Pasivaikščiojimas po šiaudinę pasaką

Pasivaikščiojimas po šiaudinę pasaką

Dar neužklupus pirmiesiems šalčiams lopšelio-darželio „Draugystė“ ugdytiniai iš „Varliukų“ ir „Kačiukų“ grupių turėjo galimybę apsilankyti tradicija tapusiame, vienuoliktus metus iš eilės rengiamame šiaudinių skulptūrų parke „Aukščiau žolės, žemiau dangaus“, įkurtame Naujamiestyje.

14798781_867544943383151_1098424634_nNeįprasto dydžio unikalios skulptūros, kruopščiai pagamintos iš dviejų tonų šiaudų, jau vienuolika metų džiugina miestelio gyventojus ir svečius. Tačiau šie išskirtiniai meno kūriniai yra laikini – pagal pirminį sumanymą lapkričio mėnesio 11-ąją dieną skulptūros būdavo sudegintos paminint šviesos nešėjo Šv. Martyno dieną, kuri yra laikoma paskutine didele rudens švente. Tačiau šiemet jos liks iki Kalėdų ir ilgiau. Nepaisant šios ekspozicijos laikinumo, tai ne tik malonus vaizdas akims, ne tik šaunus žaidimų ir vaizduotės lavinimo kampelis mažyliams, bet ir puikus kūrybiškumo pavyzdys.
Pasipuošę ryškiaspalvėmis, šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir plačiomis šypsenomis darželinukai leidosi į smagų, neišdildomų įspūdžių suteikusį šiaudinį nuotykį. Dažnas išgirdęs žodį „šiaudai“ įsivaizduoja į ritinį susuktus šiaudų ryšulius, rudenį pūpsančius laukuose, tačiau vaikai išvydo visą šiaudinę gyvenvietę – šiaudinius medelius, šiaudinius suolelius ir netgi šiaudinį namelį, kuris, tiesa, vaikams iškart pasirodė kaip saldumynų namelis iš gerai žinomos pasakos „Jonukas ir Grytutė“. Būtent šis meno kūrinys sulaukė daugiausia dėmesio ir susidomėjimo, mat jį buvo galima ne tik apžiūrėti ir paliesti, bet ir įlįsti į vidų, žvalgytis pro namuko langus! Mažyliai buvo teisūs sakydami, jog šiaudiniai kūriniai atrodo lyg atgijusi, jų taip mėgstama pasaka. Vaikai galėjo ne tik palakstyti ir pažaisti skulptūrų parke, bet ir susipažinti su šių meno kūrinių gamybos procesu bei antrinių žaliavų panaudojimo nauda ir svarba gamtai.
Sugrįžę į darželį mažieji keliautojai dar ilgai dalijosi įspūdžiais bei geromis emocijomis po patirto šiaudinio nuotykio, kurį vis lygino su pasakomis, o jos tokios svarbios vaikų ugdymui. Ši šiaudinių skulptūrų ekspoziciją tiek mažiems, tiek dideliems yra unikalus reginys, kuriuo galime pasidžiaugti tik kartą per metus.

Eglė Adomaitienė
Lopšelio-darželio ,,Draugystė“ auklėtoja metodininkė

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų