Ramygalos miške apsigyveno Veryga

Ramygalos miške apsigyveno Veryga

Į patį Vilniaus senamiestį prieš tris savaites nežinia iš kur atklydęs ir gyventojų Verygos vardu pramintas šernas dabar jau gyvena Panevėžio rajone. Į laukinę gamtą išgarsėjęs knyslys paleistas ties Ramygala. Miesto šurmulį pamėgęs gyvūnas čia nuo šiol tarnaus mokslui.

Gegužės pradžioje į sostinės centrą užklydęs žvėris prajuokino visą Lietuvą. Apie netikėtą svečią mieste pranešimas gautas Bendruoju pagalbos telefonu. Netrukus gaudyti prašalaičio buvo pasiųsti Lietuvos gyvūnų globėjų asociacijos atstovai.

Užmigdytas šernas skubiai pervežtas į Alytų, Dzūkijos gyvūnų priežiūros centrą. Čia per tris savaites suaugęs knyslys ne tik priaugo svorio, bet ir itin pamėgo civilizaciją. Pašauktas vardu net ir ant galinių kojų atsistodavo.

Gyvūnų prižiūrėtojai naujojo vilniečio ilgai nelaisvėje negalėjo laikyti – Aplinkos ministerijos nurodymu jis turėjo būti paleistas į laisvę. O kad šis įdomus nuotykis nepradingtų Lietuvos miškuose be pėdsakų, mokslininkai paprašė laukinį žvėrį įtraukti į jų planus.

Antradienį šernas pervežtas į Panevėžio rajoną ir paleistas ties Ramygala. Šį gyvūną galima atskirti iš ausyse įsegtų ryškių Lietuvos gyvūnų globėjų logotipu pažymėtų auskarų bei siųstuvo. Per navigacinę sistemą laukinis žvėris bus sekamas Miškų instituto darbuotojų. Šie duomenys, mokslininkų nuomone, gali padėti išsiaiškinti tikrąsias Lietuvos šernus kiaules galabijančio afrikinio kiaulių maro priežastis.

Panevėžio medžiotojai įspėti saugoti ir nemedžioti ypatingojo šerno Verygos.

Galerija

Komentarai

  • Galėtų ir Širinckienę atvežt

  • Štai ir akivaizdus patyčių pavyzdys.Kaip šitaip galima?Įdomu,ar tai asabai,kuris pasidavė tokiam šlykščiam politikavimui patiktų,jei kas imtų tyčiotis iš jo pavardės?iš jo vaikų išvaizdos?Kritikuokit,siūlykit savo gerus pasiūlymus-bet tyčiotis yra žema.Ir kaip galima sakyti,kad „gyventojų pramintas“?Tarp kitko tai Veryga yra išrinktas gyventojų.Todėl ir pasityčiojimas skirtas visiems.Šlykštu.

    • Atsakyti
  • Žmonėms kiaulės laikyti draudžia, o patis šernus paleidineja. Kas garantuotas ,kad šernas negali užsikrėsti marų.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų