Iš TS-LKD pasitraukęs R. Pankevičius pareiškė dėl dabartinės situacijos partijos Panevėžio skyriuje nebematantis galimybių toliau deramai atstovauti tremtiniams ir politiniams kaliniams. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Prieš rinkimus judina dešiniųjų pamatus

Prieš rinkimus judina dešiniųjų pamatus

 

Kone rinkimų išvakarėse Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriui antausį tėškė ilgametis politinių kalinių ir tremtinių frakcijos lyderis Raimondas Pankevičius. Iki šiol tremtiniai ir politiniai kaliniai buvo galinga jėga, rinkimuose palaikydavusi dešiniuosius. Ar konfliktas su Panevėžio tremtinių lyderiais nepakiš kojos TS-LKD šįkart varžantis dėl rinkėjų balsų?

Atsisakęs narystės partijoje R. Pankevičius pareiškė dėl dabartinės situacijos skyriuje nebematantis galimybių toliau deramai atstovauti tremtiniams ir politiniams kaliniams.

„Tokiomis sąlygomis likdamas šiame skyriuje frakcijos pirmininku, išduočiau tremtinių lūkesčius“, – aiškino šią savaitę iš TS-LKD pasitraukęs R. Pankevičius.

Tremtinių atstovas teigia negalintis taikstytis su skyriaus vadovybės nesiskaitymu ir jam papiltų kaltinimų lavina.

„Man draudžiama bendrauti su buvusiais partiečiais, pavyzdžiui Vidmantu Baltramiejūnu, draudžiama miesto kavinėje gerti kavą su Povilu Urbšiu. Nuėjau į kavinę, geriu kavą, žiūriu, atsisėda P. Urbšys. Tai ką, mesti man kavą ir bėgti lauk?“ –

pasakojo R. Pankevičius.

Anot jo, su Seimo nariu P. Urbšiu, kandidatuojančiu į Panevėžio miesto merus, juodu sieja tam tikri saitai: abu priklauso visuomeninei organizacijai – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai (LPKTS).

„Mes sąjungoje ne tik kavą geriame, bet ir tortus valgome. Kai tokius kaltinimus paneigiau, sugalvojo, kad man draudžiama bendrauti su tremtiniais be R. Juknevičienės priežiūros – reikalauja, kad vesčiausi į tremtinių posėdžius. Toks keistas noras su manimi dažniau bendrauti“, – ironizavo R. Pankevičius.

Panevėžiečio teigimu, apie takoskyrą tarp tremtinių atstovų ir TS-LKD Panevėžio skyriaus kalbėta ir Kaune šeštadienį vykusiame LPKTS posėdyje.

„Svarstomas klausimas, kodėl mūsų, tremtinių, požiūris į tautiškumą, tikėjimą skiriasi nuo konservatorių“,– pabrėžė R. Pankevičius.

Atsilieps rinkimų rezultatams

TS-LKD Panevėžio skyriaus surengtoje vadinamojoje demokratijos šventėje reitinguojant kandidatus dalyvauti kitąmet vyksiančiuose rinkimuose į savivaldybių tarybas, partijos kolegos parodė didelį pasitikėjimą R. Pankevičiumi. Iš 49-ių kandidatų jis reitinguotas net į 4-ą vietą. Tačiau partijos prezidiumas tremtinių atstovą iššveitė iš sąrašo, taip atimdamas R. Pankevičiui galimybę dalyvauti rinkimuose konservatorių ir krikščionių-demokratų gretose. Tokią bausmę partija aiškino netinkamu tremtinių atstovo elgesiu.

Solidarizuodamiesi su partijos vadovybės nubaustu R. Pankevičiumi, iš kandidatų į Panevėžio savivaldybės tarybą sąrašo pasitraukė ir dar du aukštai reitinguoti tremtinių atstovai – Saulius Černa ir Giedrius Gataveckas, pareiškę neleisiantys pasinaudoti jų vardu politiniams dividendams rinkti.

R. Pankevičius tiesmukiškai neatsako, ar palikęs Panevėžio konservatorių ir krikščionių demokratų gretas planuoja dalyvauti savivaldos rinkimuose su kita politine jėga.

„Kadangi nebesu TS-LKD narys, jos sąraše rinkimuose nedalyvausiu. Bet mes, tremtiniai, vis tiek aktyviai veiksime. Mūsų pareiga ginti tremtinių interesus“, – aiškino maištininkas.

R. Pankevičius teigia neatmetantis, kad ilgokai tvinkęs ir pastaruosius mėnesius TS-LKD Panevėžio skyriuje pratrūkęs pūlinys gali turėti įtakos kitąmet vyksiančių rinkimų į Aukštaitijos sostinės merus ir Tarybos narius rezultatams.

Nors skyriaus visuotiniame susirinkime 148 dalyvavusieji vienbalsiai nubalsavo už kandidatų sąrašą be tremtinių trijų lyderių – S. Černos, G. Gatavecko ir R. Pankevičiaus, pastarasis neabejoja, kad Panevėžyje dešinieji prarado nemažos dalies tremtinių palaikymą.

„Iš daugiau nei 1000 Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narių Panevėžyje vos 10 proc. priklauso Tėvynės sąjungai. Kiti nepartiniai, jiems niekas nenurodys, kaip balsuoti. Ir aš net neabejoju, kad dalis tremtinių, pamatę, kaip konservatoriai pasielgė su reitingavimo rezultatais, prarado jais pasitikėjimą“, – mano R. Pankevičius.

Mato politinį išskaičiavimą

TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė, Seimo narė Rasa Juknevičienė neigia tarp skyriaus vadovybės ir tremtinių atsiradus takoskyrą, o jų frakcijos lyderio pasitraukimą vertina kaip politinio pasjanso ėjimą.

„Gruodžio 28-ąją galutinai paaiškės, kokie kandidatų sąrašai registruoti rinkimams į Panevėžio savivaldybės tarybą ir tada pamatysime, kokiame sąraše bus R. Pankevičius. Jeigu suklysiu, būsiu suklydusi“, – teigė R. Juknevičienė.

Anot jos, tremtinių frakcija savo pirmininko išėjimą įvertino kaip esą suprantamą ir seniai brendusį žingsnį.

„Dar nuo tada, kai jis visokeriopai rėmė tuos, kurie išėjo pas P. Urbšį. Visus dvejus metus nieko daugiau neveikė, kaip tik nuolat skaldė skyrių“, – R. Pankevičių kaltino Seimo narė.

Jos teigimu, tremtinių frakcija po Naujųjų šauks susirinkimą ir rinks naują pirmininką. R. Pankevičius jai vadovavo nuo 2004-ųjų. Pasak R. Juknevičienės, per tiek laiko žmogus jau išsisėmė.

Skyriaus pirmininkė teigia nebuvusi patenkinta jo darbu.

„Nuolat prašėme kviesti mus į tremtinių frakcijos susirinkimus, bet per pusantrų metų nė karto nei aš, nei kas nors iš mano pavaduotojų nebuvo pakviesti. Priekaištų dėl darbo jis sulaukdavo, bet nebuvo jokių pokyčių į gera“, – priekaištavo R. Juknevičienė.

Į barnį nesikišo

Apie tremtinių ir TS-LKD Panevėžio skyriaus nesutarimus kalbos pasiekusios ir pačią Politinių kalinių ir tremtinių sąjungą. Ši visuomeninė organizacija visoje Lietuvoje vienija apie 28,6 tūkst. buvusių tremtinių ir politinių kalinių. Iš jų maždaug ketvirtadalis priklauso TS-LKD.

Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas teigia girdėjęs, jog Panevėžio skyriuje vyksta „nepriimtini dalykai“, tačiau sąjunga panevėžietiškų reikalų nenarpliojo.

„Šeštadienį sąjungos posėdyje sakiau, kad pasidomėsiu Panevėžio klausimais. Man jau darosi įdomu. Gandų lygio kalbų gali būti daug. Reikia surinkti visą informaciją, o tada vertinti“, – diplomatiškas stengėsi likti G. Rutkauskas.

Anot jo, kol kas R. Pankevičiaus pasitraukimas iš TS-LKD iš pirmo žvilgsnio atrodo spontaniškas.

„Pirmiausia reikėjo tremtinių sąjungoje apsvarstyti šitą reikalą, tada galėtume panevėžiečiams patarti, ką daryti. O dabar ten kažkas verda, kunkuliuoja. Ir posėdyje sakiau, kad galų gale visiems reikia sužinoti, kokios Panevėžyje kilo problemos“, – kalbėjo G. Rutkauskas.

Komentarai

  • Įdomu ,kas leido R Juknevičienei kalbėti tremtinių frakcijos vardu?

  • O kodėl Juknevičienė Panevėžy burbulus tik pučia, bet į merus neina? Drąsiau buvo ta moterėlę pakišt?

  • „Boba iš ratų, ratams lengviau:….Per ilgai terliojosi su juo, reikėjo seniai išprašyti…… jis gi ne žinia kam atstovauja ir kokios jo pažiūras bei vertybės….nors skelbiasi tremtinių „patronu „.

    • Pritariu patarlei, tik boba ne R.Pankevičius, o atėjusi ir suskaldžiusi skyrių bobelė. Turėtų būti ratams lengviau …

  • Raimondai atsibusk, P.U profesionalus manipuliatorius, jis naudojasi tavim ir siekia kelti sumaištį visose partijose, Nebent kažko bijai….

  • kas tas P U ????????????????????????????/

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų