Po bibliotekos skliautais – įstabiųjų tulpių grožis

Po bibliotekos skliautais – įstabiųjų tulpių grožis

Nesuspėjusieji į tulpių žydėjimo šventę Burbiškio dvare, pasigrožėti išskirtinių veislių žiedais turi galimybę čia pat, Panevėžyje.

G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Atrijaus terasoje pražydo įvairaspalvės tulpės. Kaip ir kasmet gėles į Panevėžį atvežė kolekcininkas ir jų augintojas iš Latvijos Janis Salensas.

Aistra pavasario gėlynų gražuolėms užsikrėtęs kolekcininkas namuose augina apie 500 tulpių veislių. Kasmet į parodą atvežama vis naujų rūšių, lankytojai stebinami įvairiausiais formų tulpių žiedais, keisčiausiais žiedlapiais, neįprastomis spalvomis ir jų deriniais.

Daugiau nei prieš keturis dešimtmečius tulpėmis „susirgęs“ J. Salensas jas augina maždaug 800 kvadr. metrų sklype. Tulpių auginimo gėlininkas niekam nepatiki – visus darbus atlieka pats. Savo kolekciją jis kaupia daugiausia iš Latvijos ir Olandijos selekcininkų. Pats naujų rūšių neišradinėja. Pirmiausia retesnių tulpių ieško internete, tada dažniausiai kreipiasi į bičiulę Jungtinėje Karalystėje, kuri jas suranda specialiose parduotuvėse.

Tulpių kolekcijų parodų J. Salensas yra surengęs Latvijoje ir Lietuvoje.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų