Rinkimų traukinyje ieško partnerių

Rinkimų traukinyje ieško partnerių

 

Į Panevėžio savivaldybės tarybą ateinantiems ketveriems metams nusitaikę seimūno Naglio Puteikio vedami centristai, kad užsitikrintų rinkimuose didesnį balsų skaičių, ieško sutinkančiųjų su jais sudaryti koaliciją. Pasiūlymo kartu žygiuoti į rinkimų areną sulaukusios politinės jėgos kratosi bendrystės su N. Puteikio komanda.

Panevėžyje surinkusi 17-os kandidatų į miesto Tarybą sąrašą Centro partija, įsivažiavus rinkimų traukiniui, dairosi, su kuo susėsti į vieną vagoną.

N. Puteikis ne kartą yra prasitaręs vedantis derybas dėl koalicijos su vienu iš Panevėžyje rinkimuose dalyvaujančių sąrašų.

Partijos lyderis neslepia, kad tokia bendrystė „centristams“ būtų naudinga pirmiausia dėl finansinių išskaičiavimų. Nors Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas galimybę jungtis į koalicijas numato išskirtinai tik politinėms partijoms, o

N. Puteikis užsimena apie derybas su visuomeniniu rinkimų komitetu.

„Centro partija negauna valstybės dotacijų, kitaip nei kitos, dalyvaujančios rinkimuose, dėl to esame finansiškai silpnesni. O dalį komitetų Panevėžyje remia verslininkai, jie irgi labai stiprūs finansiškai. Manome, kad tokie kaip mes turėtume jungtis, ir mes tą planuojame daryti. Tikimės, kad mums tai bus sėkminga. Nes tada turėsime daugiau: jie – pinigais, o mes – savanoriais“, – dar praėjusią savaitę „Sekundei“ kalbėjo N. Puteikis.

Visgi su kuo tariamasi dėl koalicijos rinkimams Panevėžyje, „centristų“ lyderis nesutiko įvardyti.

„Negaliu kol kas atskleisti. Tai strateginės paslaptys, bet ne nuo žiniasklaidos, o nuo konkurentų čia mes slapstomės“, – aiškino N. Puteikis.

N. Puteikis bando intriguoti kalbėdamas apie Panevėžyje galimą koaliciją rinkimams, tačiau jo pasiūlymo sulaukusios politinės jėgos tvirtina tokios draugystės atsisakiusios.

Centro partijos pirmininkas praėjusią savaitę patikino partnerius atskleisiantis jau po keleto dienų. Dar vakar „centristas“ teigė esą dar vedantis derybas dėl būsimosios koalicijos.

Susikirto dėl vietos

Panevėžyje į Tarybą ir mero postą kandidatuojančių visuomeninių rinkimų komitetų lyderiai kategoriškai neigia galimas sąsajas su N. Puteikio komanda.

Komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ vedlys, antros kadencijos mero poste siekiantis Rytis Račkauskas tvirtina nesant planų sudaryti koaliciją su kitomis politinėmis jėgomis.

„Centristų“ partnerystės kratosi ir Seimo nario kėdę į Panevėžio mero regalijas siekiantis iškeisti komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ lyderis Povilas Urbšys.

Jis pripažįsta, jog visgi su N. Puteikiu bendra pozicija buvo derinta.

„Pradžioje, kai buvo komplektuojami kandidatų sąrašai, vyko pokalbiai su N. Puteikiu. Mes kategoriškai pasakėme, kad nedarysime jokių koalicijų, bet jeigu jie pageidauja turėti vieną žmogų mūsų sąraše, galime suteikti tokią galimybę. N. Puteikis tuo labai apsidžiaugė. Mes jų žmogui net buvome numatę 8-ą vietą sąraše. N. Puteikis buvo tą palaiminęs. Bet partijos aukštesnysis organas pasipiktino tokia žema vieta jų partijos nariui“, – teigė P. Urbšys.

Anot jo, komiteto kandidatų sąraše atsisakius „centristą“ kilstelėti į aukštesnę vietą, draugystė baigėsi.

Maža to, P. Urbšys dabar įžvelgia „centristų“ planą daugiau pasisemti iš valstybės kišenės.

„Kai išgirdau, kad N. Puteikis vos ne paskutinę dieną prieš sąrašų registravimą siuntinėjo žinutes įvairiems žmonėms, kad jie turi galimybę tapti jo partijos sąrašo kandidatais, supratau, kad čia yra noras bet kokia kaina turėti kuo daugiau sąrašų. Pagal įstatymo pataisas finansavimą partijos gaus ne tik pagal tai, kiek turi vietų Seime, bet ir pagal rinkėjų balsus. Tai yra kuo daugiau sąrašų, tuo didesnė tikimybė partijai gauti dotaciją. Neatmesčiau, kad Centro partijos apsisprendimas Panevėžyje daryti sąrašą, ko gero, galėjo būti susijęs su žemišku poreikiu gauti didesnį finansavimą“, – pareiškė seimūnas.

Tremtiniai pasiūlymą atmetė

N. Puteikio pasiūlymo teigia sulaukę ir nuo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriaus atskilę tremtiniai, į rinkimus einantys surinkę Krikščioniškosios demokratijos partijos sąrašą.

„Buvo pasiūlymas iš Centro partijos, kad naudingiau būtų bendrom jėgom eiti. Bet

mes nesiruošiame daryti koalicijos. Tremtiniai nori į rinkimus eiti kaip krikščioniška partija. Mūsų žmonės tikėjimo palaikomi Sibirą iškentėjo ir mes rinkimuose dalyvaujame kaip tremtiniai krikščionys“, – aiškino jų lyderis ir kandidatas į Panevėžio merus Raimondas Pankevičius.

Komentarai

 • Rackauskui tai turbut Masiulis butu geriausias partneris. Abu itariami korupciniais nusikaltimais, abu be valdisko lovio neisivaizduoja savo ateities, abu nekaltais dedasi…

  • Saziningu politiku labiausiai siandien truksta, Rakauskas, Masiulis, Kedainiu kniazius jau praeitas etapas turbut. Masiulis net parasu nesugebejo surinkti kandidatavimui i mero kede.

  • Tikiu Račkausko nekaltumu. Račkauskas miestu nuoširdžiai rūpinasi.

 • Straipsnis apie Puteikį ir Urbšio viražus, o komentarai apie Račkauską. Ryškios bėdos su teksto suvokimu

 • Pries kiekvienus rinkimus visi tik ir sneka, kad reikia nebeleisti kandidatuoti asmenims, teistiems uz korupcinius nusikaltimus. Tik prasideta rinkimai, ziurek ir vel visokio plauko politikieriu rinkimu sarasai pilni.

  • Atsakyti
 • Bet jai nenuteisti,tai ir palikim ramybėje. Čia gi Urbšys derina reikaliukus su Puteikiu…nors pamenu kaip anksčiau varė ant Puteikio.

 • O kodėl šis laikraštis šitam straipsny niekur nepamini, kad meras Račkauskas yra jau daug daug menesiu teisėsaugos nušalintas meras?.. Ir išvis nieko konkretaus apie tai, nors panevėžiečiams gal butu neblogai žinoti.

 • o tu ateik i redakcija,tau bus asmeniskai paaiskinta.tik kazin ar tu su asilo ausim ir tuscia galva ka nors suprasi

  • Ar redakcija yra Račkausko rinkiminis štabas ? Koks adresas ?

   • Atsakyti
 • Atsiprasau, bet nuo Rackausko balinimo jau vemti norisi.

  • gal Jūs palaikote Urbšį, kuris jau iš visur išvarytas ir jau tampomas po STT???

Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų