Iš po žemių nuošliaužos išgelbėti vyrai – laimės kūdikiai

Iš po žemių nuošliaužos išgelbėti vyrai – laimės kūdikiai

Panevėžio autobusų parko teritorijoje statybų aikštelėje du žemių prispausti ir sužaloti statybininkai po truputį sveiksta.

Vienam duobėje nuslinkusio šlaito prispaustam darbininkui nustatyti kaulų lūžiai. Jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Antrojo sužalojimai kur kas lengvesni – vyras išleistas gydytis namuose.

„Abiejų vyrų sveikata gerėja. Vienas iš jų tik pasitempė koją. Kitas dėl lūžių guli ligoninėje, bet jo gyvybei pavojaus nėra. Jis jaučiasi linksmesnis, bendrauja“, – apie sužalotų darbuotojų būklę sakė įmonės „Liverus“ direktorius Vaidas Vilimas.

Laimingai pasibaigęs įvykis nutiko praėjusį penktadienį apie 14 val. Panevėžio autobusų parko teritorijoje, statybų aikštelėje. Čia kasant tranšėją ir tiesiant vamzdynus žemių nuošliauža prispaudė duobėje dirbantį 49-erių statybininką. Sužalotas ir kartu buvęs dvejais metais vyresnis jo kolega. Vyrams į pagalbą atvyko bendradarbių iškviesi ugniagesiai gelbėtojai.

Statybos bendrovė „Liverus“ jau antras mėnuo darbavosi J. Basanavičiaus gatvėje, kur, pasak direktoriaus, statomas Panevėžio autobusų parko sandėlis. Be to, čia planuojama statyti naujas autobusų remonto ir administracines patalpas, nes savo senuosius pastatus Autobusų parkas pardavė bendrovei „Lidl Lietuva“.

„Dabar tęsiame darbus. Tai buvo nelaimingas atsitikimas“, – tikino V. Vilimas.

Tačiau Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Panevėžio skyriaus direktoriaus pavaduotojas Vaidas Pauliukas patikino, kad dirbti leista tik aplink nelaimės vietą esančioje teritorijoje. Pačioje įvykio vietoje uždrausta.

„Mano žiniomis, šiandien ten niekas nedirbo, nebuvo nė vieno įmonės darbuotojo. Pirmiausia privalo įvykdyti mūsų nurodymus. Aplink duobę reikalingi sutvirtinimai. Kol jų nebus, darbai nepajudės“, – pirmadienį teigė inspektorius.

Kol kas, pasak V. Pauliuko, dar neaišku, ar tai buvo nelaimingas atsitikimas. Šis įvykis tiriamas ir išvados gali būti po 20 dienų.

„Dar nesame gavę informacijos ir iš medicinos įstaigų apie darbuotojų būklę. Jeigu jie buvo sužaloti sunkiai, įvykį tirsime mes. Jei ne – pati įmonė“, – aiškino VDI atstovas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų