Rimtą muziką grojo rimti žmonės

Rimtą muziką grojo rimti žmonės

Birželio 23 d. „Dūdų vasaros“ koncertas nustebino įprastesnės orkestrinės muzikos mylėtojus. Rimtą muziką grojo rimti žmonės – geriausi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos buvę ir esami studentai. Tūbų ansamblis „Low Frequency Brass“ („Žemo dažnio varis“), vadovaujamas eufonijų ir tūbų klasės dėstytojo ir ansamblio dirigento Laimono Masevičiaus, išsiskyrė tiek meditatyvumu, tiek virtuoziškumu.

Ansamblis „Low Frequency Brass“ į repeticijas nesusirenka kas savaitę, kaip įprasta daugeliui kolektyvų. Vieni studentai magistro studijas tęsia Hagos karališkoje muzikos akademijoje Nyderlanduose, kiti lieka studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, treti jau išsibarstę po šalies orkestrus ir miestus. Beje, šįsyk ansamblio nariai taip pat suvažiavo iš skirtingų vietų: Vilniaus, Kauno, Šilutės, Panevėžio… Kažkas tądien iškėlė koją ir iš lėktuvo. Visi profesionalai susitiko „Dūdų vasaros“ koncerte.

Tūbos ir eufonijos – dar retas reiškinys Lietuvoje. Jų klasė akademijoje taip pat nėra tokia didelė, kaip kitose šalyse, todėl visiems norisi burtis ir groti kartu. Beje, tūba – pats jauniausias ir žemiausią garsą skleidžiantis varinis instrumentas, o eufonija – tūbos giminaitė. Žemo dažnio instrumentų garsas leido įprastą muziką išgirsti neįprastai.

Programoje skambėjo D. Elingtono, P. Česnokovo, J. Naujalio, L. Ostranskio ir kitų žymių kompozitorių kūriniai.

Birželio 30 d. 17 val. koncertuos Vilkaviškio Salomėjos Nėries gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Saulius Mickevičius).

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų