Pas kaimo žmones lėks naujos greitosios

Pas kaimo žmones lėks naujos greitosios

 

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikai džiaugiasi sulaukę dviejų naujų automobilių. Panevėžio miesto greitosios stotis turi viltį bent kitais metais atnaujinti transporto parką.

Naujųjų greitosios pagalbos automobilių šventinimas rajono poliklinikos kieme atsitiktinai palydėtas sirenų gausmo. Prieš pat šventinimo ceremonijos pradžią gautas iškvietimas, tad dalis medikų išskubėjo pas ligonį.

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos vadovės Neringos Šinkūnienės teigimu, kasdien bet kurią minutę lėkti į pagalbą pasiruošusios 2,5 brigados, o kiekvienai per parą tenka net 8 iškvietimai. Per praėjusius metus rajono greitoji kviesta 7 287 kartus, o tai – 5 procentais mažiau nei 2016 metais. Iš jų nelaimingų atsitikimų būta kone 700.

Naujuosius „Fiat Ducato“ greitosios automobilius rajono poliklinika iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) gavo be reikiamos įrangos. Juose sukomplektuoti tik vadinamieji išmanieji neštuvai, kėdės. Pasak N. Šinkūnienės, medicinos aparatūros kol kas neketinama pirkti – į naujuosius automobilius ji bus perkelta iš senųjų, jau nurašomų.

„Mūsų pagrindinė problema – labai prasti keliai ir dideli atstumai. Daug tenka investuoti į automobilių remontą, todėl ir džiaugiamės naujais“, – sako poliklinikos vadovė.

Panevėžio rajono mero Povilo Žagunio teigimu, rajonas – išskirtinis, čia atstumai iki daugelio kaimų dideli, be to, rajoną kerta avaringumu pasižymintis „Via Balticos“ kelias.

Kad greitosioms kelyje pavyktų išvengti kliūčių, naujuosius automobilius pašventino Naujamiesčio Šv. apaštalo Mato bažnyčios klebonas Raimondas Kazlauskas. Jis medikams linkėjo stiprybės bei dėkojo už jų darbą. Dvasininkas pasakojo pats prieš keletą metų patekęs į avariją ir sulaukęs pagalbos.

Poliklinikos direktorė pripažino gaunanti daug padėkų už rajono greitosios medikų darbą. Pašventinus naujuosius automobilius, šį kartą ji įteikė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkas dviem darbuotojams – skubios pagalbos specialistei Aistei Abraškevičiūtei ir paramedikui Justinui Stašiui – už darbą šiųmetėje Dainų šventėje „Vardan tos…“

Purvynų neįveiks

Panevėžio rajono poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyrius turi septynis automobilius, įskaitant ir naujuosius. Už rajono greitųjų techninę būklę atsakingos mechanikės Nijolės Tučkienės teigimu, kol kas nuolat – dvidešimt keturias valandas per parą septynias dienas per savaitę – važiuoja trys. Jiems sugedus yra du pakaitiniai automobiliai. Deja, iš jų vienas jau neperėjo techninės apžiūros – labai surūdijęs kėbulas. Jam sutvarkyti prireiktų nemažų investicijų.

„Automobilių greitajai niekada nebus per daug. Sudėtinga, kai reikia pakeisti sugedusį arba atlikti periodinę techninę apžiūrą. Pakeisti turime kuo, bet tai – jau ne nauji automobiliai“, – sako N. Tučkienė.

Naujuose greitosios automobiliuose erdvės gerokai daugiau nei senojo modelio mašinose. Juose medikai prie paciento galės prieiti iš abiejų pusių. Tiesa, šie automobiliai, skirtingai nei senieji, varomi tik dviem ratais, tad jau svarstoma, ar visur bus galima jais privažiuoti, ar neteks jų kaskart traukti iš purvynų ugniagesiams gelbėtojams.

Miestas kapstosi pats

Rajono greitosios medikams džiaugiantis SAM dovana, Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (GMP) darbuotojai važiuoja teikti pagalbos, nebūdami tikri, kad nesuges. Panevėžiečiams šįmet neskirtas nė vienas naujas greitosios automobilis, nors Sveikatos apsaugos ministerija juos skirstė net per du kartus. Pavyzdžiui, Kauno GMP sulaukė net 9 naujų automobilių, Šiauliai – 5.

Panevėžys paskutinį kartą naujų greitosios automobilių sulaukė prieš dešimt metų – tąkart gavo keturis. Šios transporto priemonės dirba ištisą parą be perstojo. Kasdien pas besišaukiančius greitosios važiuoja penki automobiliai.

Panevėžio GMP stoties direktorės Rūtos Ramoškienės teigimu, automobilių būklė tokia, kad medikai niekada nežino, ar pavyks laiku nuvažiuoti į iškvietimą.

Visgi, pasak direktorės, vilčių gauti naujų automobilių jau yra. Sveikatos apsaugos ministras pasirašęs įsakymą, pagal kurį planuojama pirkti 38 papildomus automobilius ir iš jų keturis numatoma skirti Panevėžiui. Tačiau jų panevėžiečiai sulauktų tik kitąmet.

Šiuo metu Panevėžio GMP stotis turi tris naujus automobilius, įsigytus nuosavomis lėšomis. Taip pat dar keturis, pagamintus 2008 metais, ir du – šiek tiek senesnius.

„Jie jau savo atidirbę, dažnai užgęsta. Dabar ir variklį vienam reikėjo perrinkti. Tokie darbai kainuoja ne vieną šimtą eurų. Panevėžio gimtadieniui ruošiame visus devynis automobilius, didiname brigadų skaičių. Bijome, kad, neduok Dieve, kuris nors suges“, – nerimauja R. Ramoškienė.

Galerija

Komentarai

 • Fiat
  F- fix
  I-it
  A-again
  T- tomorrow
  Juokas juokais bet dziugu kad atnaujina parka.

 • ale be tų pedofilų nė pro kur. Šlykštu matyti.

 • Gal dar pavyktų ir termometrus atnaujinti? Gi pavasarį sirgau, tai greitosios elektroninis termometras 1 laipsniu (!) rodė mažiau, nei mano „naminis“ kalibruotas su metrologine patikra.

 • o kurie cia pedofilai

  • Atsakyti
 • Nieko baisaus,kad nauji automobiliai neiveiks purvynu.Jiems visada pasiruosusi padeti rajono priesgaisrine tarnyba.Bet kuriuo paros metu pagelbes 1975m gamybos Zil,netgi jau veliau negu 1980m pagamintos Gaz 66,ir pats naujausias 1994 metu Kamazas 🙂

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų