Po prokuratūros skundo plėšikai išgirdo nuosprendį

Po prokuratūros skundo plėšikai išgirdo nuosprendį

Aukštesnės instancijos teismui patenkinus Panevėžio apylinkės prokuratūros apeliacinį skundą, du panevėžiečiai broliai pripažinti kaltais dėl merginos apiplėšimo. Pirmos instancijos teismas juos buvo išteisinęs.

Jauna panevėžietė tikrą siaubą išgyveno 2016 metų rugpjūtį. Naktį sumaniusią pėsčiomis grįžti namo merginą Panevėžio centre, Respublikos gatvėje užpuolė 3 nepažįstami vyrai. Nukentėjusiąją vienas ėmė smaugti jos kuprinės diržu, o kiti tuo metu apiplėšė – pasisavino mobiliojo ryšio telefoną bei kitus daiktus, kurių bendra vertė – 265 eurai.

Užpuolikams pabėgus, nukentėjusioji iš taksofono iškvietė policiją, tačiau nusikaltėliai spėjo pasislėpti ir iš karto nebuvo sulaikyti.

Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo, jam vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis.

Kadangi mergina buvo užpulta apšviestoje gatvėje, ji gerai įsidėmėjo visų trijų plėšikų išvaizdą, aprangos detales. Vykdant įtariamųjų atpažinimą iš nuotraukų, mergina atpažino, kad ją užpuolė trys teisėsaugai jau žinomi panevėžiečiai – 48 metų R. Ž. ir du broliai – 40-metis M. R. bei 30-metis K. R. Abu pastaruosius panevėžietė atpažino ir per gyvai atliktus atpažinimus, kai įtariamieji buvo surasti ir sulaikyti., taip pat papasakojo, ką kiekvienas užpuolikas darė.

Vienas iš plėšimu kaltinamų vyrų – K. R. – apie gatvėje jų kompanijos apiplėštą merginą policijos pareigūnams papasakojo, kai po kelių mėnesių buvo apklausiamas dėl kitų nusikaltimų. Pernai birželį K. R. buvo nuteistas už sugėrovo nužudymą, įvykdytą 2016 metų spalio mėnesį, o rugsėjį išgirdo nuosprendį dėl kūno sužalojimo.

Plėšimo bylą nagrinėjant Panevėžio miesto apylinkės teisme, visi trys kaltinamieji savo kaltę neigė. Vienas jų – R. Ž., mirė teismui dar nepaskelbus nuosprendžio, o likusiems dviems pirmos instancijos teismo verdiktas buvo palankus. Praėjusių metų rugsėjį Panevėžio miesto apylinkės teismas, nepatikėjęs nukentėjusiosios parodymais, kaltinamuosius išteisino neįrodžius, kad jie dalyvavo padarant šią nusikalstamą veiką.

Išteisinamąjį nuosprendį Panevėžio apylinkės prokuratūra apskundė Panevėžio apygardos teismui. Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, konstatavo, kad apiplėštos merginos parodymai dėl esminių nagrinėjamo įvykio aplinkybių yra nuoseklūs, detalūs, aiškūs, atitinka kitų byloje surinktų įrodymų pagrindu nustatytas faktines aplinkybes, todėl jais netikėti ir nesiremti pirmos instancijos teismui nebuvo jokio pagrindo. Kolegija taip pat skeptiškai įvertino nuteistojo K. R. teiginius, kad jis apie merginos apiplėšimą policijos pareigūnams papasakojo dėl jų daromo spaudimo, o per atpažinimo procedūrą, kurioje jis buvo nukentėjusiosios atpažintas, padaryta pažeidimų.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu pripažintam kaltu dėl plėšimo M. R. skirta 1 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jo broliui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau ją subendrinus su pernai paskirtomis bausmėmis už kitus nusikaltimus, įkalinimo vietoje K. R. teks praleisti 11,5 metų.

Teismas taip pat nustatė, kad R. Ž. dalyvavo apiplėšiant merginą, bet baudžiamąją bylą šio kaltinamojo atžvilgiu nutraukė dėl jo mirties.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų