Panevėžys pradeda plėtoti ryšius su Japonija

Panevėžys pradeda plėtoti ryšius su Japonija

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas susitiko su Japonijos ir Lietuvos mainų centro direktoriumi Kenjiro Tamaki.

„Tai pirmieji žingsniai Panevėžiui siekiant plėtoti ryšius, įgyvendinti abipusiai naudingus kultūros, sporto, mokslo, verslo ir kt. projektus“, – sako meras R. Račkauskas.

Ieškoti miesto partnerio Tekančios Saulės šalyje Panevėžiui pasiūlė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas.

K. Tamaki Panevėžyje lankosi ne pirmą kartą. Jau užmegzti kontaktai su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Šįkart svečias lankėsi bendrovėje „Ecolinum“, UAB „Ringuva“, Dailės galerijoje, KTU Panevėžio instituto robotikos centre. K.Tamaki ypač susidomėjo robotikos ir technologijų naujovėmis, mato bendradarbiavimo potencialą šioje srityje.

Japonijos delegacijos vizitas Panevėžyje planuojamas rugsėjo mėnesį. Meras R. Račkauskas Japonijos ir Lietuvos mainų centro direktoriui įteikė kvietimą mūsų mieste apsilankyti Hiracukos miesto vadovui. K.Tamaki teigimu, šis Japonijos miestas su dar dviem sudaro tarsi vientisą bendradarbiavimo regioną. Vienas tokių partnerių – istorinis Takajamos miestas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų