A. Savicko nuotr.

Rajono sportininkės puikiai pasirodė Gruzijoje

Rajono sportininkės puikiai pasirodė Gruzijoje

 

Šią savaitę iš Gruzijos grįžo Panevėžio rajono sportininkų delegacija, penkias dienas viešėjusi šioje Kaukazo šalyje. Achmetos mieste vyko tradicinis tarptautinis jaunųjų dziudo meistrų turnyras, kuriame dalyvavo sportininkai iš Lietuvos, Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidžano bei Armėnijos.

Panevėžio rajonas ir Gruzijos Achmetos miestas jau seniai turi pasirašę bendradarbiavimo sutartį sporto, kultūros, ekonomikos ir kitose srityse. Kai vyksta įvairūs renginiai, delegacijos kviečiamos juose dalyvauti. Šį kartą Panevėžio rajono sportininkų delegacija vyko į šią Kaukazo šalį, kur surengtas tarptautinis tradicinis jaunųjų dziudo meistrų turnyras.

Šiame dziudo turnyre mūsų šaliai atstovavo trys Panevėžio rajono sportininkės: Smilgių gimnazijos auklėtinės seserys dvynės Gabrielė ir Gabija Revinskaitės, taip pat Rugilė Marozaitė iš Piniavos. Jaunąsias sportininkes kelionėje lydėjo Panevėžio rajono dziudo klubo vadovas Eduardas Vedluga bei delegacijos vadovas, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Alvidas Savickas.

Minėtos Panevėžio rajono sportininkės šiuo metu rodo gerus rezultatus, todėl joms buvo suteikta galimybė išbandyti jėgas kovojant su kitų šalių sportininkėmis. Turnyre varžėsi ir mergaitės, ir berniukai, kovoję skirtingose svorio kategorijose.

Achmetos mieste dziudo imtynės labai populiarios. Čia ilgus metus treneriu dirba žinomas šios sporto šakos specialistas Gugulis Abramišvilis, kuris jau daug metų organizuoja šį tarptautinį turnyrą. Achmetos mieste, kuriame gyvena beveik devyni tūkstančiai gyventojų, šiuo metu veikia trys sporto mokyklos: dziudo, futbolo ir įvairių sporto šakų.

G. Aramišvilis yra išugdęs vieną garsiausių Gruzijos dziudistų Zurabą Zviadurį, pasiekusį įspūdingų laimėjimų. Z. Zviaduris 2004 metais tapo Atėnuose vykusių olimpinių žaidynių čempionu, tris kartus laimėjo Europos čempionato auksą (2002, 2003, 2012 metais) bei tris sykius tapo planetos vicečempionu (2001, 2002, 2003 metais). Šio garsaus imtynininko garbei Achmetos mieste buvo pastatyta dabar veikianti dziudo sporto mokykla.

Achmetoje mergaičių dziudo varžybos vyko skirtingose svorio kategorijoje. Jaunosioms sportininkėms teko kovoti ratų sistema, o kiekvienoje svorio kategorijoje buvo penkios varžovės, su kuriomis teko varžytis.

Rugilė Marozaitė, treniruojama Kęstučio Trumpio, svorio kategorijoje iki 35 kilogramų nors ir pralaimėjo vieną kovą iš penkių, tapo nugalėtoja. Kitos varžovės taip pat neišvengė pralaimėjimų, o susumavus visų mergaičių pasiektus rezultatus, sportininkė iš Piniavos tapo šios svorio kategorijos nugalėtoja.

Gabrielė ir Gabija Revinskaitės (trenerė Milda Blaževičienė) varžėsi sunkesnėje svorio kategorijoje (iki 50 kg) ir tai darė labai sėkmingai. Smilgių gimnazijos mokinės užkopė ant aukščiausių garbės pakylos laiptelių. Gabijai atiteko pirmoji vieta, o Gabrielei – antroji.

Turnyro nugalėtojos ir prizininkės buvo apdovanotos specialiais medaliais ir diplomais.

Tarptautinis dziudo turnyras vyko birželio 1-ąją, o pasibaigus jam jaunosios Panevėžio rajono sportininkės dar kelias dienas treniravosi sporto stovykloje, kur buvo galimybė varžytis su skirtingo stiliaus varžovėmis, pabėgioti kalnuotose vietovėse. Be to, panevėžietės galėjo stebėti šio regiono mergaičių krepšinio rungtynes 3×3, iš arčiau susipažinti su Gruzijos papročiais ir kultūra.

„Viešėdami Gruzijoje pusdieniui buvome nuvykę į šalies sostinę Tbilisį. Pamatėme skirtingą architektūrą, Tbilisio senamiestį, važiavome metro, bendravome su vietiniais žmonėmis. Funikulieriumi pasikėlėme į kalno viršūnę, iš kur atsiveria puikus didžiausio Gruzijos miesto vaizdas. Nuo Achmetos iki Gruzijos sostinės Tbilisio 100 kilometrų, bet kelionė į vieną pusę trunka apie dvi valandas, nes tenka važiuoti kalnų keliais. Jaunosios Panevėžio rajono sportininkės ne tik  galėjo dalyvauti dziudo varžybose, bet ir savo akimis pamatyti, kaip gyvena Kaukazo šalies žmonės. Be to, mergaitės įsitikino, kad, norint lengviau bendrauti, būtina gerai mokėti anglų kalbą“, – įspūdžiais su „Sekunde“ dalijosi Panevėžio rajono sporto delegacijos vadovas A. Savickas.

Galerija

 

 

Komentarai

  • mergaites!Visad islikit tokios jaunatviskos,linksmos ir zavios!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų