Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“. „SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Prestižiniame Europos konkurse – ir kolektyvas iš Panevėžio rajono

Prestižiniame Europos konkurse – ir kolektyvas iš Panevėžio rajono

Gegužės 1–6 dienomis Utrechto mieste, Olandijoje, „TivoliVredenburg“ salėje vyksta 41-ojo Europos varinių pučiamųjų instrumentų čempionato renginiai. Čempionate dalyvauja geriausi visos Europos orkestrai. Tarp jų – ir du kolektyvai iš Lietuvos.

Kartu su čempionato perklausomis čia veikia ir didžiausią pučiamųjų instrumentų bei natų paroda-mugė, įvairūs seminarai, meistriškumo kursai, koncertai, solistų konkursas ir dar daugybė renginių.

Gegužės 1–3 dienomis dėl geriausio Europos solisto vardo varžosi 20 solistų, grojančių įvairiais variniais pučiamaisiais instrumentais ir marimba. Viena iš svarbiausių veiklų – Europos jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras, kuris Utrechte įsikūrė jau balandžio 28 dieną. Jaunieji atlikėjai paruošė specialią programą čempionato renginiams. Orkestrui diriguoja Ivan Meylemans. Tarp 36 jaunųjų talentų – du lietuviai: Andrius Stankevičius (kornetas) ir Gediminas Norvilas (tūba).

Gegužės 4-ąją ir 5 dienomis profesionalių orkestrų „Challenge“ kategorijoje, kartu su kolektyvais iš Vokietijos, Švedijos, Italijos ir Airijos, varžysis Vilniaus „Sekmadieninis“ orkestras. Jis įsikūrė 2014 metais, kai kompozitorius, orkestruotojas ir dirigentas Tadas Šileika pakvietė bičiulius bei buvusius studentus burtis į naują orkestrą. Pavadinimas „Sekmadieninis vario dūdų orkestras“ kilo iš kiek neįprastos repeticijoms pasirinktos savaitės dienos. Šiandien orkestro pagrindą sudaro jaunimo orkestrus išaugę muzikantai bei aktyvūs ir grojimo džiaugsmo nepraradę orkestrų vadovai. Kolektyvas visuomet stengiasi pradžiuginti savo klausytojus originaliomis programomis ir šalyje dar negirdėtais kūriniais.

O gegužės 6 dieną jaunimo orkestrų čempionate su kolegomis iš Anglijos ir Norvegijos varžysis antrasis lietuvių kolektyvas – Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ (vadovas Remigijus Vilys, dirigentas Pietas Visseris).

Vario dūdų orkestras ,,Aukštyn“ įkurtas 2007 metais. Jo atlikėjai yra aktyvūs Lietuvos kultūrinio gyvenimo dalyviai: nuolat pasirodo Dainų šventėse, pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatuose, tarptautiniuose meistriškumo kursuose, konkursuose, festivaliuose bei koncertuose Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Estijoje, Latvijoje. Orkestrantų meistriškumą stiprina dirigentų Pieto Visserio (Nyderlandai) ir Steveno Legge (Didžioji Britanija) pamokos.

2015 metais kolektyvas dalyvavo Europos varinių pučiamųjų instrumentų čempionate Freiburge, Vokietijoje, 2016-aisiais – Prancūzijoje, Lilyje, 2017-aisiais – Belgijos Ostendėje. Laimėti aukščiausi apdovanojimai dviejuose Lenkijoje vykusiuose festivaliuose-konkursuose „Zblewo 2015“ bei XXIV Tarptautinio pučiamųjų orkestrų festivalio „ZŁOTA LIRA – RYBNIK 2015“. 2017-aisiais „Aukštyn“ atvėrė Lietuvos jaunimo orkestrams kelius į pasaulinio lygio konkursus ir buvo pirmasis orkestras iš Lietuvos, dalyvavęs Pasaulio muzikos čempionate Kergrade (Olandija).

Stebėkite Europos varinių pučiamųjų instrumentų čempionato tiesiogines transliacijas internete ir palaikykite mūsų kolektyvus!

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų