Rinkimus laimėjus ilgamečiam merui Povilui Žaguniui ir valstiečių sąrašui, rajono valdžioje – jokių reikšmingų permainų. G. Lukoševičiaus nuotr.

Rajono valdžia sudėliota be intrigos

Rajono valdžia sudėliota be intrigos

Naujosios kadencijos Panevėžio rajono taryba susirinko į pirmąjį posėdį, kuriame niekas nelaukė jokios intrigos. Rinkimus laimėjus ilgamečiam merui Povilui Žaguniui ir valstiečių sąrašui, rajono valdžioje – jokių reikšmingų permainų.

Senbuviai ir naujokai

Iš 2019–2023 m. kadencijos 25-ių Tarybos narių tik šeši naujokai. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) atiteko 12 mandatų, socialdemokratams ir Tėvynės sąjungai-krikščionims demokratams (TS-LKD) – po 5, Lietuvos liberalų sąjūdžiui – 2, Darbo partijai – 1.

Taryboje bus du naujokai valstiečiai – buvęs Velžio seniūnas Alfonsas Bakšys ir tautodailininkas Saulius Kronis. Tarp socialdemokratų Taryboje matome vieną naują veidą – tai medikė Genė Jakaitienė. Tarp TS-LKD atstovų naujokų yra du: darbų saugos specialistas, energetikas Vidas Augulis ir pensininkas Juozas Mikšys. Šioje Taryboje naujokas ir Darbo partijos Panevėžio rajono skyriaus pirmininkas Alfonsas Morkvėnas.

Jauniausiai rajono Tarybos narei, socialdemokratei Modestai Petrauskaitei – 32, vyriausiam, konservatoriui Juozui Mikšiui – 79 metai.

Ant Konstitucijos padėję ranką, Tarybos nariai prisiekė laikytis įstatymų ir dirbti žmonėms. Tiesa, tokioje iškilmingoje ceremonijoje neapsieita be kuriozo. Pagal abėcėlę po Albino Kisieliaus turėjęs prisiekti Saulius Kronis buvo praleistas ir vietoje jo pakviesta Vitalija Kuliešienė, o tada – Jonas Masiokas. Tačiau greitai susivokta ir S. Kronis priesaiką davė iš karto po partijos kolegės, o J. Masiokui teko palūkėti. Tai sukėlė smagų kolegų šurmulį ir pajuokavimų, kad S. Kronis dar jaunas, todėl ir nekvietė.

Kuoka iš gėlių

Keturias kadencijas mero pareigas ėjęs P. Žagunis šiuose rinkimuose jau antrą kartą išrinktas tiesiogiai rajono gyventojų. Mero regalijas jam uždėjo Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis, linkėdamas, kad ši „našta“ lydėtų dar ketverius metus. Prisiekusi Taryba ir meras sulaukė daugybės sveikinimų bei sveikintojų.

Didelis ir pelnytas Jūsų įvertinimas bei rinkėjų suteikta atsakomybė. Tikiu, kad sėkmingai kartu dirbsime Panevėžio rajono ir visos Lietuvos labui“, – rajono garbės pilietė Valerija Bartulienė perskaitė ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą.

Žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio sveikinimas baigėsi šiltu kvietimu būnant Kaune ar Vilniuje užsukti kavos ir aptarti aktyvesnio bendradarbiavimo galimybių. Be kitų sveikinimų, P. Žagunis sulaukė ir rajono savivaldybės partnerio Achmetos miesto Sakartvele mero Ioseb Karumashvili, Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje Amir Maimon gražių palinkėjimų.

Dar vienai kadencijai inauguruotą rajono merą sveikino ir vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, rajono Savivaldybės administracijos darbuotojai, įvairių rajono įstaigų atstovai. Kaip valdžios simbolis, palengvinantis valdymą, rajono kultūros centrų vardu jam įteikta simbolinė iš gėlių pagaminta kuoka.

Įvertinimas – išvengė teismų

Rinkimų laikotarpis baigtas. Nauja kadencija prasideda mūsų ištartais priesaikos žodžiais“, – prieš naujai Tarybai pradedant darbą sakė P. Žagunis.

Anot jo, dalyvauti mero rinkimuose jam nebuvo paprastas sprendimas.

Tas rūpestis persekiojo iki rinkimų ir rinkimų metu. Šiek tiek ramiau tapo, kai buvo suvesti balsavimo rezultatai. Išgirdus skaičius, vėl tapo ne ką mažiau neramu nei prieš tai“, – sako meras.

Antrą kartą tiesioginiuose rinkimuose sulaukęs Panevėžio rajono gyventojų pasitikėjimo P. Žagunis teigia, kad jam tai didelė atsakomybė ir įpareigojimas. Jis dėkojo ne tik rinkėjams, bet ir visiems, su kuriais dirbo.

Mūsų praėjusios kadencijos komanda dirbo kompetentingai. Nė vienas priimtas sprendimas nebuvo apskųstas teisme. Tai – darbo įvertinimas“, – pabrėžė meras.

Vadovai tie patys

Po iškilmių Taryba svarstė aštuonis jau tradicinius per pirmus posėdžius klausimus – tvirtino kandidatus į svarbiausius valdžios postus. Skirtingai nei miesto Taryba, rajono politikai nenubrėžė aiškios ribos tarp valdančiosios daugumos ir opozicijos – tokiais niekas oficialiai nepasiskelbė.

Vicemeru išrinktas ir praėjusią kadenciją šias pareigas ėjęs socialdemokratas Antanas Pocius. Slaptame balsavime jį palaikė 22 Tarybos nariai iš 25-ių. Administracijos direktoriaus pareigas toliau eis Eugenijus Lunskis. Už jo kandidatūrą balsavo 18-a politikų.

Kol kas lieka atviras klausimas, kas užims administracijos direktoriaus pavaduotojo vietą.

Į šią poziciją pretenduoja praėjusią kadenciją valdančiųjų valtyje nesėdėję konservatoriai-krikščionys demokratai. Šiuose rinkimuose jie pastebimai pagerino savo pozicijas – pelnė penkis Tarybos nario mandatus vietoje anksčiau turėtų trijų. Vadinasi, vertinant matematiniu atžvilgiu, dabar dešinieji Taryboje turi tokį pat svorį kaip ir socialdemokratai.

Galerija

G. Lukoševičiaus nuotr.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų