"Sekundės" nuotr.

Prie miesto vairo – eilė gelbėtojų

Prie miesto vairo – eilė gelbėtojų

 

Į šalies didmiesčių valdžią besitaikantys kandidatai jau pradėjo svarbiausias per ketvertą metų politines varžytuves. Tačiau Aukštaitijos sostinėje tebetvyro štilis. Pretendentai į mero ir Tarybos narių kėdes, iki rinkimų belikus mažiau nei trims mėnesiams, tebedėlioja strategiją ir pažadų programas.

Visgi kovą vyksiantys rinkimai panevėžiečius jau intriguoja. Pastaruosius metus politinių cunamių purtytame mieste rinkimų mūšis turėtų būti ir įnirtingas, ir įdomus.

Bene didžiausią intrigą rinkėjams užkūrė prieš ketvertą metų viena valtimi politikoje plaukę, o dabar aršiais konkurentais virtę iš Seimo į Panevėžį sugrįžti pasišovęs Povilas Urbšys ir teisėsaugos iš mero kėdės laikinai išsodintas Rytis Račkauskas.

Su valstiečiais į Seimą nužygiavęs, už jų lyderį Ramūną Karbauskį mūru stojęs, o dabar Seimo savotiškoje pilkojoje zonoje – Mišrioje grupėje – likęs P. Urbšys deklaruoja prisiimantis politinę atsakomybę ir už buvusį artimą bendražygį R. Račkauską.

„Prisiimu asmeninę atsakomybę už tai, kas nepadaryta, ir ateinu asmeniškai taisyti klaidų. Jei manęs rinkėjas nepasirinks, toks apsisprendimas man bus bausmė“, – aiškino P. Urbšys.

Kandidatas skelbia į mero rinkimus einantis su tomis pačiomis idėjomis, kaip prieš ketverius metus jo vardo kandidatų sąrašas – savivalda turi būti skaidri, atvira ir jautri.

Visgi tokiomis jo idėjomis nepatikėjo nė paties kadaise suburto judėjimo žmonės. P. Urbšiui paskelbus apie norą siekti mero posto, dalis politinių bičiulių jam atsuko nugarą ir paliko judėjimą.

Jei visgi P. Urbšiui pavyktų laimėti rinkimus, jo lauktų dar didesnis iššūkis nei rinkimų agitacija – suburti valdančiąją daugumą. Seimūnas jau nebus išrankus – partnerių nusiteikęs ieškoti visose partijose ir rinkimų komitetuose.

„Nesivadovauju ambicijomis. Paimkime kad ir konservatorius. Jei jie turi norą miestą išjudinti, padaryti jį jaukų, irgi galima kalbėtis. Taip pat ir su socialdemokratais, „socialdarbiečiais“, – sako P. Urbšys.

Vienintelė jo sąlyga – neįsileisti į valdžios postą politikų su korupcinio atspalvio šleifu, kol nepadėtas taškas jų byloje.

R. Račkauskas

Ošia diskusijos

Tiesioginiuose mero rinkimuose prieš ketvertą metų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatą triuškinamai nugalėjusiam R. Račkauskui pakartoti tuometę sėkmę gali sutrukdyti ne tik kritęs korupcijos šešėlis ir jau šeštą mėnesį trunkantis laikinas nušalinimas nuo mero pareigų. Ne vienas jo komandos pradėtas grandiozinis projektas sukėlė audrą Panevėžio padangėje. Pasidalijęs į skirtingas stovyklas miestas tebeošia diskutuodamas, reikia Aukštaitijos sostinei naujos ir modernios autobusų stoties, ar verčiau pasitenkinti elementaresniu, bet pigesniu variantu – remontuoti esamą. Panevėžys seniai turbūt nebuvo įsisukęs ir į tokius įnirtingus debatus, kokie tebeverda dėl R. Račkausko palaikomo grandiozinio Stasio Eidrigevičiaus menų centro projekto – kainuosiančio beveik 10 mln. eurų, bet, kaip žada jo gaires dėliojantys strategai, provincialėjantį miestą pakelsiantį į kitą lygmenį.

Partneriai ne vakarėliui

Ambicingus tikslus R. Račkauskas kelia ir rinkimuose. Prieš ketvertą metų į merus atėjęs kartu su dar septyniais tuomet populiarumo bangos pakylėto Povilo Urbšio sąrašo kandidatais, dabar, net po jį lydėjusių skandalų, tikisi ateinančius ketvertą metų Taryboje turėti dar daugiau – 10 vietų.

R. Račkauskas sutinka, kad šįkart laukia sudėtingesnė kova.

„Bus gerokai sunkiau pirmiausia dėl to, kad, mano matymu, įsijungia ir kitos jėgos, kurios neturėtų dalyvauti politikoje. Tai apsunkina rinkimų kampaniją ir, matyt, tas daroma sąmoningai“, – pareiškė teismo laikinai nušalintasis meras.

Šią kadenciją dirbęs su keturiais buvusiais konservatoriais-krikščionimis demokratais, su ilgainiui pakrikusia Darbo partija, dar su socialdemokratais, galop pasitraukusiais į opoziciją, bei keliais nepartiniais, su kuo sėkmės atveju po šių rinkimų eitų į žvalgybą, R. Račkauskas nesiima įvardyti.

„Man keistai atrodo dalytis valdžią, kai partijos dar nesuformavo aiškių programų. Koalicijos schemų nebraižome. Suprantame, kad einame ne į vakarėlį gerai praleisti laiko. Čia svarbiausia ne tai, kas malonus ar nemalonus bus šalia. Mes pasiruošę bendradarbiauti su visais, kas palaikys miesto modernizavimo tikslus“, – sako kandidatas.

P. Urbšys

Siekį Panevėžį paversti moderniu miestu ne kartą deklaravęs R. Račkauskas nusiteikęs likęs valdžioje išpildyti, ką pradėjęs. Ir tokie projektai, kaip naujoji autobusų stotis su nauju parku ar SEMC, kandidatui neatrodo utopija.

„Mes nežadėsime, kaip būna prieš rinkimus, nei disneilendų, nei oro uostų. Parodysime projektų tęstinumą“, – teigė R. Račkauskas.

Įvertino aktyvumą

Rinkimų kovos karštį kursto prarastąsias pozicijas Panevėžyje aktyviai bandančios susigrąžinti Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų užmojai. Praėjusiuose savivaldos rinkimuose iškovojusi šešias vietas miesto Taryboje, TSD-LKD galop liko visiška autsaidere – vos su dviem atstovais. Keturiems dešiniesiems pasitraukus iš partijos ir prisijungus prie valdančiosios daugumos, TS-LKD vėliavą pasiliko nešti opozicijoje atsidūrę Vitalijus Satkevičius ir Maurikijus Grėbliūnas.

Pastaraisiais metais vienu aršiausių R. Račkausko komandos kritikų esantis TS-LKD Panevėžio skyrius į merus deleguoja verslininkę Indianą Grigienę. Didžiulį pasitikėjimą ja partija demonstruoja nepaisydama, kad eiliniam panevėžiečiui šis vardas mažai ką sakantis.

I. Grigienė

Į Panevėžio politikos traukinį I. Grigienė bandė įšokti ir 2015-aisiais, tačiau po rinkimų TS-LKD sąraše teliko 24-a.

Kas pasikeitė per ketverius metus, kad dabar ji galėtų ne tik sėstis į Tarybos nario, bet ir miesto mero kėdę? Kandidatė svarsto, jog tokį partijos pasitikėjimą pelnė po 2016 m. Seimo rinkimų.

„Ta lyderystė atsirado praėjusiuose Seimo rinkimuose, kai darėme visas pastangas, jog atjaunintume TS-LKD Panevėžio skyrių. Kreipėmės į partijos vadovybę, kad nematome rimtų kandidatų į Seimą, dėl to atsirado komanda Panevėžio kraštui, kur kandidatavo A. Anušauskas, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, R. Juknevičienė ir S. Jovaiša. Buvau aktyvi jų rėmėja, daug su jais dirbau. Parodžiau savo aktyvumą ir dėl to dabar buvau iškelta į kandidatus“, – pasakojo I. Grigienė.

Panevėžietės aktyvumas tąkart pasiuntiniams iš Vilniaus nepadėjo – vienmandatėse apygardose nė vienas nebuvo išrinktas: į Seimą ketvertukas pateko tik per partijos sąrašą.

Miestą tvarkytų iš rajono

I. Grigienė turi vilties, jog jai labiau pasiseks. Kandidatė tikisi pasiekti antrąjį mero rinkimų turą. Rimčiausiais konkurentais ji teigia matanti R. Račkauską, P. Urbšį ir Darbo partijos kandidatę Sandrą Jakštienę.

„Matau, kad verslas labiau linkęs R. Račkauską palaikyti, bažnyčios žmonės – P. Urbšį. Naujų veidų, kurie būtų įdomesni, nėra. Aš turėsiu labai platų spektrą palaikančiųjų. Esu iš verslo, nemažai šios srities žmonių pažįstu, taip pat pažįstu kultūros, švietimo žmonių, mane žino ir bažnyčios bendruomenė“, – galimybes svarstė I. Grigienė.

S. Jakštienė

Visgi jai rinkimuose prireiks ne tik paramos iš šalies. Rinkimų kovą jai gali gerokai apsunkinti ir kilęs ažiotažas dėl konservatorių paniekintais pasijutusių Tremtinių sąjungos atstovų.

I. Grigienė leidžia suprasti, jog jai tapus mere, būtų peržiūrėtas ne vienas strateginis miesto projektas.

„Daug klausimų dėl SEMC. Mes jau nesutvarkom savo dabartinių kultūros įstaigų“, – menų centro perspektyva abejoja I. Grigienė.

Ir naujas autobusų stoties pastatas, jos nuomone, nereikalingas – Panevėžiui pakaktų suremontuoti esamą.

I. Grigienė akcentuoja, jog į valdžią atėję dešinieji netoleruotų neskaidrumo ir, anot pačios kandidatės, „falšo“. Visgi pati I. Grigienė linkusi įstatymus skaityti kaip patogiau. Teisės aktai numato, jog kandidatuoti į merus ir Tarybos narius gali tik toje savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravęs žmogus. I. Grigienė registruota Panevėžyje, mamos namuose, nors su šeima gyvena Panevėžio rajono savivaldybėje – Dembavoje. Įstatymo besilaikanti teoriškai, bet ne praktiškai, kandidatė nemano jį apeinanti ir negražiai besielgianti.

„Daug žmonių taip daro“, – rami I. Grigienė.

Traukėsi neapgalvotai

Į Panevėžio valdžios viršūnę rengiasi sugrįžti prieš porą metų iš jos demonstratyviai nulipę socialdemokratai. Praėjusiuose mero rinkimuose iškėlę Tarybos narės Janinos Gaidžiūnaitės kandidatūrą, dabar kairieji neberizikavo. Dėl svarbiausio mieste politinio posto kovą rungsis ne vienas iš keturių miesto Taryboje esančių socialdemokratų, o verslininkas, buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Vyžintas, dar ankstesnėje kadencijoje ėjęs ir vicemero pareigas.

R. Vyžintas

„Jei grįšiu, rasiu nepradėtus, įšaldytus „Urban“ projektus. Dabartinė miesto valdžia skyrė ketverius metus tikrai labai stipriam projektavimui. Tačiau projektus tęsti turi tie, kurie moka statyti“, – siūlosi R. Vyžintas.

Dabar įšaldytais strateginius miesto atnaujinimo projektus vadinantys socialdemokratai kadencijai įpusėjus patys pasirinko mažiau atsakomybės reikalaujantį kelią – trauktis į opoziciją ir likti matomiems ne dėl darbų, o kalbų. Toks tuomečio Panevėžio kairiesiems vadovavusio Tarybos nario Donato Degenio žingsnis jo partijos kolegų įvertintas nevienareikšmiškai.

„Sprendimą vertinu kontroversiškai. Nebuvo išdiskutuotas socialdemokratų išėjimas iš daugumos. Nors tie procesai, kurie susiję su dabar teisėsaugos vykdomais veiksmais, galbūt kolektyviai būtų kritę ir ant socialdemokratų“, – sako R. Vyžintas.

Armonikos nepatinka

Lenktynėms dėl Panevėžio mero posto prie starto linijos stoja ir naujos Socialdemokratų darbo partijos atstovas, buvęs ilgametis „darbietis“ Petras Narkevičius. Kadaise vicemero kėdėje sėdėjęs, vėliau Seimo nario duoną valgęs, bet 2016-aisiais rinkimus į parlamentą pralaimėjęs P. Narkevičius laimę politikoje bandys dar kartą.

„Kandidato į merus ieškojome keletą mėnesių. Buvo ir vienas, antras, trečias. Artėjame prie to, kad visi geri, bet Petras irgi neblogas“, – įsivertino „socialdarbiečių“ atstovas.

Save kaip ūkišką kandidatą vertinantis politikas privalumu įvardija gamybininko patirtį.

„Užtenka jau groti su armonikom, kas irgi sveikintina ir gražu, bet atėjo laikas Panevėžiui tvarkytis ūkiškai“, – rinkimų kampaniją pradeda P. Narkevičius.

Sėkmės atveju formuodamas daugumą politikas irgi nebūtų išrankus – teigia nė vienos politinės jėgos atžvilgiu nesąs kategoriškai nusistatęs.

P. Narkevičius

„Klaidų daro visi, o jei jos bus įvertintos rinkėjų kaip ne klaidos, vadinasi, politikai irgi gali klysti“, – politinėms jungtuvėms su bet kuo sutiktų P. Narkevičius.

Nukraujavę bandys keltis

Vienybės egzamino šią kadenciją neišlaikiusi Darbo partija mero rinkimuose tikisi Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Sandros Jakštienės sėkmės.

Prieš ketvertą metų „darbiečiai“ miesto Taryboje pelnė tris vietas. Tačiau iki kadencijos pabaigos teliko viena jų atstovė – kiti du pasitraukę iš partijos liko nepartiniais.

„Situacija buvo įdomi. Vietoje turėtų trijų šiuo metu teturime vieną vietą. Nepaisant pokyčių, sakyčiau, pavyko tartis, klausytis“, – mano S. Jakštienė.

Panevėžio „darbiečių“ lyderė guodžiasi, jog prieš ketvertą metų į duobę smukusi partija bando susigrąžinti rinkėjų palankumą. Visgi prognozuoti rinkimų baigtį Panevėžio „darbiečiams“ jų kandidatė į merus nedrįso.

Rado užutėkį rinkimams

Į politinę areną Panevėžyje bandys sugrįžti ir praėjusiuose rinkimuose visišką fiasko patyrę „tvarkiečiai“. Šį kartą jų koziris – iš socialdemokratų pasitraukęs, pas „socialdarbiečius“ nuėjęs, bet iš ten išprašytas buvęs Autobusų parko direktorius Rimantas Petukauskas. Jis teigia sulaukęs „tvarkiečių“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio pasiūlymo būti sąrašo lyderiu.

R. Petukauskas

Pastarųjų metų R. Petukauskui būta audringų. Ilgamečiam Savivaldybės įmonės vadovui pagrindą po kojų išmušė Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikto patikrinimo įmonėje išvados. Po jų R. Petukauskas atleistas iš pareigų kaip praradęs darbdavio pasitikėjimą.

Karjerą strateginėje miesto įmonėje neoriai baigęs R. Petukauskas STT kaltina politikavimu.

„Pasiėmė dideles patrankas, šovinius, tuščiais pašaudė ir pasibaigė. Jei STT vadas ima kyšius rūkytais viščiukais, girtas važinėja degant raudonam šviesoforo signalui, aš juo netikiu. Prokuratūra, teismai man autoritetas, bet STT žemiau kanalizacijos lygio. Mano galva, STT Panevėžio valdyba yra melagiai“, – rėžė R. Petukauskas.

Atleistas iš direktoriaus pareigų, dabar į merus jis teigia einantis sutvarkyti miesto.

„Partijos, kairieji, dešinieji Panevėžyje yra visiška nesąmonė, vaikų žaidimas. Miestas – didelis ūkis, kurį reikia sutvarkyti. Politika daroma Vilniuje, Briuselyje, bet ne Panevėžyje. Kuo Panevėžyje skiriasi socialdemokratai nuo konservatorių? Žmonės ne už partiją balsuoja“, – rėžė R. Petukauskas.

Politines pažiūras bandantis paneigti kandidatas visgi stebi partijų reitingus, o vilčių jam teikia „tvarkiečių“ pozicijos.

„Nefantazuoju, kad dešimt vietų Taryboje gausime, bet kokios trys būtų jau gerai“, – galimybes vertina R. Petukauskas.

Gėdinga kadencija

Panevėžio liberalų sąjūdis, miesto Taryboje turintis du atstovus – Zitą Kukuraitienę ir Laimutį Sėdžių, rungtis dėl mero posto siunčia ne vieną jų, o ilgoką pertrauką politikoje padariusį aplinkosaugininką Valdemarą Jakštą.

„Turėtų būti aplinkybių, kurios mums turėtų stipriai pagelbėti“, – mįslingai apie politinę kovą kalbėjo V. Jakštas, nors, anot jo, kandidatų į Tarybą sąraše nebus „nei supermenų, nei gražuolių“.

V. Jakšto motyvai eiti į merus – tradiciškai skambantys per kiekvienus rinkimus iš bet kurio politiko lūpų: myliu Panevėžį, noriu, kad jame visiems būtų gera gyventi ir norėtų į jį sugrįžti. Kandidatas deklaruoja išrinktas į merus daugumą sudarinėtų nevertindamas politinių pažiūrų – tik asmenybes. O šios kadencijos miesto Tarybos darbą jis įvertino kaip „labai gėdingą“.

V. Jakštas

„Posėdžiai prasideda nuo rietenų, užgauliojimų per pareiškimus. Anksčiau posėdžiuose keliasdešimt klausimų išnagrinėdavo greičiau nei per pusantros valandos. Dabar paskelbiamas klausimas ir prasideda mini spektaklis, nors turėtų komitetuose išdiskutuoti. Bet komitetuose žurnalistų nebūna, o Tarybos posėdyje gauna sceną ir nori pasirodyti. Kultūros stoka akivaizdi“, – mano V. Jakštas.

Rinkimų kampanijos traukiniui judant ant bėgių, vietoje tebestovi prieš porą metų populiarumu mėgavęsi Panevėžio valstiečiai ir Žaliųjų partija, turinti du atstovus miesto Taryboje. Abi politinės jėgos kandidatų į Panevėžio merus dar nėra iškėlusios ir apie pretendentus į tokias varžytuves tyli.

Komentarai

 • Ateina gelbėti miestą tada, kai akivaizdūs teigiami pasikeitimai? Gelbėti nuo pažangos? Gelbėti nuo aukštesnio lygio?
  #NESTABDOM!

  • Atsakyti
  • Uz Rackauska!

   • Pritariu. Sėkmės Račkauskui linkiu širdingai. Pasijuto, kad miesto vairas liko be tvirtos rankos. Grąžinti greičiau į darbą, baigti nušalinimus! Vien šiemetė eglė parodo, kad ,,katinas iš gryčios-pelės ant stalų“. Savivaldybei reikia vadovo, kuris sustatytų visus dirbti kokybiškai ir su nuovoka.
    Už merą Račkauską!

    • Atsakyti
    • Būtinai reikia Račkausko, kad realybe taptų visi geri projektai. Miestas nusipelnė NAUJOS nesovietinės autobusų stoties! Modernios stoties miesto centre! Jeigu dabar nepakeisime miesto veido į modernesnį, ateis laikas, kai jauno žmogaus čia ieškos su žiburiu.
     Ir už robotikos kryptį dėkui!

     • Ačiū ir už pavasarį, kurį žadėjo ir už gerves, kurios parskris

     • Už Račkauską!

   • Matom darbus ir pasisakome už Račkauską.

    • Mes nežadėsime, kaip būna prieš rinkimus, nei disneilendų, nei oro uostų. Parodysime projektų tęstinumą“, – teigė R. Račkauskas.

   • Be jokios abejones balsuosiu uz darbu tesima ir Rackauska

    • Man tinka meras balsuosiu už Račkauska pasitikiu juo, o visokie kiti nedomina

    • Kas sakė, kad darbų netęs??? Tęs švariai – be korupcijos skandalų. Begarbingiausios kadencijos šalininkai!

   • Giesmė nušalintam rackauskui

    • Kad tam tikros institucijos prigrybauja tai mato visi kai domisi, kaip prokurorai ne kaltina o gina teismuose Vitaliuką ir kitus krepšinio vyrus, kai prokurorai net šlvinimo kalbas sako.
     Skundikais patiki greitai, o kai ištiria tada tai ir išteisina žmones. Jeigu nesimatytu Povilo ausų gal kitaip pagalvočiau. Bet dabar….

     • vagims ir meras vagis. valio!

   • GĖDA,GĖDA!, su tuo rackausku, gal jis iš savo atlygynimo tvarkė Panevėžį?, negato to dar kaip bus su kaltinimais??? Tik ne rackauska #

   • Korumpuotas gelbetojas tegu gal ant atsarginiu zaideju suolelio iki teismo tegul pasedi.

   • Jeigu norime gerų pasikeitimų mieste tai reikia Račkausko kaip miesto mero.

  • už Račkauską,už tęstinumą

  • Ko nestabdot? Korupcijos?
   Išplaukit rackausko mundurą. Nušalintas ne dėl šukuosenos.

   • Nušalintas bet nenuteistas.Žmogus atsivedė savo komandą tegul ir tvarkosi toliau.Nematau daugiau realiu kandidatu.

  • „aukstesnis lygis“ – lygiai ta pati korupcija

  • „Per ilgai taikstomės su neskaidrių interesų, keistų susitarimų turgumi, kažkodėl vadinamu savivalda. Savivaldos čia nėra. Tėra pastatas, … ir armija jame patogiai įsitaisiusių žmonių prie valdžios. Neretai panevėžietį čia pasitinka arogancija, neveiklumas ir nekompetencija. Laikas ryžtingai tai keisti.“ – iš Račkausko 2015 metų rinkiminės programos 🙂

  • Šalin korumpuotus politikus, melagingai deklaruojančius nulinę toleranciją korupcijai!

   Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/prie-miesto-vairo-eile-gelbetoju/

   • Atsakyti
  • Pasitikiu Račkausku ir balsuosiu už jį ir jo sąrašą.

 • Nu ir kandidatai… Nusibaudęs urbšys, rajono gyventoja grigienė, dau gražus narkevičius, kažkokia jakštienė ir dar keli, kurių net neatsimenu. Ir šita kompanija gelbės pagaliau atsinaujinantį miestą. Neduok dieve tokių gelbėtojų.

  • SOS! SOS! SOS!
   Atstokite nuo provincijos, grąžinkite į sąstingį!
   Projektus suplėšyti ir laužą jais pakurti!

   • Atsakyti
   • #pailsėk

    • jau nukalei konservus, tai ir sustok

  • Korumpuotas geriau ?

 • Jeigu statom – tęsiam darbus. Jeigu griaunam – ieškom naujų „gelbėtojų“.

  • Atsakyti
  • Statom! ir jokios gelbėtojų komandos nereikia.
   Tegul tęsia darbus.

   • Jaunimas pasisako už statymą o ne griovimą. Teskite darbus, meras Rackauskas.

    • Už Račkauską mero poste!

    • maniau, kad jaunimui korupcija nepriimtina, ale ne, viskas po senovei. 🙂 atsinaujintojai

   • Norit tęst? Patiko?
    Bet yra juk tie rinkimai kas 4 metai. O ir siaip ne kažką – miestas be mero pusė metų.

  • Statom ir nestabdom! Už testinuma tiduodu balsa.

 • Įstatymo besilaikanti teoriškai, bet ne praktiškai, kandidatė nemano jį apeinanti ir negražiai besielgianti. „Daug žmonių taip daro“, – rami I. Grigienė.

  • Atsakyti
  • Ką apie tai mano VRK?

  • Galit nusiraminti – įstatymo nepažeidžia.
   Rūpestį nukreipkit į nušalintą račkauską

   • Pala pala, o tai kaip su politiko etika, apie kurią taip mėgsta pliurpti įvairaus lygio konservatoriai? Ar čia tas atvejis, kai etika neįdomi ir pasidedi į stalčių?

    • Račkauskininkams žodžio „etika“ minėti nederėtų

     • Ačiū už epitetą. Bet į klausimą atsakyti būtų gražu 😉

 • Dabartinės stoties vietoje turi iškilti modernus pastatas. Apie esamo pastato remonta nieks nekalba. Ir nereikia žurnalistei klaidinti žmonių.

  • Atsakyti
  • Dėl projekto statyti naują autobusų stotį kitoje pusėje alyvų parkelio prie kavinės PO LIEPOM ir renkuosi Račkauską kaipo miesto merą.

 • Korumpuoti su verslininkais susitarimai, visokios paleko vasiukų lygio autobusų stoties vizijos ir yra didžiausi stabdžiai.

  • Atsakyti
  • Konservatnikų pagieža ir įsivaizduojamos sąmokslo teorijos veržiasi iš anoniminių komentarų 😉

   • Neanonimas bėdžius – cha cha cha

    • O pagieža lieka ir toliau 😉

 • Račkauskas prieš tapdamas meru buvo pilka pelytė ir nežinomas, kuris tesugebėdavo kaip pats sakė uždirbti 5000 lt per metus. Tai tik P.Urbšio dėka tapo meru.

  • Atsakyti
  • Urbšys buvo niekam nežinomas stt veikėjas, Račkausko dėka tapo Seimo nariu.

  • Išsipūtė. Ar ne sprogo? Miestas be mero ir skandaluose

 • Linkiu ankstesniems komentatoriams truputėli protelio. Projektai stringa, net pinigus reikia grąžinti į biudžetą.Tokios netvarkos su projektais dar nebuvo. Nors keliai, reikia pripažinti, gerai sutvarkomi, bet tai kelių direkcijos skirtos lėšos.

  • Projektai stringa – kieno tai nuopelnas? Ar ne visokių Umbrasų neadekvatūs reikalavimai ir opozicijos išvedžiojimai trukdo kiekviename žingsnyje?

   • Atsakyti
   • Nusikalbėjai

    • Atsakyti
    • Prašau argumentuoti – kur ir kodėl. Norėčiau žinoti ateičiai. Ačiū

     • Atsakyti
   • Trukdo vogti ?

    • Ką vogti, kur vogti? Ką nors konkretaus galite parašyti, nesišvaistę abstrakčiais teiginiais apie korupciją ir vagimą?

 • Nors labai seniai rašiau komentarą, kai parašiau, kad nepalaikau valdančiųjų, man nelaido jo paviešinti. Dabar aišku kodėl tiek daug komentarų, palaikančių valdančiuosius.

  • Ta pati istorija.
   Praleidžia ir giria tik savus

 • Uz Račkaucką pasisakau nes matau stt buvusio vado politinius zaidimus. Stabdzius į rajoną, o testinumą darbų mūsų miestui!

 • Ar nušalintas nuo mero pareigų gali kandidatuoti į merus? Gal pirmiausia reikia įtarimus išsklaidyti?..

  • Šis komentaras esminis

 • Vau, kaip prilipo kėdė Ryčiui Mykolui :-). Matyt neblogas lovys

 • GARSĄ nugriaut! Panevėžyje pajudėjo labai brangiai kainuosiantis projektas -10 000 000Eur. Kada išsimokėsim???

 • Balsa atiduodu uz mera Račkaucka.

 • O jeigu poną Račkauską pasodins? Kaip tada su komanda? Gal visi draugiškai po mėnesį cypėn.

 • Niekaip nesuprantu, kaip galima kandidatuoti, jei yra įtarimai. Iš prokuratūros spaudai žinia, kad Račkauskas atsisako duoti parodymus. Kas per cirkai?

  • Spauda kartais“nugrybauja“Ne visada rašo tiesą….Tai kur tie tikri įtarimai?Manau, nėra….

 • Žmonės, atsipeikėkit! Kai eglutei puošti skiria 150 tūkstančių – katastrofa. O kažkokiam neaiškiam menų centrui (sunaikinant seniausią kino teatrą) – 10 MILIJONŲ, tuo metu, kai visa kita griūna,- čia jau viskas normaliai, tęskite, maestro! Ar jums smegenys ištirpo? Pažiūrėkit, kaip atrodo miestas! Jei vieną vaiduoklį sutvarko, nebematote tūkstančio kitų? Negi visiškai pavirtote avių banda?

  • Atsakyti
  • Ne eglutei,o MIESTO papuošimui….Kuris dar nebaigtas

   • Atsakyti
   • Su teksto suvokimu – ne kažką. Ne esmė, ką puošė. Esmė, kad ne ten žmonės problemų ieško. Kas garsiau rėkia, paskui tą ir lekia.

    • Atsakyti
 • Gal man į merus reik eit. Ubagai vienikimės!!! Tegu jie pešasi, o mes imkim valdžią, gal ne viskas išvogta 🙂

 • Prajuokino – „Parodysime projektų tęstinumą“, – teigė R. Račkauskas.“ Gal pažadų tęstinumą per utopinius projektus ištaškant miesto pinigus Vilniaus egles puošėjams, SEMC projektuotojams, Klubo „LIetkabelis“gelbetojuams…

 • Kalėdinė eglutė pas mus su super kaina. Bus tų pinigų: surinksim mokesčius, pakelsim kainas, nuimsim nuo socialinių paslaugų. Svarbu, kad gražu nušalintam merui ir valdančiai daugumai.

 • Tik Rackauskas !!!!!

 • Sutinku su komentaru:Ar nušalintas nuo mero pareigų gali kandidatuoti į merus? Gal pirmiausia reikia įtarimus išsklaidyti?..

  • Tai kur tie įtarimai? Ar kas nors juos realiai matė ar girdėjo?Kažkoks „blefas“,o žmonės pasigauna ir „mojuoja“ pseudo įtarimais?

   • Blefuojant niekas nuo pareigų nenušalina.

 • Račkauskui į savivaldybės pastatą uždrausta įeiti, o į balkoną ne. Tai gal jis ir gyvena tame balkone. Įlipo kaip Kalėdų senelis :-). O kur dovanų maišas? Galėtų paberti savo rinkėjams.

 • Račkauskui į savivaldybės pastatą uždrausta įeiti, tai kaip jis dirbs savivaldybėje jai jį išrinks Meru. ?
  O jai Ryti išrinks Meru tai Panevėžiečiai parodys ,kad [ galimai ] padaręs nusikaltimą Meras jiems tinka.

 • susidariau įspūdį, kad miestas visgi neturi rimtų gelbėtojų, kai kas čiupinėti STT, jau ne kartą ir ne trumpai sėdėję valdžios ešalonuose, bet nieko nenudirbę ir atpratę dirbt.Tai aš pasilieku buvusį, nes jis nebuvo prasčiausiu meru,o geresnių už jį sąraše nematau.

 • Bepigu pasinaudojus Urbšio vardu tapo miesto gelbėtoju, ir dabar kai nušalintas tai jau NESTABDOM….asmeninė gėda ponui Ryčiui Mykolui…o ponia Indiana ar laikas ir vieta jai, kai yra uoli parankinė ponios Rasos…

 • Aš už tuos, kas daro. Ir traukia miestą iš provincioanlumo. Už Račkauską. Apjuodintas, bet aišku kodėl ir kas taip daro.

  • klampinti į korupciją ir yra provincialumas

 • Račkauskai stabdyk ir pailsėk….gėda

 • Povilą Urbšį, bent jau nevogs…tikiu juo…

  • as taip pat

  • Na, jis jau parodė savo sąžiningumą. Pernakt praturtėjo šimtais tūkstančių, parduodamas žemę Karbauskiui.

   • Atsakyti
 • Iš visų pateiktų kandidatų nėra nei vieno panašaus į gerą. Beveik visi buvo įlindę į politiką, o ką gero padarė? Vėl tik žada padaryti. Visi arba teisti, teisiami, arba niekam tikę.
  Siūlau ignoruoti rinkimus.

  • O kodėl Gemos Umbrasienės išsigando ir jos nemini kaip kandidatės?

   • Čia ta pati, kur savo vyrą po padu laiko ir liepia jam naudotis tarnybine padėtimi, žlugdant Panevėžio projektus?

    • Atsakyti
 • ir išlindo pajutę minkštą krėslą, kai kas negirdėti, niekuo nenusipelnę,išvyti, iš miesto, iš rajono………., nors itnkamo kaip ir nematau, nebent dabartinis meras

 • Zmones, Urbsys didziausias politikuotojas, turedamas pazinciu STT skundzia visus jam neparankius, neatsizvelgiant i jokia logika. Atsimenat net Krepsinio federacijos prezidentas Balciunas buvo teisiamas, del krepsinio cempionato 2011. Buve keleta metu teisiamas. Urbsys ateme 4 metus is zmogaus. O paskuj ji isteisino. Anot Urbsio nereikejo nei CIDO arenos nei cempionato krepsinio,

  Dabar taspats su Rackausku. Puse metu nusalintas, kur irodymai, kur apkalta? Tik darbo trukdymas musu merui. Meras nekaltas!

  Kito pasirinkimo net negali buti. Labai tikiuosi, kad palaikysim mera.

  TIK UZ RACKAUSKA!

  • Pilnatis dar toli, o jau nusišneki…

  • Ir išvis tas STT nereikalingas. Paklauskit mindaugo – jis žino, kas korumpuotas, o kas – ne

 • Tie įtarimai – gera reklama. Rodo, kad žmogus dirba. Visi merai su įtarimai išrenkami pirmu balsavimu. Sėkmės Mere!

  • man tinka. savas gi

 • man jų gaila, visi nori būt merais, bet nebus išrinktas nei vienas.Tiesiog žmonės balsuos už ne tuos kurie sugeba ir gali.

 • Už skaidrią politiką ir merą, prie kurio galima prieiti – P.Urbšį. Jam nereikia rinkimų laikotarpiu apsimesti, kad aktyviai bendrauja su bendruomenėmis ir žmonėmis.

  • Atsakyti
  • Tirk logikos klaidų vienam sakiny neteko matyt

 • Koks neparankus visiems, kas turi slaptų kėslų, Povilas Urbšys….kiek metų jau ne STT, o vis dar galingas. Baikit normalus ir protingas jis žmogus, tik va bėda sako tiesą ir ką galvoja, o ne pataikauja…

 • Kiek Račkausko gerbėjų ! O jie visi tie, kurie yra dabartiniai tarybos nariai. Gerbiamieji, ar jums ne gėda dar apie jį kalbėti ir rašyti? Nušalino nuo pareigų, išsivedė STT, reiškia buvo už ką. O jūs ten sėdėkite kaip peliukai ir tylėkite.

  • Realiai spekltaklis tereiškia tiek, kad kažkam labai nepatinka realiai vykdomi projektai. Jei žinote, už ką išsivedė STT, gal galite pasidalinti? Jei negalite, tada sėdėkite tyliau už peliukus.

 • račkauskininkų keliaklupsčiavimas ir garbinimas savo nušalintą meriuką veržiasi iš anoniminių komentarų.

 • bedziams ir kt rackausko gerbėjams. Gerai vykdot pono prikazus

 • kuo šitas meras pasižymejo:
  kasele
  brangiausiais projektais
  didžiausiom išlaidom savigyrai
  brangiausia egle
  brangiausiu ženkliuku
  dvigubai padidejusiom tarybos narių išlaidom
  miestiečiai lyg su spalvotais akiniais ir pasakų šaly pasijuto – tiek daug filmų( vertė nuo 10000) apie savo darbus prikūrė, tiek straipsnių prirašė, tiek ženkliukų pristatė – kad miestiečiai ir patikėjo – Panevežys atsinaujina. Išgerkit brangieji pusę stiklines vandens iš vakaro, kitą pusę iš ryto ant Rackausko sekmės. Va ims ir suveiks burtai.

  • Prasitrink akis ir neneik to, kas akivaizdu – miestas tikrai gražėja, kad ir kaip tau sunku pripažint

   • konkreciai, kurioje vietoje pagrazejo, geles, kaip visada zydi, eglute- visada papuosta

    • Pagražėjo Laisvės aikštė, įdomesnės miesto šventės, tvarkingiems miestiečiams grąžintas parkas ir t.t. O jei jums gėlės gruodžio viduryje žydi – arba labai pasisekė, arba vaistukai ne tie paskirti.

 • Tik ne konservsi ir urbsys. Tokiu avarijų jokiam miestui nelinkėčiau

 • as uz panevezio ateiti

 • Jei nesugebejo Indiana Grigiene nuveikti geru darbu budama namo pirmininke,tai ka ji gali gero nuveikti budama miesto mere?

  • Puiki graži šeima. Atsakinga ir sąžininga pirmininkė. Operatyviai sprendė visus klausimus. Sutvarkė nesąziningą buhalterę. Visas namas už Indianą!

   • Faktiškai gyvena rajone, deklaruota mieste. Kandidatuoja į merus. Teisėta, bet neteisinga. Tad apie skaidrumą nėr ko aiškinti jai. Įdomu kiek vokeliuose darbuotojams yra galimai mokėjus?

 • grįžk, rimuk, į, parkas be tavęs merdi, autobusų niekas nevarinėja,o politikierius tu nekoks

Rodyti visus komentarus (116)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų