Po Seimo šimtadienio – į Ramygalą

Po Seimo šimtadienio – į Ramygalą

Įveikęs pirmąjį Seimo šimtadienį jo pirmininkas Viktoras Pranckietis nutarė aplankyti Ramygalą. „Kur mane pakviečia, ten ir važiuoju“, – apie savo viešnagės tikslą sakė parlamento vadovas.

Detalaus kelionės į Panevėžio rajoną plano svečias neturėjo, tad aplankė Ramygalos lopšelį-darželį „Gandriukas“, vėliau domėjosi šiame miestelyje esančiu Panevėžio rajono socialinių paslaugų centru.

Čia direktoriaus Gintaro Navicko palydėtas Seimo pirmininkas bendravo su socialinės globos namų gyventojais. Viena jų, 84-erių Onutė, džiaugėsi svečiu ir gyrė jam savo naują gyvenimą valstybinėje įstaigoje. Jos kaimynas Antanas netgi pakvietė politiką pažaisti kortomis.

Pirmi darbai

Tačiau sustyguotas laikas V. Pranckietį vijo į Ramygalos kultūros centrą, kur jo laukė pilna salė šio miestelio gyventojų.

Seimo pirmininkas pasigyrė, kad jau kartą lankėsi Ramygaloje sovietmečiu kaip agronomas ir pristatė susirinkusiesiems savo pirmąsias šimtą dienų aukščiausioje Lietuvos valdžioje.

„100 dienų – tai 66 darbo dienos. Per tą laiką Seime įvyko 25 plenariniai posėdžiai, priimti 209 teisės aktai, surengti 23 Seimo valdybos posėdžiai, įteiktos Laisvės premijos, vyko susitikimai su įvairių šalių diplomatais. Bendru sutarimu padidinome 2018 metų finansavimą valstybės gynybai, parengėme vieningą susitarimą dėl Astravo atominės elektrinės“, – vardijo V. Pranckietis ir pridūrė, kad valdžios darbus itin sunkino tendencingas žiniasklaidos puolimas.

Nuo elektros kainos iki seniūnų rinkimų

Klausimų dėl valdžios sprendimų Seimo pirmininkui nestokojo ir į susitikimą atėję ramygaliečiai. Kai kurie tiesiog patarė partijoms mažiau peštis ir priimti vieningesnius sprendimus, kiti teiravosi dėl politinių šalies sprendimų, dėstė savus rūpesčius.

Antai Sigitas iš Vadoklių klausė, ar pašto, miškų urėdijų draskymas, geležinkelininkų mažinimas ir net alkoholio apribojimai nėra didesnė grėsmė už pačios Rusijos keliamą pavojų.

Ramygalos gyventojas Vincas Šidlauskas siūlė įstatymais apriboti išrinktų Seimo narių išvykimą iš juos delegavusių rinkimų apygardų.

Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas prisiminė tiesioginių seniūnų rinkimų idėją. O Valentinas tiesiog piktinosi, kodėl tokia keista elektros kaina, kai po kablelio rašomi dar trys skaičiai, nors pinigai taip neskaičiuojami.

„Manau, kad trys skaičiai po kablelio geriau, nei į didesnę pusę suapvalinta elektros kaina“, – bandė juokauti V. Pranckietis.

Tačiau į visus kitus klausimus jis stengėsi atsakyti kuo sklandžiau, negailėdamas ir pagyrų savo kolegų darbui Seime.

Svečias teigė tvirtai tikintis pradėta politika dėl alkoholio mažinimo, dėl smurto prieš vaikus. O daugiau klausimų ir bėdų turintiems gyventojams jis patarė drąsiai siųsti laiškus į Vilnių, Gedimino pr. 53.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų