Valstybės dienos išvakarėse „Šaltinio“ progimnazijos stadione nusidriekė įvairių geltonos spalvos atspalvių nertų servetėlių saulė, o šalia – žodis Lietuva. T. Šiaudinio nuotr.

Panevėžys siekia unikalaus rekordo

Panevėžys siekia unikalaus rekordo

Panevėžys originaliai sveikina Lietuvą karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga. Aukštaitijos sostinėje siekiama unikalaus rekordo – didžiausios iš servetėlių sudėliotos kompozicijos.

Valstybės dienos išvakarėse „Šaltinio“ progimnazijos stadione nusidriekė įvairių formų geltonos spalvos atspalvių nertų servetėlių saulė, o šalia – žodis Lietuva.

Idėja siekti netradicinio rekordo kilo Panevėžio „Purienos“ lopšelio-darželio komandai. Nuo vasario darželio darbuotojai surinko apie 3 tūkst. nertų servetėlių, atsiųstų entuziastų iš visos Lietuvos.

Norėjome švęsti kitaip nei visada. Švietimo įstaigų bendruomenės yra darbščios ir puikiai gali prisidėti prie šio projekto. Parengėme nuostatus, nusprendėme, kas ir kaip bus vykdoma, ir puolėme į darbus,“ – pasakojo „Purienos“ direktorė Zita Kuncienė.

Iš nertų servetėlių sudėlioti saulę lopšelis-darželis pasirinko neatsitiktinai.

Saulė visuomet buvo svarbi geram derliaus augimui, o kai ji šviečia, žmonės šypsosi“, – aiškino Z. Kuncienė.

Servetėles siuntė iš visos Lietuvos

Prie iniciatyvos prisijungė daug Panevėžio ir Lietuvos švietimo įstaigų. Didžiausią servetėlių skaičių parūpino „Purienos“ darželio bendruomenė – nunėrė daugiau nei 400. Daugiau nei 100-ą servetėlių parūpino lopšelis-darželis „Gintarėlis“,

Servetėles nėrė visa bendruomenė: auklėtojos, vaikų tėveliai, močiutės“, – pasakojo „Gintarėlio“ direktorė Kristina Andrikonytė.

Ji džiaugėsi, kad toks projektas privertė ir pačią prisiminti nėrimo meno įgūdžius.

Nuo „Gintarėlio“ daug neatsiliko ir lopšelio-darželio „Aušra“ bendruomenė, atsiuntusi 70 nėrinių. Mokyklos stadione išdėliotoje kompozicijoje nugulė ir 56-ios „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenės servetėlės.

Daugiausia nėriniais užsiėmė švietimo įstaigų darbuotojai, vaikų ir moksleivių tėveliai, tačiau dalį surinktų servetėlių nunėrė ir vyresni vaikai, gebantys kurti servetėlių raštus.

Servetėles neriantys žmonės galėjo pasikonsultuoti su mamomis, tetomis ir močiutėmis, į rekordo siekimo darbus įsitraukė ištisos šeimos“, – džiaugėsi Z. Kuncienė, nunėrusi 30 servetėlių – tiek, kiek šiemet jos vadovaujamai įstaigai sukanka metų.

Prie projekto prisidėjo daugiau nei 50 švietimo įstaigų bendruomenių iš visos Lietuvos.

Idėja jungia visą valstybę. Gražūs nėriniai atkeliavo iš visų Lietuvos kampelių. Itin svarbu, kad darželis ugdytų kultūros, meno pojūtį ir pažinimą. Tikiuosi, jog visi pamatys šį grožį, o svarbiausia – vaikai,“ – įvertino nepriklausomas rekordo siekimo stebėtojas Panevėžio miesto dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Direktorius prisiminė vaikystėje ir pats mokytas nerti vąšeliu.

Man šios spalvos ir ornamentai reiškia tradicijų tęstinumą“, – tvirtino jis.

Lauks rekordo patvirtinimo

Nepriklausomas teisėjas E. Žukauskas vertino, ar rekordo siekiama ir idėja išpildoma sąžiningai. Pasak jo, projektas vykdytas teisingai ir trukdžių pasiekti rekordą neturėtų iškilti.

Kaip sakė Panevėžio švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Zita Satkauskienė, viena iš rekordo teisėjų, lopšelio-darželio komanda siekė didžiausio kompozicijos skersmens ir servetėlių skaičiaus rekordo. Teisėjai nustatė, jog didžiausias sukurtos saulės skersmuo yra 18,44 m. O lopšelio-darželio komanda teigė, jog stadione nugulė daugiau nei 3 tūkst. nėrinių. Teisėjų užfiksuoti duomenys surašyti į oficialų protokolą, kuris keliaus į rekordų agentūrą „Factum“.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų