Po vienu stogu įsikūrusioms Senvagės progimnazijai ir R. Sargūno sporto gimnazijai teko nutraukti pamokas dėl melagingo pranešimo apie sprogmenį.

Pareigūnus šokdinusį melagį išdavė draugai

Pareigūnus šokdinusį melagį išdavė draugai

 

Panevėžyje tęsiasi kvaili paauglio pokštai, kai specialiosios tarnybos ant kojų sukeliamos dėl melagingų pranešimų apie sprogmenis. Neseniai apie neva užminuotą prekybos centrą Liepų alėjoje pranešęs mokinys šįkart nusitaikė į savo mokyklą.

Pranešimo apie Senvagės progimnazijos patalpose padėtą sprogmenį Bendrasis pagalbos centras sulaukė trečiadienį apie 12.30 val. Į vietą iš karto išskubėjo gausios pajėgos – ugniagesiai, policija, greitoji medicinos pagalba. Liepų alėja iš abiejų mokyklos pusių buvo užtverta. Tame pačiame pastate įsikūrusios Senvagės progimnazija ir R. Sargūno sporto gimnazija buvo priverstos nutraukti pamokas – iš jų patalpų skubiai evakuota daugiau nei 300 mokinių bei darbuotojų.

Įprastą mokyklų dienotvarkę sutrikdžiusi ir specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlusi operacija jau po pusvalandžio atšaukta. Pareigūnams pavyko operatyviai nustatyti ir sulaikyti apie neva padėtą sprogmenį pranešusį Senvagės progimnazijos 15-metį moksleivį. Šis po apklausos paleistas į namus. Paauglys pareigūnams teisinosi norėjęs pajuokauti.

Turi patirties

Senvagės progimnazijos direktoriaus Kazimiero Armonavičiaus teigimu, neprotingai prisijuokavęs moksleivis vakar pamokose nepasirodė. Mama pranešė, jog sūnus liko namuose.

Anot vadovo, nors teko evakuoti nemažą būrį vaikų, panika nekilo. Pasak K. Armonavičiaus, švietimo įstaiga tokios patirties jau įgijo prieš bene dvidešimt metų. Tuomet Panevėžyje irgi buvo paplitusi keista mada pareigūnus melagingai informuoti apie mokyklose padėtus sprogmenis. Be to, Senvagės progimnazijos ir R. Sargūno sporto gimnazijos bendruomenės praėjusiais metais dalyvavo civilinės saugos pratybose ir mokėsi skubiai bei tvarkingai evakuotis.

Pareigūnams talkino mokiniai

Apie neva užminuotą mokyklą K. Armonavičius sužinojo per pamoką atkreipęs dėmesį į aplink mokyklą vaikščiojančius pareigūnus.

„Pradžioje jų buvo mažai, bet greitai pradėjo gretos didėti“, – pasakojo direktorius.

Anot jo, policijos pareigūnai iš karto įtarė juokaujant moksleivį – tokią prielaidą leido daryti jaunas skambinusiojo į BPC balsas. Išaiškinti melagį policijai padėjo ir patys vaikai.

„Mūsų mokiniai pasielgė labai pilietiškai, to kartais nelabai ir tikimasi iš šių dienų jaunimo. Jie patys savo klasioką „pridavė“ pareigūnams“, – pasakojo direktorius.

Anot jo, neklaužada, skambindamas bendruoju pagalbos telefonu, netgi įjungė garsiakalbį, kad ir kiti girdėtų pokalbį, nors klasiokai jį bandė įspėti nejuokauti.

Specialiąsias tarnybas į mokyklą sukvietęs moksleivis, anot K. Armonavičiaus, nėra tarp pavyzdingųjų, turi problemų dėl pamokų lankomumo.

Direktoriaus teigimu, moksleivis mokyklą pasirinkęs ne pagal savo gyvenamąją vietą – į ją važinėja iš kito mikrorajono.

„Užminavo“ ir parduotuvę

Policijos duomenimis, nuo kovo 24-osios gauti jau keturi melagingi pranešimai apie skirtingose Panevėžio vietose padėtus sprogmenis. Iš jų trijų autorius – tas pats penkiolikmetis.

Kovo pabaigoje gausios specialiųjų tarnybų pajėgos lėkė gelbėti žmonių į prekybos centrą Liepų al. Apie jame esantį sprogmenį pranešė anonimas, paskambinęs iš netoliese esančio taksofono. Pareigūnams teko evakuoti daugiabučio pirmame aukšte įsikūrusios parduotuvės klientus ir darbuotojus bei virš jos trijuose aukštuose gyvenančius žmones. Kai kuriems jų šaltą pavasario vakarą prireikė kaip stovi iš namų lėkti su mažamečiais vaikais.

Dar tą patį vakarą pareigūnai nustatė skambinusiojo tapatybę. Paaiškėjo, kad penkiolikmetis gelbėtojų darbą stebėjo stovėdamas evakuotų žmonių ir susirinkusių smalsuolių minioje.

Maždaug po trijų savaičių tas pats jaunuolis sumanė vėl į Liepų al. iškviesti pareigūnus. Paskambinęs į BPC šįkart jis pranešė apie užminuotą Senvagės progimnaziją. Tąkart į įvykio vietą specialiosios pajėgos nespėjo suvažiuoti – jaunuolis pats greitai perskambinęs prisipažino pajuokavęs.

Vis dėlto savo sumanymą iki galo jis ryžosi įvykdyti šią savaitę.

Kadangi melagingų skambučių autorius nepilnametis, už tokius jo pokštus reikės atsakyti tėvams. Specialiosios tarnybos, suskaičiavusios, kiek atsiėjo važinėjimas į beprasmius iškvietimus, šeimai turėtų pateikti ieškinį.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų