopšelių-darželių „Draugystė“, „Nykštukas“, „Žilvinas“ langai ir durys. Toks pat remontas šiemet bus baigtas ir „Taikoje“, „Draugystės“ I korpuse, „Vaivorykštėje“, „Rugelyje“, „Diemedyje“. Visuose lopšeliuose-darželiuose įrengta priešgaisrinės apsaugos signalizacija, tam skirta 401,1 tūkst. Eur.

Iš miesto biudžeto skyrus 100 tūkst. Eur, gražėja 5-osios gimnazijos fasadas, 85,2 tūkst. Eur – bus sutvarkytas ,,Žemynos“ progimnazijos futbolo aikštės apšvietimas, 165,3 tūkst. Eur – pakeisti A. Lipniūno progimnazijos ir ,,Minties“ gimnazijos langai, 15 tūkst. Eur – Dailės mokyklos sanitarinis mazgas. Iš Valstybės kapitalo investicijų programos gauti 50 tūkst. Eur ,,Šaltinio“ progimnazijai modernizuoti.

Bus ir kitų pokyčių. Savivaldybė skyrė finansavimą ,,Minties“ gimnazijoje steigti Robotikos centrą, naujos mokymo programos vadovėliams – integruoto mokymo sistema imama taikyti 6 mokyklų (A. Lipniūno, Rožyno, „Aušros“, „Šaltinio“, „Vyturio“, „Saulėtekio“) pirmokams.

Tenkinant mokinių bei tėvelių poreikius nuo rugsėjo 4 mokyklos mokinius ugdys naudodamos savitos pedagoginės sistemos elementus: A. Lipniūno – katalikiško ugdymo sampratos, V. Žemkalnio – humanistinės kultūros ugdymo menine veikla, „Minties“ ir ,,Saulėtekio“ – novatoriško verslumo ugdymo. „Ąžuolo“, „Šaltinio“, „Vyturio“ ir „Saulėtekio“ mokyklos dalyvaus „Informatikos pradiniame ugdyme“, Rožyno – visos dienos mokyklos kūrimo ir veiklos organizavimo išbandymo projekte.

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras su M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykla vykdo ES finansuojamą nekvalifikuotų ir žemesnės kvalifikacijos Panevėžio regiono suaugusiųjų įtraukimo į bendrąjį ir profesinį ugdymą projektą. Tai galimybė 18-mečiams ir vyresniems žmonėms įgyti kartu bendrąjį ir profesinį išsilavinimą.  

Vykdant bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarką, nuo rugsėjo 1-osios Senvagės progimnazija prijungiama prie ,,Aušros“.

Nuo rudens įsigalioja nauja etatinio pedagogų apmokėjimo tvarka. Savivaldybė deda visas pastangas, kad ji būtų įgyvendinta sėkmingai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų