Rasta vagilė, ištempusi kalytę iš prieglaudos

Rasta vagilė, ištempusi kalytę iš prieglaudos

 

Išsiaiškinti, kas sekmadienio vakarą savavališkai iš gyvūnų prieglaudos Kaimiškyje išsivedė po operacijos dar tik gyjančią kalytę, ilgai netruko.

Vaizdo kamerų užfiksuotą medžiagą išplatinus internete, vagilė buvo atpažinta iš balso.

„Paskambino vienas žmogus, atpažinęs moterį, sužinojome jos adresą. Šią informaciją tuoj pat perdavėme policijai ir patys ketinome istoriją iki galo išsiaiškinti“, – pasakojo R. Liberienė.

Policijos pareigūnai įspėjo gyvūnų globėjus neišgąsdinti įtariamosios ir nesugadinti tyrimo.

Todėl savanoriai tik apklausė įtariamos vagilės kaimynus. Paaiškėjo, iš tiesų tai yra ta pati moteris, sekmadienį įsibrovusi į prieglaudos valdas.

Įtariamąją pavyko rasti viename Panevėžio daugiabutyje – buvusiame bendrabutyje. Apšniaukštame bute susirinkusi kompanija girtavo. Rastas ir pavogtas šuo.

„Moteris iš Panevėžio, policijai žinoma, jos būklė ne visai adekvati, gyvena asocialiai. Radome pas ją savo šunį. Įtariamoji aiškino, kad jai tiesiog labai reikėjo šuns“, – kalbėjo R. Liberienė.

Kalytė grąžinta į prieglaudą ir toliau gydoma.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. 31-erių įtariamajai šuns vagilei gresia administracinė atsakomybė.

Nufilmavo nusikaltimą

Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglauda Kaimiškyje dažnai sulaukia slaptų svečių, čia atsikratančių augintiniais. Tačiau sekmadienio vakarą į prieglaudą užsukusi lankytoja pranoko visus. Augintinio užsigeidusi panevėžietė tiesiog atėjo į svetimą teritoriją ir savavališkai išsivedė po operacijos nepagijusią kalytę.

Panevėžio gyvūnų globos draugija perpildyta ir dirba kiekvieną dieną, be laisvadienių. Tačiau organizacijos vadovai ir savanoriai ištisą parą prie globojamų keturkojų nebudi. Sekmadienio vakarą į prieglaudą užsukusi viena iš prižiūrėtojų nustebo išvydusi atvirus voljero vartelius.

Jame laikytos dvi kalytės. Viena jų lūkuriavo prie aptvaro, kitos niekur aplink nesimatė.

Savanorė pamanė, kad šuo tiesiog pabėgo. Visgi prieglaudos teritorijoje įrengtų vaizdo kamerų įrašai parodė, kad teritorijoje įvykdytas nusikaltimas.

Tampė išoperuotą šunį

„Rasti prie prieglaudos išmestus gyvūnus seniai ne naujiena. Tačiau šuns vagystė įvykdoma pirmą kartą. Pavogta juoda sterilizuota kalytė, kuriai dar net neištraukti siūlai“, – iš karto po šio įvykio socialiniuose tinkluose paskelbė Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.

Anot jos, sekmadienį, apie 16.20 val., į prieglaudą įsibrovė nepažįstama moteris, atidarė voljerą ir pasiėmė vieną šunį. Jam užsegė atsineštą pavadėlį ir. šiurkščiai vilkdama, kalytę ištempė lauk.

„Vaizdo kameros automobilio neužfiksavo, įsibrovėlė tikriausiai jį paliko toliau ir iki voljerų atėjo pėsčia. Moteris elgėsi itin drąsiai, nesislapstė, ėjo tiesiai prie gyvūnų. Kalytė tik prieš aštuonias dienas išoperuota, jos žaizdos dar nesugijusios. Žiūrėti, kaip ją tempia, buvo pikta, baisu ir graudu“, – kalbėjo R. Liberienė.

Įsibrovėlei dar pasisekė – jei būtų atėjusi bent pusvalandžiu vėliau, būtų sutikusi prieglaudos savanorę.

„Jau neberakindavome vartų, nes žiemą užšąla spynos. Manėme, kad užtenka įspėjamųjų ženklų, jog teritorija filmuojama vaizdo kameromis. Tikriausiai vėl reikės pradėti rakintis, ant voljerų spynas kabinsime“, – svarstė R. Liberienė.

Komentarai

  • Pagarba žmonėms, kurie tuo užsiėmė, gaila, kad baudos trurbūt išvengs tokio mąstymo žmogus

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų