Prie Panevėžio mokslo ir technologijų parko vairo stojo naujas vadovas (atnaujinta)

Prie Panevėžio mokslo ir technologijų parko vairo stojo naujas vadovas (atnaujinta)

Panevėžio mokslo ir technologijų parkas, įkurtas kaip inkubatorius inovatyvioms įmonėms, pastaruoju metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Mokslo židiniu turėjusi būti įstaiga tapo tiesiog patalpų nuomos administratoriumi, tad pavasarį buvo nuspręsta atsisveikinti su tuomečiu vadovu Sauliumi Zaura.

Vakar paaiškėjo, kad įveikęs vienintelį konkurentą konkursą vadovauti Panevėžio mokslo ir technologijų parkui laimėjo 24 metų Dovydas Karosas. Nors jaunas vyras tik šiemet baigė magistrantūros studijas, jau turi įgijęs tiek mokslinio, tiek vadovaujamo darbo patirties.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Paužos teigimu, Mokslo ir technologijų parko vizija užšifruota jo pavadinime. Svarbiausias įstaigos uždavinys – tapti savotišku tarpininku tarp mokslo, inovacijų ir verslo.

Mokslo ir technologijų parkas turėtų rūpintis inovatyvaus verslo skatinimu, bendra veikla su mokslo įstaigomis, mokymais. Deja, nors įstaiga dirba devynerius metus, savo funkcijų ji niekada tinkamai neatliko. Anot administracijos direktoriaus, buvo nueita paprasčiausiu keliu – Mokslo ir technologijų parkas tiesiog užsiėmė patalpų nuoma. Savivaldybės pavasarį atliktas auditas nustatė nemažai pažeidimų bei vadovo S. Zauros darbo trūkumų.

„Tai buvo tiesiog nekilnojamojo turto nuomos įstaiga, kuri iškreipė visą rinką – komercinės patalpos buvo nuomojamos mažesne nei rinkos kaina. O tų funkcijų, kurių buvo tikimasi, neatliko visai“, – „Sekundei“ teigė R. Pauža.

Atneš laukiamų pokyčių

Konkurse užimti Panevėžio mokslo ir technologijų parko direktoriaus kėdę varžėsi du kandidatai. Iš viso dokumentus pateikė keturi pretendentai, tačiau du iš jų neatitiko keliamų kvalifikacinių reikalavimų. Konkurso sąlygose nurodyta, kad kandidatas turi būti baigęs technologinių mokslų magistro studijas, turėti vadovaujamo bei mokslinio ar darbo technologinių inovacijų srityje patirties.

Pasak R. Paužos, abu konkurentai buvo labai stiprūs, turėjo aiškią viziją ir strategiją, kaip šią įstaigą atgaivinti, tad tik nedidele balsų persvara nugalėtoju išrinktas D. Karosas.

„Interpretacijoms vietos čia nebuvo, tik gryna matematika. Abu kandidatai buvo lygiaverčiai, aiškiai suvokė įstaigos siekiamybes bei perspektyvas, tad galutinį sprendimą nulėmė vos keli vertinimo komisijos balai. Tikimės, kad atėjus naujam vadovui situacija šioje įstaigoje pasikeis“, – sakė R. Pauža.

Jo teigimu, jeigu Mokslo ir technologijų parko kolektyvas būtų didelis, gal jaunam žmogui, turinčiam nedidelį patirties bagažą, būtų ir sudėtingiau susidoroti su laukiančiais iššūkiais, tačiau šiuo atveju sunkumų neturėtų kilti.

„Kolektyvas nedidelis, tad manau, kad laimėtojas sugebės priimti šį iššūkį. Svarbu, kad naujasis vadovas turi naują požiūrį ir viziją, kuriuo keliu turi judėti Mokslo ir technologijų parkas“, – aiškino administracijos direktorius.

Pasirengęs laukiantiems iššūkiams

D. Karosas atviravo, kad nors yra patenkintas dabartiniu savo darbu įmonėje „Automatikos įranga“, kur dirba programuotoju, visada norėjo siekti daugiau. Šiemet baigė magistro studijas Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, tad dabar pats metas imtis naujų iššūkių.

Beje, jo magistrinis darbas buvo pripažintas geriausiu, todėl absolventas gavo ir maksimalią 400 eurų paskatinamąją stipendiją.

„Nemėgstu darbe monotonijos ir visada siekiu daugiau, nenoriu užsisėdėti vienoje vietoje. Norėjau ir iššūkių. Suprantu, kad čia laukia nelengvas ir atsakingas darbas, daug veiklos, bet esu pasirengęs viskam“, – ryžtingai nusiteikęs D. Karosas.

Jo teigimu, Panevėžio mokslo ir technologijų parkas gali tapti mokslo ir inovacijų lopšiu. Tam reikės didelių pastangų, bet viskas įmanoma. Tiesa, vienas parkas kalnų nenuvers, tačiau bendradarbiaujant su kitomis mokslo bei verslo įstaigomis, įmonėmis, organizacijomis, galima pasiekti užsibrėžtų tikslų.

„Viskas priklauso nuo požiūrio. Dažnai jauni žmonės emigruoja ar bėga į didžiuosius miestus, bet mano pavyzdys rodo, kad ir savo gimtajame mieste galima siekti karjeros. Visos galimybės yra, tereikia jų siekti. Taip ir su Panevėžio mokslo ir technologijų parku – tikiu, kad jis gali tapti tuo mokslo ir inovacijų lopšiu“, – „Sekundei“ teigė naujai išrinktas vadovas.

Tai, kad bus vienas jauniausių Panevėžio miesto savivaldybės įmonių vadovų, anot D. Karoso, bus tik privalumas. Dar besimokydamas universitete jis pradėjo savo darbo karjerą, tad jau įgijo tiek mokslinio, tiek vadovaujamo darbo patirties.

„Jaunas amžius yra tik privalumas. Esu ryžtingai nusiteikęs, turiu patirties, kompetencijų pakanka, tad tikiu, kad susidorosiu su visais laukiančiais iššūkiais“, – atviravo D. Karosas.

Jeigu per mėnesį sprendimas dėl konkurso rezultatų nebus apskųstas, D. Karosas jau lapkričio antroje pusėje turėtų stoti prie Panevėžio mokslo ir technologijų parko vairo.

Komentarai

  • Valio. Panašu, kad Panevėžyje išties atsiranda vietos jaunimui. Jaunas vadovas yra didelis pasitikėjimo kreditas, bet ir didelės galimybės.

  • Sėkmės jaunam vadovui ir miestui!
    Sėkmingos jaunų žmonių istorijos – tai pats geriausias motyvas ir kitiems jauniems, iniciatyviems rinktis Panevėžį.

  • Sėkmės darbuose mokslo ir technologijų parką prikeliant jo tikrajai veiklai, o ne imitacijai, kokią matėme iki šiol!

  • Sėkmės darbuose!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų