Panevėžietis sako jau porą kartų buvęs beveik išprašytas iš stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelės Savitiškio g. V. Bulaičio nuotr.

Prie konteinerių – per kančias

Prie konteinerių – per kančias

 

Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrui (PRATC) sunkiai sekasi su naujovėmis.

Prieš keletą mėnesių sukėlusiam ažiotažą dėl gyventojams išsiųstų sąskaitų su jose įrašytomis net mirusiųjų pavardėmis PRATC dabar tenka aiškintis dėl chaoso pradėjus nemokamai dalyti konteinerius žaliosioms atliekoms kompostuoti.

Per visą Panevėžio apskritį vos kelis tūkstančius tokių konteinerių gyventojams pažadėjęs centras jau pirmą dalybų dieną sukėlė gyventojų nepasitenkinimą.

Panevėžio rajone gyvenantis Egidijus privataus namo sklype nupjautą žolę veža išpilti į miestą. Šitaip atsikratyti žaliosiomis atliekomis jam pačiam nėra nei pigu, nei patogu, bet į tokią paradoksalią padėtį sako patekęs ne savo noru.

Eilė kaip prie duonos

Kad nebereikėtų su žolės maišais kratytis iki konteinerio Panevėžyje, Pilėnų g., vyras PRATC pateikė prašymą gauti individualų kompostavimo konteinerį.

Kai centras pasiskelbė nuo gegužės 3-iosios juos pradedantis dalyti Panevėžio rajono gyventojams, Egidijus buvo vienas uoliausių, suskubusiųjų atsiimti konteinerio į Savitiškio g. esančią stambiagabaričių atliekų aikštelę.

Dėl tokio reikalo jis net iš darbo trumpam atsiprašė. Tačiau apie vidurdienį atvykęs į aikštelę apstulbo išvydęs čia susirinkusią minią. Vos spėdami suktis PRATC darbuotojai naujai atvykstantiems žmonėms, pasak Egidijaus, siūlė atvažiuoti kitąkart.

Tąkart ranka numojęs vyras taip ir padarė. Užsisakyto konteinerio į Savitiškio g. atvažiavo beveik po savaitės vildamasis, kad per tiek laiko žmonių banga jau bus gerokai atslūgusi. Tačiau ir šį kartą užduotis atsiimti konteinerį pasirodė neįveikiama.

„Atvažiavau jau iš ryto. Žiūriu, žmonės renkasi, o konteinerių – nėra. Paklausus, kada bus, nepasakė. Atseit kada atveš, tada ir bus“, – toks darbo organizavimas nustebino Egidijų.

Trečią kartą į miesto pakraštį dėl konteinerio žmogus nebevažiavo. Egidijus sako į tą reikalą numojęs ranka.

„Žmones vedžioja už nosies. Gal vertėtų vadovams pagalvoti apie kitokį darbo organizavimą, kad nebūtų taip, jog atvažiuoja žmogus, o nieko negauna. Vieni, kaip aš, iš darbo atsiprašę važiuoja, kiti specialiai dėl konteinerio iš rajono į miestą susiruošia, o štai tokios nesąmonės išeina. Negavau ir nebežadu važiuoti. Tegul pasiima sau tą konteinerį“, – įširdęs Egidijus.

Padangas vežiojo po miestą

Nesusipratimai PRATC aikštelėje Savitiškio g. panevėžiečiui nutinka nebe pirmą kartą.

Nesėkmingo būta ir Egidijaus bandymo į ją priduoti dvi senas automobilio padangas.

„Tvarkingai nuvežiau į aikštelę, o darbuotojas atsisako tas padangas priimt. Atseit ir taip jau didelė krūva neišvežtų. Klausiu, tai kur man jas dėti? Pasiūlė vežti į aikštelę Pilėnų g.“, – neseną nutikimą prisiminė Egidijus.

Pastaroji aikštelė priklauso miesto Savivaldybės įmonei „Panevėžio specialus autotransportas“ – padangų iš rajono gyventojų nepriima. Egidijui buvo paaiškinta savąsias dvi padangas vežti į aikštelę rajone, Vaivaduose.

„Patys turbūt suprantate, kur aš galop tas padangas išmečiau? Važiuoju per miestą ir matau, kad beveik prie kiekvieno buitinių atliekų konteinerio mėtosi padangos. Automobilių aikštelėje prie „Žaros“ komplekso jų gal net penkios dešimtys buvo sukrauta. Kai pats susiduri su tokiu siuntinėjimu, nebesistebi dėl tokių vaizdų“, – sako panevėžietis.

Srautų nenumatė

Dėl stambiagabaričių atliekų priėmimo aikštelės darbo PRATC direktorius Gintautas Ulys problemos nemato.

„Konteinerių tikrai buvo, nei jie baigėsi, nei ką“, – sako direktorius.

Visgi jis sutinka, jog tiek rajono gyventojų, atvažiavusių į miestą atsiimti konteinerių, įmonė nesitikėjo.

PRATC konteinerius kol kas tik rajono gyventojams dalija dviejose vietose – mieste, Savitiškio g., ir stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėje Garuckų kaime, Ramygalos pašonėje. Į pastarąją nuvežta apie 1500 kompostavimo konteinerių, o į aikštelę mieste – 440. Šiuos beveik visus žmonės išgraibstė jau per pirmąją dieną, o kaime niekas prie jų nepuolė.

Savitiškio g. eilėje prie konteinerių besigrūdusiems žmonėms buvo siūloma atvykti kitą dieną arba važiuoti 25 kilometrus iki Garuckų kaimo.

Anot G. Ulio, dėl žmonių antplūdžio ir vėliau Savitiškio g. trumpam buvo pritrūkę konteinerių – teko jų papildomai atsivežti.

„Suprantu, kad eilės niekam nepatinka. Nežinau, kodėl visi taip vienu metu supuolė, jei skelbėme, kad dalysime dar visą vasarą“, – stebisi direktorius.

Dalys ir miestiečiams

PRATC visame Panevėžio regione planuoja išdalyti 7000 kompostavimo konteinerių. Iš jų Panevėžio rajone – apie 1500, nors jų prašančiųjų kone dvigubai daugiau. Konteineriams gauti užsiregistravo 2370 rajono gyventojų.

Panevėžiui numatyta 2500 konteinerių, o jų pageidaujančiųjų – 2123.

Rajono gyventojų kantrybę eilėse išbandęs PRATC dabar ruošia tokį pat egzaminą miestiečiams – jau greitai ir jiems bus pradėti dalyti kompostavimo konteineriai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų