Veterinaras, apžiūrėjęs sužalotą šunelį, nustatė, kad jis patyrė stiprius sumušimus, bet gyvybei pavojingų sužalojimų pavyko išvengti. M. Garucko nuotr.

Pro langą šunį išsviedusiai panevėžietei gresia teismas

Pro langą šunį išsviedusiai panevėžietei gresia teismas

Žmonių žiaurumui nėra ribų – šeštadienio popietę neblaivi moteriškė, supykusi ant savo sugyventinio, pro trečio aukšto langą išsviedė jauną šunytį. Iš skausmo staugiantį keturkojį išgelbėję Gyvūnų prieglaudos savanoriai nusiteikę su gyvūną nuskriaudusia moteriške susitikti teisme. Jai ne tik teks atsakyti už žiaurų elgesį su gyvūnu, bet ir atlyginti gydymo išlaidas.

Kad prie vieno iš Nemuno gatvės bendrabučių guli ir nesavu balsu kaukia pro langą išsviestas šuo, bendruoju pagalbos numeriu pranešė tame pačiame name gyvenanti moteris. Apie įvykį buvo informuoti ne tik policijos pareigūnai, bet ir gyvūnų globėjai.

Tą savaitgalį budėjusi savanorė Andrėja pasakojo, kad gailus šuns kauksmas buvo girdimas iš toli. Jai atvykus, šunelis jau buvo užklotas pledu, o aplink jį būriavosi išsigandę vaikai bei keli suaugusieji. Tarp jų – ir šuns šeimininkas. Vyras papasakojo, kad kol jis buvo išėjęs į parduotuvę, jo sugyventinė po konflikto pusės metų mišrūną, vardu Storas, išmetė pro trečio aukšto langą.

„Kieme žaidę vaikai matė, kaip moteris išmetė šunelį. Visą kelią iki veterinarijos gydytojo gyvūnas kaukė nesavu balsu. Baiminomės, kad jam gali būti lūžęs stuburas ar prasidėjęs vidinis kraujavimas. Bet atrodo, kad šuo tik smarkiai susimušė. Keisčiausia, kad šuns šeimininkas liepė mums daryti viską, kad tik šuo išgyventų, tačiau pats nei prisidėjo prie gydymo, nei pasidomėjo jo sveikata“, – žmonių abejingumu stebėjosi savanorė.

Kodėl moteris savo pyktį išliejo ant bejėgio gyvūno, taip ir nepavyko sužinoti. Keturkojo šeimininkas tik prasitarė, kad jo sugyventinė nuo pat pirmosios šuns atsiradimo namuose dienos buvo juo nepatenkinta. Rašyti pareiškimą vyras atsisakė, bet policijos pareigūnai smurtautoją išsivežė. Ji uždaryta į areštinę.

Ieškos saugių namų

Veterinaras, apžiūrėjęs sužalotą šunelį, nustatė, kad jis patyrė stiprius sumušimus, bet gyvybei pavojingų sužalojimų pavyko išvengti. Kaip sako Gyvūnų prieglaudos vadovė Rūta Liberienė, keturkojis tikras laimės kūdikis. Po lašinių ir vaistų injekcijų šuo po truputį atsigauna.

„Pirmadienį jau pradėjo šiek tiek ėsti ir lakti vandenį, nors nukentėjo nuo žmogaus rankos, išvydęs savanorius vizgina uodegytę. Labai tikimės, kad netrukus jis pasveiks ir galės keliauti į tikrai gyvūnus mylinčių žmonių namus“, – „Sekundei“ sakė R. Liberienė.

Ji svarsto kreiptis į teismą ir iš gyvūną nuskriaudusios moters išreikalauti atlyginti gyvūno gydymo išlaidas, kurios jau dabar siekia per šimtą eurų. Gal tai bus pamoka ir kitiems, nes šiuo metu galiojančios baudos už žiaurų elgesį su gyvūnais neatbaido nuo tokių smurto protrūkių.

„Jeigu pavyktų per teismą išsireikalauti atlyginti gyvūno gydymo išlaidas, tai būtų toks pirmas atvejis mūsų praktikoje. Bet kitaip neįmanoma, vieni aukoja, kad tik gyvūnams nieko netrūktų, o kiti juos žaloja. Kai už savo poelgį susimokės, kitąkart nekils ranka skriausti gyvūnų“, – mano R. Liberienė.

R. Liberienė svarsto kreiptis į teismą ir iš gyvūną nuskriaudusios moters išreikalauti atlyginti jo gydymo išlaidas, kurios jau dabar siekia per šimtą eurų. T. Šiaudinio nuotr.

R. Liberienė svarsto kreiptis į teismą ir iš gyvūną nuskriaudusios moters išreikalauti atlyginti jo gydymo išlaidas, kurios jau dabar siekia per šimtą eurų. T. Šiaudinio nuotr.

Tai jau ne pirmas toks atvejis, kai nuo neatsakingų žmonių rankos kenčia gyvūnai. Prieš dvejus metus pro ketvirto aukšto langą tuose pačiuose Nemuno gatvės bendrabučiuose neblaivus vyras išmetė sugyventinės trylikos metų šunį. Keturkojis nugaišo.

O pernai pro penkto aukšto langą Dariaus ir Girėno gatvėje savo keturkojį draugą išmetė senolis. Vyras aiškino, kad šuo netyčia iškrito pats, tačiau tokia versija gyvūnų globėjai nepatikėjo.

„Tąkart šunelį tiesiog iš gabaliukų surankiojo veterinaras. Gydymas užtruko daugiau kaip du mėnesius, jau nebeturėjome ir vilties, bet šuo pasveiko. O netrukus iškeliavo į Vilnių – dabar jis tikrai gerose rankose. Iš dabartinės šeimininkės gauname nuotraukų, kur matyti, kad Muchtaras ten tikrai mylimas. Galvojome ir iš su juo taip baisiai pasielgusio senolio prisiteisti gydymo išlaidas, bet žmogus serga psichikos liga, šuo net nebuvo vedamas į lauką, visus gamtinius reikalus atlikdavo namuose, tad vargu ar ką būtume pešę“, – sakė R. Liberienė.

 

Komentarai

  • Neturiu žodžių kaip gaila šunelio..
    Ir viskas tik dėl to, kad nėra jokio baudžiamumo.
    Jeigu pačiame miesto centre buvo nuskandintas šuniukas ir kas? Niekas nieko netyrė, visuomenė net nebuvo informuota apie tyrimo baigtį. Nes niekam nerūpi.
    Gal laikas pradėti bausti taip, kad kitam ir noras nebekiltų apskritai ką nors skriausti?

  • Siaubas, kaip žiauru. Trūksta žodžių, kokios bausmės tas girtas padaras, išmetęs gyvūnėlį, vertas.

    • koks girtas padaras….. boba nevisprote…

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų