M. Garucko nuotr.

Po didžiosios pertraukos dominavęs „Lietkabelis“ išsivežė pergalę iš Utenos

Išvykoje rungtyniavęs Panevėžio „Lietkabelis“ (17/11) po dviejų kėlinių dar buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau po ilgosios pertraukos panevėžiečiai įrodė savo pranašumą prieš Utenos „Juventus“ (11/17) – 78:96 (23:22, 20:20, 13:30, 22:24). Svečių gretose nerungtyniavo net trys lyderiai – Jamaras Wilsonas, Simas Jasaitis ir Saulius Kulvietis.

Pirmajame ketvirtyje „Lietkabelio“ gretose išsiskyrė Paulius Valinskas. Gynėjas pelnė net 12 iš 22 komandos taškų (2/3 dvit., 2/2 trit.). Vis dėlto, po 10 žaidimo minučių minimalia persvara pirmavo uteniškiai (23:22).

Antrajame kėlinyje „Juventus“ kiek atitrūko, kai trečiąjį savo tritaškį smeigė Arvydas Šikšnius (39:32). Varžovų persvarą kiek sumažino Ikenna Iroegbu – po gynėjo reido į baudos aikštelę komandas skyrė tik 3 taškai – 43:40. Sėkmingą „Lietkabelio“ atkarpą pratęsė Marko Čakarevičius, kurio dvitaškis leido Panevėžio ekipai priartėti iki minimumo. Po pirmųjų 20 žaidimo minučių ekipas skyrė vienas taškas (43:42).

Trečiajį kėlinį sudėtingu dvitaškiu su pražanga pradėjo Donatas Tarolis. Netrukus į tai taikliu metimu atsakė ir nesustabdomai žaidęs Arvydas Šikšnius. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, „Lietkabelis“ pasiekė didžiausią pranašumą (49:55), kai D. Tarolis pridėjo taiklų tritaškį. „Juventus“ atakos vis dažniau nepasiekė tikslo, o tuo pasinaudoję panevėžiečiai palaipsniui įgijo dviženklį pranašumą (56:66). Paskutinę kėlinio sekundę I. Iroegbu išprovokavo „Juventus“ pražangą. Su tokiu sprendimu nesutikęs aikštelės šeimininkų treneris Žydrūnas Urbonas užsidirbo techninę pražangą. Panevėžio ekipa tuo sėkmingai pasinaudojo ir po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo net 16 taškų – 56:72.

Nors ketvirtajame kėlinyje uteniškiai dar bandė gelbėtis, Panevėžio ekipa neleido varžovams net pagalvoti apie tokį scenarijų. Mindaugas Kupšas taikliu dvitaškiu padidino svečių pranašumą iki rekordinio – 69:88. Per likusias kelias minutes „Lietkabelis“ išsaugojo savo milžinišką persvarą.

„Juventus“: Arvydas Šikšnius 21, Kenny Gainesas 13.

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis 20, Ikenna Iroegbu (6 rez. perd.) 19, Paulius Valinskas 18.