Žiemą jau varo iš kiemo

Žiemą jau varo iš kiemo

Netikėtai sugrįžusi žiema ilgai užsibūti neturėtų, mat Panevėžio rajone Užgavėnių dalyviai ją jau triukšmingai veja iš kiemo. Pirmieji į linksmybių ratą jau nuo šiandien įsisuko Katinų kaimo gyventojai.

Kitose rajono kultūros ir ugdymo įstaigose, bibliotekose, kaimo bendruomenėse taip pat intensyviai rengiamasi Užgavėnių šėlionėms. Kultūros centrai kviečia dalyvauti persirengėlių eitynėse, rateliuose ir žaidimuose, kieminėjimuose, vilioja blynų „kaštavonėmis“, žada smagias teatralizuotas Lašininio ir Kanapinio kovas, Gavėno deginimą bei kitokias linksmybes.

Kaimo bibliotekose vaikams vyks edukaciniai užsiėmimai, kuriuose jie bus supažindinami su Užgavėnių tradicijomis ir papročiais, mokysis gaminti kaukes, šios šventės personažų kostiumus.

Upytės tradiciniame amatų centre lankytojai ne tik turės Užgavėnių linksmybėse su Lašininio spirgumynais, Daktarų gydymais, Meškutės šokdinimais, Gavėno apraudojimu, bet ir turės progą pasigrožėti eksponuojama 2017 metų Lietuvos mokinių dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ rajono atrankos turo darbų paroda.

Smilgiuose šventės rengėjai be tradicinių Užgavėnių šėlionių žada ir ypatingą atrakciją – pasivažinėjimą arklių traukiamu važiu Smilgių gimnazijos stadione. Tokį malonumą suaugusiesiems ir vaikams jau ne vienerius metus dovanoja vietos ūkininkas žirgininkas Algimantas Pamarnackas.

„Gerai užgavėsi – bėdų neturėsi“ – dalyvaudami siūlomose linksmybėse rajono gyventojai ir svečiai galės patys patikrinti, ar ši liaudies išmintis dar galioja ir mūsų laikais.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų