Per Vėlines neblaivi prie vairo įkliuvo teisėja

Per Vėlines neblaivi prie vairo įkliuvo teisėja

Tradiciškai Visų šventųjų diena – kantrybės išbandymas ir vairuotojams. Tik vieni šią dieną skuba prie savo artimųjų amžinojo poilsio vietos, o kiti išėjusiųjų atminimą pagerbia prie alkoholio gėrimų butelių. Vien ketvirtadienį pareigūnai sulaikė tris neblaivius asmenis prie vairo.

Svarstys elgesį

Maždaug apie 13.20 val. kelyje Vilnius – Panevėžys, 122 km policijos pareigūnai sustabdė 57-erių BMW vairuotoją. Moteriai nustatytas 1,85 prom. girtumas. Paaiškėjo, kad prie vairo neblaivi sėdo Panevėžio apylinkės teismo teisėja Gražina Kazilionienė. Savo kelionę ji baigė areštinėje. Panevėžio teismo rūmų pirmininkas Eigirdas Činka sakė esąs informuotas apie sulaikytą neblaivią teisėją ir šiuo metu besiaiškinantis aplinkybes.

„Neabejotinai bus vertinama. Gali būti taikomas nušalinimas nuo pareigų arba atleidimas iš tarnybos“, – sakė E. Činka.

Teisėjų taryba penktadienį pranešė taip pat svarstysianti neblaivios vairavusios teisėjos elgesį.

„Su neblaivių vairuotojų problema teismuose susiduriama kiekvieną dieną – pernai Lietuvos teisėjai išnagrinėjo apie 3,3 tūkst. baudžiamųjų bylų dėl vairavimo neblaiviam, kai kraujyje rasta daugiau negu 1,5 promilės alkoholio. Ši problema mūsų visuomenėje išties opi – akivaizdu, kad ji nepriklauso nei nuo socialinės padėties, nei nuo statuso, nei nuo užimamų pareigų“, – išplatintame pranešime pažymi Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus.

R. Norkus apgailestavo dėl tokio teisėjos elgesio, pabrėždamas, kad toks elgesys netoleruotinas: „Teisėjų taryba yra nuoširdžiai nusivylusi tokiu neatsakingu teisėjos elgesiu – tai yra nepateisinama ir netoleruotina. Teisėjų taryba visada buvo ir išliks griežta tokiais atvejais – jie kenkia teismų autoritetui ir menkina žmonių pasitikėjimą teisingumo sistema“.

Neteks darbo

Teisėjams keliami ypač aukšti etikos ir moralės reikalavimai, todėl tiek darbe, tiek su pareigomis nesusijusioje veikloje jų reputacija ir elgesys turi būti nepriekaištingi, teigiama pranešime.

Pasak R. Norkaus, „Lietuvoje galiojantys įstatymai lygūs visiems žmonėms, todėl teisėjas kaip ir kiekvienas neblaivus vairuotojas už savo poelgį turės atsakyti įstatymo numatyta tvarka“.

Be to, teisėjas už tokį poelgį papildomai atsako drausmine tvarka. Jam gali būti pritaikytas atleidimas iš pareigų už teisėjo vardą žeminantį poelgį.

Šiuo įvykiu susidomėjo ir prezidentūra. Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad pasitvirtinus įtarimams, kad Panevėžio apylinkės teismo teisėja G. Kazilionienė vairavo neblaivi, ji bus atleista iš darbo dėl teisėjos vardo pažeminimo.

„Toks elgesys yra netoleruotinas ir bus griežtai įvertintas. Jeigu įtarimai pasitvirtins, prezidentė kreipsis į Teisėjų tarybą dėl atleidimo pažeminus teisėjos vardą“, – teigiama Prezidentūros komentare.

Dar vienas neblaivus vairuotojas įkliuvo ketvirtadienio vakarą, apie 19.30 val.

Panevėžio r., kelyje A10 11 km, patikrinti buvo sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo 32-ejų vyras. Alkoholio kiekio matuokliu jam nustatytas 1,99 prom. girtumas. Įtariamasis sulaikytas.

Į areštinę jau gerokai po vidurnakčio atvežtas ir 24-erių radviliškietis. Apie galimai neblaivų asmenį, kuris važiuodamas prieš eismą prakirto padangą ir čia pat vietoje ją bandė pasikeisti, pranešė praeiviai. Pirminiais duomenimis, iš Radviliškio atvykęs jaunuolis, nepastebėjęs vienpusio eismo, Elektros gatve pradėjo važiuoti prieš eismą. Tačiau jo kelionę sustabdė šaligatvio bortelis – atsitrenkęs į jį radviliškietis prakirto padangą, tad kelionės toliau tęsti nebegalėjo. Praeiviai, pastebėję, kad vairuotojas galimai neblaivus, iškvietė policijos pareigūnus. Įtariamajam nustatytas 1,79 prom. girtumas. Jo automobilis nukeliavo į policijos sulaikytų transporto priemonių saugojimo aikštelę, o jis pats – į areštinę.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų