Po Panevėžį važinės nauji autobusai

Po Panevėžį važinės nauji autobusai

Panevėžio savivaldybė su Panevėžio autobusų parku įgyvendins viešojo transporto priemonių parko atnaujinimo projektą. Skaičiuojama, kad mieste atsiras 10 naujų, modernių, ekologiškų autobusų.

„Keičiasi miestas, turi keistis ir čia teikiamos paslaugos. Atnaujinus autobusus pagerės viešojo transporto paslaugų kokybė, o tai, tikimės, paskatins panevėžiečius ir miesto svečius dažniau naudotis viešuoju transportu“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Įgyvendinant projektą planuojama įsigyti 10 naujų nekenksmingų aplinkai autobusų (žemagrindžių, vieno aukšto, varomų suspaustomis gamtinėmis dujomis). Šios ekologiškos transporto priemonės bus pritaikytos neįgaliesiems. Tikslus autobusų skaičius paaiškės po viešųjų pirkimų procedūrų.

Šiuo metu Panevėžys turi 67 po miestą kursuojančius autobusus. Iš jų 52 – senesni nei 15 metų. 52 varomi dyzelinu, 6 – elektra bei dyzeliu, 1 – elektra bei dujomis, 8 naudoja suspaustas gamtines dujas (CNG). Daugumą sudarantys seni dyzeliniai autobusai teršia aplinką, reikalauja gana didelių eksploatavimo sąnaudų, dažnai genda.

Panevėžio viešojo transporto parkui atnaujinti skirta 1,923 mln. Eur ES investicijų. Miestas prisidės 340 tūkst. Eur, beveik 9700 Eur – Panevėžio autobusų parkas.

Projektas bus įgyvendintas iki 2019 m. pabaigos.

Komentarai

 • Autobusų parke pastaruoju metu mažai tvarkos. Autobusai vėluoja( ypač važiuojantys iki Velžio kelio) , nesilaiko grafiko, iš galinės stotelės atvažiuoja prirūkyti, nevėdinti, dažnai net degalais smirdantys autobusai. O tamsiuoju laiku didelė dalis autobusų numerių neapšviesti, arba sena spingsule dėl grožio prie numerio vos rusena. Yra ledinės naujos lemputės, o ne senienos lentelės apačiai pažymėti. Reklamos langus užstoja, nesupranti kur važiuoja, kur reikės išlipti. Tai ar išgelbės nauji autobusai nuo betvarkės?

  • Atsakyti
  • O kada ji buvo ??

 • Teko su vežimu važiuoti, tai nei vienai mamai nelinkėčiau. Vairuotojai sustojo toli nuo šaligatvio ir vežimą įsikelti ar išvažiuoti iš autobuso nebuvo lengva.

 • Nauji autobusai – gerai. Tačiau autobusų vairuotojai privalo laikytis tvarkaraščio. O būna, kad ateini prieš 3 min, o tavo autobusas jau pravažiuoja. Arba vėluoja 7 min. Pvz., autobusas Nr. 7 neretai 14.30 visai neatvažiuoja. Matyt, keičiasi pamainos ar pietauja. Autoparko administracijai reikėtų rūpintis ne tik keleivių sąžiningumu, bet ir vairuotojų pareigingumu.

  • Atsakyti
 • Autobusą vairuotojas pastato taip, kas I įėjimas ties stulpu ar medžiu, o žiemą – prie sniego krūvos. Nr.7 vairuotojas senjoras ant pirmųjų durų pasikabino skelbimą su „plyta“, atseit, praėjimo nėra. Klausėme – kodėl? Sako šalta darinėti. Tai patarėme kailinę liemenę užsivilkti. // Važiavome Nemuno gatve. Stotelėje – neįgalusis su vežimėliu. Vairuotojas pastatė autobusą 0,5 m nuo bordiuro. Dviese padėjome įkelti vežimėlį.

  • Atsakyti
 • O ko jus norite uz 550 euru alga? Kokie pinigai, tokie ir darbuotojai…

 • kas liečia vėlavimą gatves pilnos automobiliu ir kamščiu tai nieko keisto kas gaunasi 7 min ir pan

 • Šiaip jau miesto autobusai vaziuoja gana tvarkingai. Važiuoju kas dieną ir skųstis negaliu. Aišku pasitaiko ir nemaloniu dalykų. Bet šiaip viskas gerai.

 • Kuo daugiau irengiama ismaniuju sviesoforu, tuo labiau uzsikisa gatves ir ismetamomis dujomis tersiamas oras, nuodijami miestelenai. Aciu merui rackauskui ir t.t. ir bla-bla-bla…

 • Kada miesto autobusai kursuos iki Velžio ??? Kodėl į Piniava ir Pajuostį važiuoja, o į Velžį ne ???

 • 11 autobusas dažnai buna kad veluoja ateini anksčiau kokias 5min ir turi laukti dar apia 10min veluojančio autobuso o orai rudieni ir žiema labai buna prasti turi laukti lyjant lietui arba sninga,labai nemalonu ir pykta.

 • Tenka apie 20-21 val vaziuoti 4 autobusu,liudna ir graudu ,bet siuo atveju nauji autobusai nepades,nes pastoviai vaziuoju tik su bomzais arba vairuotojas veza mane viena…

 • nauji autobusai savaime neužtikrins tvarkos, kur žiūri savivaldybė, kai 1 ir 3 autobusas į Kniaudiškes nuo sovietų laikų važiuoja vienas paskui kitą,o po to vėl 20 min.intervalas iki kol vėl porelė atvažiuoja.Tas pats ir su 7 bei jo porininku 16.Seubas

Rodyti visus komentarus (13)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų