Rugpjūčio viduryje startuos Šeimos kortelės

Rugpjūčio viduryje startuos Šeimos kortelės

Gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos nuo rugpjūčio vidurio su Šeimos kortele galės naudotis tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus nuolaidomis, žada socialinės apsaugos ir darbo ministras.

„Šeimos korteles jau turėtų gauti nuo rugpjūčio vidurio“, – Seime antradienį pranešė Linas  Kukuraitis.

„Nuolaidų krepšelis bus kintantis, nes sudarome galimybę partneriams teikti vienkartines nuolaidas, taip pat sudaryti trijų ar šešių mėnesių bei ilgesnės trukmės sutartis“, – teigė ministras.

Pasak L. Kukuraičio, kortelės turėtojai galės su 50 proc. nuolaida važiuoti ir tarpmiestiniais  autobusais, keltais, geležinkeliu. Jau ruošiamos tai numatančios įstatymų pataisos.

Pasak ministro, jeigu transporto lengvatos būtų taikomos jau šiemet, tam reikėtų 1,5 mln. eurų, o per metus – apie 5 mln. eurų.

Nuo liepos pradedamos spausdinti kortelės bus išsiųstos paštu jų gavėjams, naudotis jomis galės visi šeimos nariai, o jeigu šeimoje bus daugiau nei šeši nariai, jai priklausytų dvi kortelės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad Šeimos kortelę turėtų gauti apie 63 tūkst. šeimų, auginančių ne mažiau kaip tris arba neįgalius vaikus.

2019 metais Šeimos kortelių gamybai, mobiliajai programėlei, specialiam ženklui, kortelių platinimui ir informacijos sklaidai skirta 184,3 tūkst. eurų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų