Penktadieninių renginių maratonas paskelbė pabaigą

Penktadieninių renginių maratonas paskelbė pabaigą

 

Vakar Panevėžio miesto gyventojai ir svečiai galėjo paskutinį kartą šiais metais susiburti į devintus metus skaičiuojantį renginį „Susitikime penktadienį“.

Šiemet vasaros penktadieniais pulsą ir gyvybę tuštėjančiam miestui suteikusi šventė tiek prasidėjo, tiek baigėsi gražiais sutapimais – prasidėjo pirmąją kalendorinę vasaros dieną, baigėsi – paskutinę.

It gyvas, alsuojantis ir nuolat besikeičiantis organizmas „Susitikime penktadienį“ gyventojus lepino spalvingais susitikimais su žymiais Lietuvos žmonėmis, kvietė ne tik pasimėgauti Panevėžio ir iš kitų miestų atvykusių atlikėjų programomis, bet ir pasinerti į užburiantį interaktyvų pasaulį, prisijungti prie orientacinių ekskursijų, padėjusių iš naujo atrasti savo gimtąjį miestą.

Dešimt pasimatymų – tiek kartų Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio bendruomenių rūmai kvietė vasaros penktadienius praleisti pačioje miesto širdyje, Laisvės aikštėje.

Panevėžiečiams skambėjo realybės šou „X faktorius“ finalininkų atliekama muzika, savo dainas dovanojo iš Londono atvykęs unikalus moterų choras „Velvet harmony“, vaikinų grupės „Džentelmenai“, „Du Donatai“. Savo programą pristatė „Pusbroliai Aliukai ir sesutė Silvija“, Panevėžio grupė „Astraja“, Simonos Jakubėnaitės vokalinės studijos mokiniai. Varinių pučiamųjų instrumentinė muzika kiekvieną penktadienį lepino į „Dūdų vasarą“ susirinkusiųjų klausytojų ausis, programą pristatė miesto šokių kolektyvai.

Gyventojams ir šiemet suteikta galimybė nemokamai pamatyti Lietuvos ir pasaulio sinefilų pripažintus filmus.

Iniciatyvi bendruomenė

Viena iš renginio organizatorių Judita Kačinskaitė sako pastebėjusi, jog plati renginių amplitudė šiais metais sutraukė kur kas daugiau publikos nei praėjusiais metais.

Ji pabrėžė, kad visi spėliojantys, ar kitąmet galima tikėtis renginių ciklo tęstinumo, nerimauti neturėtų – vasariški susitikimai bus organizuojami ne tik ateinančiais, bet ir vėlyvesniais metais.

Pasak J. Kučinskaitės, kasmet, dar prieš prasidedant vasariškiems miesto renginiams, ji atsakingai aiškinasi gyventojų poreikius ir dėlioja programos planus. Organizatorė pastebėjo, jog panevėžiečiai išties labai noriai jungiasi į įvairias interaktyvias pramogas. Daug dėmesio sulaukia zumbos treniruotės ar gaivinantys šokiai putuose, Afrikos būgnų muzikiniai pasirodymai.

„Dažnai matau tuos pačius veidus, bet panašios veiklos pritraukia ir kitų žmonių“, – patikino ji.

J. Kačinskaitė sako, jog iš miestiečių sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų ir pagyrų dėl miestą pagyvinančių veiklų: žmonėms džiugu, jog penktadienio vakarą yra kur išeiti, su kuo susitikti.

Lietus neišbaidė

Nuo pat ankstyvo penktadienio ryto mieste šurmuliavo prekybininkų mugė, jos prekeiviai siūlė įsigyti įvairios rankų darbo produkcijos: gardžiai kvepiančių pyragų, riestainių, dirbinių iš vilnos, vienetinių ir unikalių papuošalų, netgi gruziniškos duonos.

Popietę miesto Senvagėje prasidėjo ir jau tradicija tapusi Baltojo amūro šventė. Jos metu užkietėję žvejai ir žvejai mėgėjai rungtyniauja siekdami sumušti žvejybinius rekordus ir laimėti Panevėžio miesto mero prizą. Senvagės krantus nugulusių žvejų neišgasdino ir paskutinieji vasariški pasispardymai – trumpos, bet stiprios liūtys.

J. Kačinskaitė dar prieš prasidedant varžyboms šmaikštavo, jog dalyviai sugautą žuvį galės pristatyti Laisvės aikštėje išsirikiavusiems prekeiviams.

Paskutinį kartą šią vasarą panevėžiečius džiugino ir „Dūdų vasara“. Savo muzikinę programą miestiečiams dovanojo Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų instrumentų orkestras.

Visai šalia, po kaštonais, nuo krapnojančio lietaus besislepiančios panevėžietės Staselė ir Elma sakė penktadienį Laisvės aikštėje sutinkančios jau ne pirmąjį kartą. Moterys gyvena netoliese, vos už kvartalo, tad praleisti tik kartą per savaitę pasitaikančio renginio sakė, būtų paprasčiausiai negražu.

Moterys tvirtino, jog tokie renginiai įdomūs ne tik senyvo amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui.

„Mėgstu klasikinę muzika, muzika visuomet gražu ir įdomu“, – tikino ponia Staselė.

Panevėžietės sakė, jog atėjusios į miesto centrą nepraleidžia progos ir pasidairyti mugėje. Tiesa, retai ką įsigyja.

Ant palangės pailsėti prisėdęs ponas Alvydas taip pat sakė mėgstantis penktadienio popietes praleisti besiklausant muzikos garsų.

„Netoliese dirbu, baigiantis darbui man labai patogu čia ateiti“, – paaiškino.

Vyras apsiribojo koncertu – jokios kitos pramogos jo nedomina. Sako, kartą pasižvalgius po prekybininkų palapines, nieko naujo vėliau nebematai.

Panevėžietė Renata į paskutinį vasaros renginį atėjo po poros metų pertraukos. Jauna mergina tikino tiesiog ėjusi pro šalį. Išgirdusi skambančią muziką nusprendė stabtelėti pasiklausyti, tačiau tvirtino neužsibūsianti – skubėsianti po darbų ilsėtis į namus.

Siautėjęs, o vėliau visiškai nurimęs lietus neišbaidė vasaros sezoną uždaryti pasišovusių panevėžiečių. Gausi minia susirinko mažojoje scenoje šalia Savivaldybės. Čia jaunuosius panevėžiečius linksmino animatoriai, specialiai vaikams buvo atgabenti mediniai atrakcionai.

Šou numerį pristatė cirko trupė. Vakarą vainikavo grupė „Laimingu būti lengva“ ir muzikinio projekto „Lietuvoa balsas“ nugalėtoja Monika Marija.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų