Prieš rinkimus kandidatą prislėgė girnapusė

Prieš rinkimus kandidatą prislėgė girnapusė

 

Panevėžyje ilgėja sąrašas kandidatų į valdžią, kuriems teisėsaugos prašymu Vyriausioji rinkimų komisija atima teisinę neliečiamybę.

Greta jos netekusio korupcija įtariamo nušalinto mero Ryčio Račkausko VRK pastatė ir jau teismų maratoną einantį Vitalijų Satkevičių.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidato Panevėžio mieste V. Satkevičiaus neliečiamybę VRK panaikino Lietuvos apeliacinio teismo prašymu.

Jame panevėžiečio byla atsidūrė po to, kai prokuratūra apskundė šį politiką išteisinusį

Vilniaus apygardos teismo nuosprendį.

V. Satkevičius teigia, jog žinia apie neliečiamybės panaikinimą jam buvusi netikėta – nė nežinojęs, kad Apeliacinis teismas dėl jo kreipėsi į VRK.

„Buvo jau tylu, aš išteisintas, o dabar vėl viskas iš naujo, vėl teisiamas. Į rinkimus eiti su girnapuse? Gyvenimas kaip pasakoje: ragana užbūrė jaunikaitį, taip ir čia – paėmė žmogų, apipylė viešai – va, teisiama, o tu mazgokis“, – piktinosi politikas.

Jį stebina toks Apeliacinio teismo žingsnis. Esą paskutiniame, vasario 12-ąją vykusiame posėdyje net nebuvo priimta tokio sprendimo.

Jame V. Satkevičius teigia paviešinęs, kad dalyvauja rinkimuose į Panevėžio tarybos narius ir pateikęs kandidato pažymėjimą.

Kitas teismo posėdis numatytas jau po kovo 3-iąją vyksiančių rinkimų.

Nesuprato prokuratūros

Krikščionis demokratas neslepia, jog jam keistas ir pačios prokuratūros žingsnis kreiptis į Apeliacinį teismą, užuot visam laikui padėjus tašką šioje rezonansinėje byloje.

Anot V. Satkevičiaus, pats prokuroras Vilniaus apygardos teisme pripažino, jog nė vienas iš teisiamųjų nesiekė ir negavo asmeninės naudos.

„Prokuroras pats kalbėjo, kad visi dirbo Lietuvai ir krepšiniui. Prokuroro nuomone, mes sukčiavom Lietuvos labui, todėl jis pasiūlė nubausti mus lygtinai. Galiausiai teismas pripažino, kad nė vienas nesame kaltas – vykdėme Vyriausybės pavedimus, dirbome Lietuvai, o už tai negalime būti nuteisti. O paskutinę nuosprendžio apskundimo dieną prokuratūra visgi jį apskundė Apeliaciniam teismui“, – stebėjosi teisiamojo kupros iki galo nenusikratęs V. Satkevičius.

Politikas tokį prokuratūros žingsnį aiškina tuo, esą šiai reikia kažkaip pateisinti devynerių metų darbą.

Įtarimai sušvelnėjo

V. Satkevičiaus teigimu, į teisėsaugos akiratį jis pateko praėjus vos 10 dienų, kai tapo meru – 2010 metų vasarį.

Pirminiai jam pareikšti įtarimai skambėjo išties grėsmingai: gaujos vadas, sukčius, dokumentų klastotojas. Už visa tai politikui būtų grėsę 8-eri metai nelaisvės.

Vėliau iš Panevėžio apygardos prokuratūros bylą tirti perėmė Šiaulių prokurorai ir STT Klaipėdos valdyba.

Po kurio laiko V. Satkevičiui įtarimai gerokai sušvelnėjo – prieš teismą jis stojo jau dėl netinkamo mero pareigų vykdymo.

„Esą Taryba nežinojo, už ką balsavo, administracija – kokius dokumentus rengė, o aš viską žinojau, bet neperspėjau. Teisme apklausti 38 liudytojai, į posėdžius buvo iškviesta beveik visa Panevėžio taryba, rėmėjai V. Matijošaitis, A. Guoga, T. Barštys, čempionato organizatoriai V. Garastas, M. Špokas, taip pat premjeras A. Kubilius, buvęs Kauno meras A. Kupčinskas. Visi viską žinojo, niekas nebuvo slepiama“, – kalbėjo V. Satkevičius.

Teismas žiūrėjo plačiau

Ši byla susijusi su pasirengimu 2011 m. Lietuvoje vykusiam Europos vyrų krepšinio čempionatui. Vilniaus apygardos teismas visiškai išteisino devynis kaltinamuosius.

„Teisėjų kolegija žiūrėjo į platesnį kontekstą, ne vien tik į tai, kas kaltinime parašyta. Platesnis kontekstas sudaro pasiruošimą pačiam Europos krepšinio čempionatui. Kolegija vertino visą tą kontekstą, kad kaltinamųjų veiksmai nukreipti į pasiruošimą. Tą, ką FIBA Europe reikalavo iš Lietuvos valstybės, tą jie stengėsi padaryti“, – žurnalistams po nuosprendžio paskelbimo kalbėjo teisėjas Alenas Piesliakas.

Jis atkreipė dėmesį, kad pasiruošimas čempionatui vyko ne tik kaltinamųjų iniciatyva.

„Tai buvo Lietuvos valstybės įsipareigojimas, byloje yra dokumentai, kad tuometiniai ministrai pirmininkai Algirdas Brazauskas, Andrius Kubilius rūpinosi šiais reikalais, kad Lietuva prisidės finansiškai, nurodyta, kad viešbutis „Romantic“ turi būti renovuotas. Teismas mano, kad tokie kaltinamųjų veiksmai yra Lietuvos įsipareigojimų vykdymas. Toks pagrindinis motyvas“, – išteisinamojo nuosprendžio motyvus pateikė teisėjas.

Verslininkė nuteista

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, duomenimis, Panevėžio miesto savivaldybės lėšos galėjo būti apgaule bei klastojant dokumentus užvaldytos LKF naudai ir vėliau panaudotos bendrovės „Via Unica“ viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai.

Pareigūnai skelbė, kad tokiu būdu LKF naudai buvo užvaldyta 2,375 mln. litų (per 687 tūkst. eurų), iš kurių daugiau nei 80 procentų buvo panaudota viešbučio rekonstrukcijai.

Tuo metu teisėjas A. Piesliakas teigė, jog išnagrinėjus bylą paaiškėjo, kad kaltinamieji sau nepasiėmė jokių pinigų. Visgi, kaip tuomet kalbėjo teisėjas, jeigu „Romantic“ valdytoja Dalia Kuklierienė ir gavo pinigų, šioje byloje tai nebuvo nagrinėjama.

D. Kuklierienė jau yra nuteista ir dėl kyšininkavimo, ir dėl piktnaudžiavimo bei pasikėsinimo sukčiauti. Jos byla buvo išskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo dėl galbūt apgaule užvaldytų Panevėžio miesto savivaldybės lėšų, kurios turėjo būti skirtos krepšinio plėtrai Panevėžyje, ir jų neteisėto panaudojimo rekonstruojant viešbutį „Romantic“.

Komentarai

 • Va, tokie Panevėžio buvę merai. Išriktii žmonių, po to galimai gerai apsivogę, po to su antrankiais išvežti į cypę, po to vėl norintys būti merais… Gražu, ar ne?

  • Kada Rackauska teis, atsibodo nekalto avinelio poza ir kiaules akys.

 • Kai garsiai šaukia miesto konservatorių vadė, kad dabartinis meras sunkius nusikaltimus galimai padarė, reikėtų, kad savo partiją apsičiupinėtų- ir ten nusikaltimai. Kažkodėl be nusikaltimų merų Panevėžyje nebūna. Tai ir patylim. Nes tas pat laukia ir naujo mero- kas jis bebūtų. Net neabejoju. Pašventinti savivaldybę reikia ar ką .

  • Atsakyti
  • o kas šventins jei ir ten visi parazitai ir dykaduoniai?

 • Kada Rackauska teis? Atsibodo nekalto avinelio poza ir kiaules akys.

 • tai kad mieste niekad nebuvo stipraus vadovo, anei gero politiko. Ir Vitalikas nebuvo , nėra ir nebus.Jis tiesiog geras žmogelis, bet ne vadovas,žmonės jį renka už gerą dūšią arba partija prakiša, man taip atrodo……..

  • Šustauskas laisvas.

  • o kuom jis geras

 • Seni perdylos vis taikosi prie lovio.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų