Prokuratūroje ramybę skleidžia panevėžietės dailininkės akvarelės

Prokuratūroje ramybę skleidžia panevėžietės dailininkės akvarelės

Panevėžo apygardos prokuratūra didžiąsias metų šventes pasitiks pasipuošusi panevėžietės dailininkės Irenos Milaševičiūtės-Paulavičienės paveikslais. Prokuratūroje atidaryta šios dailininkės darbų paroda.

I. Milaševičiūtė-Paulavičienė yra kilusi iš Panevėžio rajono, netoli Naujamiesčio miestelio esančio Druseikių kaimo. Vilniaus Dailės instituto absolventė ilgus metus dirbo Panevėžio dailės mokykloje, meno paslapčių mokė ne vieną panevėžiečių kartą. Dabar jis pati kuria ir panevėžiečius su daile supažindina savo studijoje „Spalva ir žmogus“.

Dailininkė nuo 1999 metų priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai, taip pat yra šios sąjungos Panevėžio skyriaus akvarelininkų grupės „Nevėžis“ narė.

I. Milaševičiūtė-Paulavičienė parodose dalyvauja jau 4 dešimtmečius, nuo 1976 metų. Jos darbai eksponuojami ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje, jų yra įsigijusios meno galerijos, privatūs asmenys įvairiose pasaulio šalyse. Pavyzdžiui, vienas paveikslas visai neseniai iškeliavo į Kiprą. Juo susidomėjo žmogus, pamatęs šį darbą nuotraukoje iš Panevėžio bendruomenių rūmuose veikusios dailininkės kūrybos parodos.

Atidarydama parodą prokuratūroje, dailininkė sakė daugiausia liejanti akvareles, taip pat naudojanti mišrią techniką, piešianti pastele. „Akvarelė – kaprizinga dama, sunku ją suvaldyti, todėl nedaug dailininkų ją mėgsta“, – sakė I. Milaševičiūtė-Paulavičienė. Jai pačiai akvarelė patinka. „Kai pradedi dirbti, turi ir užbaigti, palikti negalima, kaip ir pataisyti“, – pasakojo parodos autorė.

Dailininkę į parodos atidarymą atlydėjo didžiausias jos palaikytojas – sutuoktinis, žinomas teatro ir kino aktorius Algirdas Paulavičius. I. Milaševičiūtė-Paulavičienė sakė, kad savo charakteringų veido bruožų vyrą yra bandžiusi įamžinti paveiksluose, tačiau jai tai sunkiai pavyko, tėra tik vienas jos sukurtas sutuoktinio portretas. Kitus žmones, gamtos vaizdus ar abstrakcijas jai lengviau pavyksta savo darbuose atskleisti.

Per parodos atidarymą šiltai pabendravusi su prokuratūros darbuotojais, dailininkė visiems palinkėjo jaukių, ramių ir dvasingų švenčių.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų