(T. Stasevičiaus nuotr.)

Pyragų kepėjai kviečiami susigrumti dėl geriausiojo titulo

Pyragų kepėjai kviečiami susigrumti dėl geriausiojo titulo

Panevėžio šeimininkės vėl ruošiasi skaniausio pyrago varžytuvėms. Birželio 23-iąją, Vasarvidžio šventės metu, jau ketvirtą kartą vyks pyragų konkursas – bus išrinktas skaniausias, didžiausias, puošniausias skanumynas. Krašto bendruomenės, įstaigos, organizacijos, pavieniai asmenys – visi, turintieji konditerinių sugebėjimų, kviečiami įsijungti į akciją ir nustebinti panevėžiečius pyragais.

Norintys dalyvauti, privalo užsiregistruoti į konkursą, pasiruošti reklamą, kurioje reikia nurodyti, kam atstovauja, bet svarbiausia – konkursinio pyrago kepimas, jo papuošimas ir pristatymas. Tai gali būti pagal senovinį, giminės, ar pačių sukurtą receptą savo lėšomis iškeptas skanėstas. Konkurso organizatorius – Panevėžio kraštotyros muziejaus kolektyvas – siūlo pateikti tokį pyragą, nuo kurio gardumo ne tik komisijos narių širdys apsaltų, žiūrovai pirštus apsilaižytų, o ir reginys akis pamalonintų.

Pasak organizatorių, pirmiausia verta save visu gražumu parodyti – į žmones išeiti, nes virtuvėje betriūsiančią ir skanėstus kuriančią šeimininkę ne tiek jau daug ir matančiųjų. Be to, tai puiki galimybė kiekvienai bendruomenei, įstaigai, organizacijai ar asmeniui pristatyti savo veiklą bei užmegzti ryšius, su bendraminčiais pabendrauti, receptais pasidalinti ir kaimynų pyragų paskanauti.

Konkursas rimtas – pyragus vertins solidi komisija, kuriai pirmininkaus etnokultūros propaguotoja, kulinarinio paveldo žinovė Zita Kelmickaitė. Nugalėtojai atskirose kategorijose („Pyragų pyragas“, „Vasaros spalvos“, „Tikras lietuviškas“, „Vasarvidžio pyragas“, „Skaistakalnio populiarusis“, „Emigranto svajonė“, „Vaikystės pyragas“) bus apdovanoti prizais.

Konkursiniais pyragais renginio metu vaišinsis ir šventės dalyvius. Tada, kad bent dalis kepinių išlaidų sugrįžtų, o gal ir pelno šeimininkės gautų, organizatoriai siūlo nesidrovėti iš smaližių pinigėlį paimti.

Registruotis pyragų konkursui galima iki birželio 16 d. adresu informacija@paneveziomuziejus.lt arba skambinti telefonais: (8 45) 59 61 81; (8 45) 50 50 89.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų