M. Garucko nuotr.

„Pieno žvaigždės“ nugalėjo „Lietkabelį“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate antrą nesėkmę paeiliui patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (14/10) ekipa. Šeštadienį panevėžiečiai išvykoje neatsilaikė prieš uraganinį puolimą pademonstravusią Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (14/10) ekipą. Beveik visas rungtynes pirmavę šeimininkai šventė pergalę rezultatu 104:99 (29:16, 29:23, 24:26, 22:34).

Puikiai startavęs „Lietkabelis“ jau pirmosiomis minutėmis atitrūko nuo šeimininkų (0:7). Panevėžiečiai savo žaidimą grindė metimais ir artimo atstumo. Tuo tarpu Pasvalio ekipa naudojosi ir savo tritaškių arsenalu. Po vieno iš šeimininkų tolimų metimų, „Pieno žvaigždės“ persvėrė rezultatą savo naudai – 14:11. Panevėžio ekipai koją kišo daugybė pramestų metimų iš patogių situacijų – „Lietkabelio“ žaidėjai per pirmas 10 minučių pataikė vos 5 metimus iš 18 (27%). Pasvaliečiai taip puikiai išnaudojo ir po pirmojo ketvirčio turėjo milžinišką persvarą – 29:16.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dviem panevėžiečių tritaškiais, po kurių „Pieno žvaigždžių“ ekipos strategas Gediminas Petrauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (31:22). Vis dėlto, netrukus aikštelės šeimininkai ir vėl nutolo. Yannickas Franke dviem baudų metimais padidino „Pieno žvaigždžių“ atotrūkį iki 17 taškų – 49:32. „Lietkabelis“ gynyboje ir toliau nedemonstravo gero žaidimo, o Pasvalio krepšininkai po dviejų ketvirčių jau triuškino svečius – 58:39.

Nors pirmojoje rungtynių pusėje panevėžiečiai atkovojo beveik dvigubai daugiau kamuolių (23 prieš 12), „Pieno žvaigždės“ daug geriau dalinosi kamuoliu (16 rez. perdavimų prieš 5).

Tragiškas „Lietkabelio“ pasirodymas tęsėsi ir po ilgosios pertraukos. Kiaura panevėžiečių gynyba besinaudoję pasvaliečiai toliau didino triuškinamą savo pranašumą (63:39). Vis dėlto, prabilo Panevėžio ekipos snaiperiai, kurių pastangomis „Lietkabeliui“ pavyko gerokai aptirpdyti deficitą – (73:62). Tačiau netrukus Pasvalio komanda vėl nutolo ir prieš lemiamą ketvirtį išlaikė triuškinamą pranašumą – 82:65.

„Lietkabelis“ ketvirtajame kėlinyje dar bandė gelbėtis – Ikenna Iroegbu tritaškiu sumažino svečių atsilikimą iki 12 –88:76. Likus žaisti pusantros minutės Panevėžio ekipa priartėjo iki 6 taškų (94:88), kai greitoje atakoje dvitaškių pasižymėjo Jamaras Wilsonas. Vis dėlto, to pasiekti pergalei neužteko – aikštelės šeimininkai šaltakraujiškai sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo labai svarbią pergalę.

„Pieno žvaigždės“: Yannickas Franke 22, Žygimantas Skučas 20.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas ir Ikenna Iroegbu po 20, Jamaras Wilsonas 13, Stefanas Sinovecas 11.