Ramygalos istorija sugulė į knygą

Ramygalos istorija sugulė į knygą

Praėjusią savaitę sostinėje praūžė Knygų mugė, kurioje dalyvavo ir Panevėžio rajono bibliotekininkai. „Lietuvos valsčių“ serijos knygų pristatyme buvo pagarsinta žinia apie Ramygalai skirtos monografijos pasirodymą. Ji pradėta rengti nuo 2011 metų.

Monografija „Ramygala“ yra trisdešimt trečiasis „Lietuvos valsčių“ serijos leidinys, kuris dedikuojamas 2018-aisiais sukankančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Tais pačiais metais bus minimas Ramygalos gimnazijos šimtmetis, o 2020 metais – miestelio 650 metų jubiliejus.

Monografiją sudaro gamtos, istorijos, etninės kultūros, kalbos, tautosakos, įžymių krašto žmonių skyriai. Juose pasakojama apie Ramygalos praeitį nuo seniausių priešistorinių laikų, karių savanorių ir partizanų kovas dėl Lietuvos Nepriklausomybės, jų žygdarbius ir aukojimąsi Tėvynei.

Leidinyje skelbiama lauko tyrimų ir ekspedicijų metu surinkta medžiaga, dokumentai, ramygališkių praeities prisiminimai, aprašomi kalendorinių, tautinių ir religinių švenčių papročiai, apeigos, apžvelgiama šio krašto dainuojamoji ir pasakojamoji tautosaka, analizuojamos tarmės ypatybės, pateikiami žymiausių Ramygalos krašto žmonių veiklos, darbų ir gyvenimo aprašai.

Medžiagą knygai pateikė miestelio bibliotekininkės Marytė Čeponienė bei Zita Šegamogienė. Leidinyje publikuojama 108 autorių įvairios tematikos straipsniai. Vyriausioji monografijos redaktorė ir sudarytoja yra Gražina Navalinskienė.

Komentarai

  • Kur galima įsigyti?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų