M. Garucko nuotr.

Pavojingoje sankryžoje – vairuotojų išbandymas

Pavojingoje sankryžoje – vairuotojų išbandymas

 

Dariaus ir Girėno bei Klaipėdos gatvių sankryža – viena avaringiausių vietų Panevėžyje. Vairuotojai piktinasi, kad, užuot išsprendus, kaip būtų galima sumažinti joje eismo įvykių skaičių, važiavimo sąlygos dar labiau pasunkintos.

Miesto valdžia vairuotojų prašo apsišarvuoti kantrybe bent iki kitų metų pradžios, mat Statybininkų gatvę uždarius rekonstrukcijos darbams ir kitu maršrutu nukreipus viešąjį transportą, kilo bėdų šią sankryžą įveikti autobusams.

Jau geras mėnuo, kai Dariaus ir Girėno gatvėje, prie pat sankirtos su Klaipėdos gatve, užtverta viena automobilių juosta, leidžianti sukti į kairę. Važiuojantieji Dariaus ir Girėno gatve tiek tiesiai, tiek į kairę ar dešinę turi dalytis viena juosta. Piko metu ir taip viena labiausiai apkrautų sankryžų tiesiog dūsta nuo automobilių – spūstys nusidriekia net iki posūkio ties Statybininkų gatve, kuri šiuo metu iš dalies uždaryta dėl remonto.

„Suprantu, kad remontuojant gatvę nepatogumai neišvengiami, tačiau šiuo atveju sankryžoje jokie remonto darbai nevyksta – kaip užtvėrė prieš gerą mėnesį, taip ir paliko. Gal pamiršo“, – svarsto panevėžietis.

Jo teigimu, piko metu spūstyje tenka praleisti po keliasdešimt minučių, nes užtvėrus vieną eismo juostą sankryžos pralaidumas ypatingai sumažėjo – kol dega žalias šviesoforo signalas, ją pervažiuoti spėja vos kelios transporto priemonės.

„Jeigu įmanoma, stengiuosi aplenkti šią vietą, nes paprastai ten įstrigsi ilgam. Ar tie, kurie nusprendė uždaryti vieną eismo juostą, patys kada važiavo per šią sankryžą?“ – retoriškai klausė vyras.

Teks pakentėti

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna teigė, kad šioje sankryžoje bent kol kas jokių darbų ir nebuvo numatyta. Užtverti vieną eismo juostą prireikė tuomet, kai remontuoti uždaryta Statybininkų gatvė ir autobusų eismas nukreiptas kitu maršrutu – iki tol važiavę Statybininkų gatve, jie nukreipiami Klaipėdos gatve, o tuomet suka į Dariaus ir Girėno gatvę, kur  įrengta laikina autobusų stotelė. Pakeitus viešojo transporto srautus, kilo sunkumų autobusams įsukant į Dariaus ir Girėno gatvę.

„Bėda, kad autobusams nebeužtenka kampo įsukti į Dariaus ir Girėno gatvę. Kaskart kildavo avarinių situacijų, todėl Panevėžio autobusų parkas kreipėsi į mus su prašymu užtverti vieną eismo juostą, mes taip ir padarėme, įvertinę jų pateiktą filmuotą medžiagą“, –aiškino T. Jukna.

Jo teigimu, viena eismo juosta bus užtverta iki metų galo, kai turėtų būti baigta Statybininkų gatvės rekonstrukcija ir viešasis transportas vėl galės važiuoti įprastu maršrutu.

Beje, artimiausiu metu rekonstrukcijos turėtų sulaukti ir pat Dariaus ir Girėno bei Klaipėdos gatvių sankryža. Pasak pavaduotojo, čia numatyta įrengti žiedinę sankryžą. Jeigu neiškils nenumatytų kliūčių, dar iki metų pabaigos turėtų būti parengtas rekonstrukcijos projektas, o jau kitąmet bus sprendžiama, kada imtis darbų.

„Darbų eiga priklausys nuo to, koks bus miesto biudžetas ir kiek lėšų gausime iš Valstybinės automobilių kelių direkcijos. Jeigu tik leis finansai, sankryža bus įtraukta į rekonstruojamų objektų sąrašą“, – sakė T. Jukna.

Komentarai

  • Kol valdininkai žiūrėdami pro langą spręs problemas, taip ir bus.

  • Per rinkimus reikia galvoti už ką balsuojat .Patys matot kokią dabar valdžią mieste turim.

    • gudragalvi

  • Žiedinę? Nemanau, kad žiedinė sankryža tinka šioje judrioje vietoje.O kodėl ne analogišką Klaipėdos-Vaitkaus ? Juk tokioje pėstieji apsaugoti, nevažiuojant automobiliams, kai jie eina. O ten turgus, daug pėsčiujų.

    • Atsakyti
    • Jeigu žiedinė, tai turėtų būti šviesoforai, kai kas kelias minutes įsižiebia raudonas signalas sustabdomas eismas ir pėstiesiems leidžiama saugiai kirsti važiuojamą dalį, net Baltarusijoje panašios žiedinės sankryžos yra/

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų