Parodontozė: kokie svarbūs požymiai ją išduoda?

Parodontozė: kokie svarbūs požymiai ją išduoda?

Dantys yra viena labiausiai pastebimų kūno dalių, todėl jų praradimas kiekvienam žmogui atrodo labai skaudus gyvenimo įvykis. Netekti vieno danties dar ne pasaulio pabaiga, o kai šie ima byrėti vienas po kito, darosi visai nebejuokinga. Dažniausiai tik tuomet mums į galvą šauna mintis: „Tikriausiai sergu parodontoze!“. Baisiausia, kad tuomet jau kartais būna per vėlu, todėl mums natūraliai kyla klausimas, ar galima kaip nors laiku nustatyti parodontozę, kad nereikėtų jai paaukoti visų dantų. Užduokime jį Aukštaitijos implantologijos klinikos periodontologei Aistei Navikienei.

– Gydytoja, papasakokite mums, ar įmanoma kaip nors iš anksto atpažinti parodontozę dar tuomet, kai dantys nėra pradėję kristi?

– Žinoma. Dantų paslankumas ir jų netekimas yra paskutinė ligos stadija. Ji ateina tikrai ne per vieną dieną, todėl iki to laiko labai svarbu atidžiai stebėti savo dantų būklę ir atpažinti ankstyvuosius besiformuojančios ligos požymius.
Pirmieji parodontozės požymiai yra dantenų paraudimas, nedidelis patinimas, jautrumas, kraujavimas valantis dantis. Jei į juos nėra kreipiamas dėmesys, tuomet liga pamažu progresuoja ir pasireiškia dantenų atsitraukimas nuo dantų, šaknų atsidengimas, jų jautrumas, kišenių susiformavimas, blogas kvapas iš burnos. Be to, dantenos ima kraujuoti jau ne tik valantis dantis, bet ir valgant.

Jeigu ir į šiuos požymius žmogus niekaip nereaguoja, galiausiai susiformuoja gilios kišenės, ženkliai nyksta kaulas, dantys tampa paslankūs, ima klibėti ir tuomet dažniausiai būna per vėlu kuo nors padėti pacientui. Žmogus tiesiog netenka dantų.

– O, ar įmanoma kažkaip išvengti parodontozės?

– Pats geriausias būdas išvengti parodontozės – tai visą gyvenimą tinkamai rūpintis savo burnos higiena, dantų ir dantenų sveikata bei reguliariai profilaktiškai lankytis pas odontologą. Taip galima laiku užkirsti kelią bet kokioms didesnėms dantų ir dantenų ligoms.

Dėkojame periodontologei Aistei Navikienei už atsakymus. Kito pokalbio metu gydytojos teirausimės, kaip yra gydoma parodontozė.

Komentarai

  • Pastebėtas nukrypimas , nes jeigu prasidėjo paradantozė—jos nebesustabdysi. Tai gali būti paveldėta. Gydyk, prižiūrėk, plauk–vis tiek iškris.

  • Paradantozė-liga, dažnai ši liga pasireiškia jauname , dar nė 30 m nesulaukus,net dar jaunesniems, bet kodėl valstybė nekompensuoja protezavimo, juk TAI LIGA, ar tai nėra diskriminacija tų sergančių žmonių?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų