Poezijos festivalyje prizas – ir mokytojui

Poezijos festivalyje prizas – ir mokytojui

Panevėžys jau šeštąjį kartą nusilenkė iškiliai savo poetei Elenai Mezginaitei.

Šiemet Lietuvos jaunimo dainuojamosios poezijos festivalio-konkurso „Mano senas drauge…“ didžiojo prizo (Grand prix) laimėtojais pripažinti Vilniaus Gabijos gimnazijos Dainos teatras: Arijus Kliševičius, Matas Venčkutis, Greta Klimaitė ir Rūta Leiputė. Jie konkursui pateikė dainą „Bumerangas“ ( ž. Elenos Mezginaitės, m. Rūtos Leiputės).

Pirmą kartą padėkos raštas ir dovana įteikta ir mokytojui, ruošiančiam dalyvius šiam festivaliui.

„Sveikinu visus dalyvius ir jų mokytojus, sveikinu žiūrovus, susirinkusius į šį išskirtinį, nuoširdumu paperkantį festivalį-konkursą mūsų nuostabiai poetei Elenai Mezginaitei atminti. Sveikinu jaunuosius kūrėjus, asmenines ir menines patirtis atskleidžiančius per dainas, kuriose skamba ir mūsų poetės žodžiai. Dėkoju mokytojams, kurie padeda jauniesiems kūrėjams ir lydi juos kūrybinių ieškojimų keliu. Šiandien čia yra pedagogas, jau tapęs neatsiejama šio renginio dalimi. Jis kaskart atveža mums puikių jaunųjų kūrėjų, savo veikla užkrečia jaunus žmones ir, tikiuosi, tai darys dar ne vienus metus. Džiaugiuosi galėdamas įteikti prizą mokytojui Gražvydui Gasparavičiui“, – sakė Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Festivalio organizatoriai siekia skleisti žinią apie E. Mezginaitės kūrybos savitumą, priminti Lietuvai apie kritikų aukštai įvertintą, bet nepelnytai primirštą iškiliausią Aukštaitijos poetę. Poetės E. Mezginaitės tekstus savo dainoms rinkosi garsus ansamblis „Hiperbolė“, kompozitoriai Laimis Vilkončius, Alvydas Jegelevičius, dainininkas Kastytis Kerbedis, daugybė kitų autorių ir atlikėjų.

Unikalus projektas „Mano senas drauge…“ suteikia galimybę dainų autoriams ir atlikėjams pasidalinti kūryba, pateikti auditorijai. Skatina jaunuosius bardus viešai atlikti savo ir išgirsti bendraamžių kūrybą.

Pasak projekto organizatoriaus Arnoldo Simėno, projektu jaunimas raginamas domėtis lietuvių poezija, savo kūriniams ieškoti profesionalių, prasmingų tekstų, atskleisti kūrybinius gebėjimus, pajusti pasitenkinimą, kuriant bendrą produktą su žodžio meistru, ugdyti pagarbą partnerio kūrybai, autorystei.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų