Panevėžio apygardos prokuratūra pasipuošė panevėžietės dailininkės Jolantos Rudokienės piešiniais.

Prokuratūrą papuošė profesionalios dailininkės kūriniai

Prokuratūrą papuošė profesionalios dailininkės kūriniai

Panevėžio apygardos prokuratūra pasipuošė panevėžietės dailininkės Jolantos Rudokienės piešiniais.

J. Rudokienė – profesionali dailininkė ir Panevėžio dailės mokyklos pedagogė, vartus į dailės pasaulį padėjusi atverti ne vienai panevėžiečių kartai.

J. Rudokienė jau beveik dvidešimt metų, nuo 2001-ųjų, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Jos darbai personalinėse ir grupinėse parodose eksponuojami ne tik įvairiose Lietuvos dailės galerijose bei visuomeninėse erdvėse, tačiau ir užsienyje.

Į Panevėžio apygardos prokuratūrą atkeliavo J. Rudokienės pieštuku ir pastele sukurti darbai iš ciklo „Lūžio taškas“. Juos jau turėjo galimybę apžiūrėti Kauno, Šiaulių, Kėdainių meno mylėtojai, dalis jų buvo eksponuojami Rossendaal miesto (Nyderlandai) dailės galerijoje.

Per parodos atidarymą pristatydama savo darbus autorė sakė, kad yra reikli ir savo mokiniams, ir pati sau.

„Piešinys turi būti estetiškas ir minimalistinis“, – įsitikinusi J. Rudokienė.

Dailininkei patinka paprastame popieriaus lape pieštukais sukurti trimatę erdvę, gylį, o ne plokštumą. O kas užšifruota J. Rudokienės piešiniuose, kiekvienas žiūrovas supranta savaip. Ir nebūtinai taip, kaip buvo autorės „užšifruota“.

Beje, dailininkė mėgsta piešti „iš natūros“, todėl jos piešiniuose įamžinti tikri iš įvairių kraštų atkeliavę akmenėliai, kriauklės ar koralų gabalėliai, širdžiai mieli suvenyrai. O darbe „Norų išsipildymas. Ačiū Godai“ menininkė nupiešė popierines gerveles, kurias origamio technika išlankstė auklėtinė, būsimoji architektė Goda. „Man taip tos jos gervelės patiko, kad visas ir nupiešiau“, – pasakojo J. Rudokienė.

Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė, įteikusi dailininkei J. Rudokienei gėlių, padėkojo jai už prokuratūros darbuotojams bei čia apsilankantiems interesantams suteiktą galimybę atitrūkti nuo realybės, pasigrožėti originaliais menininkės darbais.

Po rekonstrukcijos atsinaujinusioje Panevėžio apygardos prokuratūroje nuolat eksponuojamos įvairios parodos – fotografijų, tapybos darbų, piešinių.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų