Politikų etikos sargai skelbs verdiktą Panevėžio vicemerui

Politikų etikos sargai skelbs verdiktą Panevėžio vicemerui

Maramureše (Rumunija) šiuo metu su oficialia delegacija besisvečiuojantis Panevėžio vicemeras Petras Luomanas turėtų neramiai laukti politiškai jam reikšmingos žinios iš Lietuvos. Vicemerui šiandieniniame posėdyje verdiktą skelbs Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, porą mėnesių narpliojusi P. Luomano automobilio įsigijimo ir perleidimo sūnui aplinkybes.

Nors politikas su Seimo nario kėde atsisveikino beveik prieš šešetą metų, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją tik dabar ėmėsi tirti, kokiomis aplinkybėmis į jo rankas perėjo tuomet už parlamentines lėšas nuomotas automobilis „Subaru Impreza“.

Etikos sargai aiškinasi, ar Panevėžio vicemeras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. VTEK motyvuoja, jog tyrimas pradėtas gavus informacijos, jog P. Luomanas galbūt nedeklaravo duomenų apie už parlamentines lėšas nuomoto automobilio įsigijimo sandorį.

Nors etikos komisija į P. Luomano viešųjų ir privačių interesų deklaraciją dėmesį atkreipė tik dabar, ažiotažas dėl Panevėžio politiko įsigytos „Subaru Impreza“ buvo kilęs dar 2013-aisiais. Jau tuomet „Sekundė“ rašė apie tai, kad kadenciją baigę Seimo nariai, tarp jų ir tuometis krikščionis demokratas P. Luomanas, pirko automobilius, prieš tai ilgą laiką nuomotus už mokesčių mokėtojų pinigus.

Seimą primena automobilis

Ilgą laiką politiko už valstybės lėšas nuomotą 2009-ųjų laidos „Subaru Impreza“ dabar vairuoja politiko sūnus.

2008-aisiais į Seimą išrinktas tuometis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys P. Luomanas jau po metų už parlamentines lėšas išsinuomojo tuomet visiškai dar naują „Subaru Impreza“. Už jo nuomą išperkamosios nuomos bendrovei kas mėnesį iš valstybės kišenės mokėdavęs po 1500 litų. Politikas tvirtino transporto priemonę naudojęs esą tik darbo reikalams.

„Į Seimą buvau išrinktas Panevėžio miesto ir rajono teritorijoje. Savaitgaliais grįždavau į Panevėžį, važinėdavau į susitikimus su rinkėjais. Tikrai nenaudojau automobilio asmeniniams reikalams. Tam turėjau sau 2006-aisiais išperkamąja nuoma įsigytą „Volkswagen Golf“, – „Sekundei“ yra teigęs P. Luomanas.

Pasibaigus Seimo nario kadencijai, panevėžietis pasinaudojo lizingo bendrovės pasiūlymu automobilį įsigyti už 21 tūkst. Lt su PVM (apie 6000 Eur). Iki tol jis per trejus metus už automobilio nuomą jau buvo paklojęs daugiau nei 47 tūkst. litų (apie 13 781 Eur) parlamentinių lėšų.

P. Luomano pirkiniu tais metais domėjęsi „Sekundės“ korespondentai išsiaiškino, jog 2009-ųjų metų dyzelinio „Subaru Impreza“ hečbeko kaina tuomet rinkoje svyravo nuo maždaug 20 tūkst. iki daugiau nei 40 tūkst. Lt. 2013-aisiais internete už automobilį, identišką P. Luomano įsigytajam, buvo prašoma 42 400 Lt, tai yra du kartus brangiau, nei išperkamosios nuomos bendrovei sumokėjo buvęs parlamentaras. Tiesa, šis automobilis buvo nuvažiavęs per pusę mažiau kilometrų.

Perleido sūnui

P. Luomanas tokiame sandoryje aiškino nematantis nieko negražaus.

„Visa bėda, kad nusipirkau jį pats, nors ir tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip tą būtų padaręs bet kuris kitas. Visą laiką deklaravau, kad tą automobilį turiu. Ar deklaravau patį pirkimo sandorį, nepamenu. Bet sumokėjau pinigus sąžiningai, tai kur čia tie interesų sumaišymai?“ – stebėjosi vicemeras.

Seime praleistą laiką primenantį „Subaru Impreza“ P. Luomanas praėjusių metų gale perleido sūnui. Šio sandorio politikas nenurodė savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje. Vicemeras „Sekundei“ yra teigęs, jog teisininkai išaiškinę, esą deklaruoti privalu tik sandorius, kurių vertė siekia nuo 3000 Eur. P. Luomanas tikina, jog sūnui atitekusi 2009-ųjų „Subaru Impreza“ tiek nebėra verta: automobilio rida siekia beveik 200 000 km.

Komentarai

  • jokios nauduos is juo.Siuskit ji i uztarnauta poilsi

  • Dar jis vis čia?,gadina orą..

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų