Panevėžys pasitiko 27-ajį Nepriklausomybės pavasarį

Panevėžys pasitiko 27-ajį Nepriklausomybės pavasarį

Dar nebuvo nė pusiaudienio, kai į Laisvės aikštę pradėjo rinktis minios žmonių, pasipuošusių Lietuvos spalvomis: kas nešinas vėliavėlėmis, kas Trispalvės spalvų šaliais ar papuošalais, kas išsidažę veidus.

Vieni į iškilmingą minėjimą atėjo po šv. Mišių Kristaus Karaliaus katedroje, kiti iš namų, treti – čia pat, netoliese, įveikę simbolinį „Bėgimo už laisvę“ ratą.

Iškilmėms prasidėjus vidurdienį, į aikštę šįkart iškilmingai buvo įnešta ne tik valstybės vėliava – kartu žengė ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai su Trispalvės spalvų juostomis, kuriomis nešini prieš tai apibėgo simbolinį ratą už laisvę.

Skambant himnui, pakėlus vėliavą ir nuaidėjus šventinėms šūvių salvėmis, susirinkusius miestelėnus ir karius pasveikino miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

„Kovo 11-oji – tai pergalė prieš okupaciją, prieš primestas tiesas ir suvaržymus. Pergalė už tiesą, laisvę rinktis, gyventi ir kurti savo ateitį. Didžiuokimės tuo, ką pasiekėme per 27-erius metus. Vertinkime atsivėrusias galimybes ir pasinaudokime jomis, kurdami savo ir Lietuvos gerovę. Gražios šventės ir kuo didžiausios sėkmės!“ – linkėjo miesto vadovas.

Vyskupas emeritas Jonas Kauneckas priminė, kad Kovo 11-oji – ne galutinis taškas, dar turime kovoti už Lietuvą.

Skambėjo muzika, dainos, o vėliau panevėžiečius linksmintis pakvietė grupė „Biplan“.

Mieste vyksta ir daugiau šventinių renginių: 13 val. Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje vyko nemokamas šeimų edukacinis savaitgalis „Vienu balsu…“, iki 16 val. Kraštotyros muziejuje – nemokamas ekspozicijų ir parodų lankymas, o 16 val. kino centro „Garsas“ didžiojoje salėje – taip pat nemokamas režisieriaus K. Vildžiūno vaidybinio filmo „Senekos diena“ (Lietuva, Latvija, Estija 2016 m, N-13) seansas.

Galerija

Komentarai

  • Man labai patiko šventės scenarijus,po iškilmių pasivaišinom kavinukėje kava ir kokia 14 val būtume nuėję į Garsą pažiūrėti kokio gero kino kad ir už pinigus,teatre kad ir mažojoj salėj spektaklio.Bet nieko nesiūlė.Aikštėje buvo labai daug šventiškai nusiteikusių miestelėnų ir jais nesugebėjot pasinaudoti.Tokios tokelės, taip ir gyvenam.

  • Paburbėsiu.Šventė tikrai graži,nuotaika puiki,labai gražiai Himnas nuskambėjo,bet nei mero anei vedančiojo nesigirdėjo burbėjimo,nors stovėjau tik truputi šone.tas pats ir Vasario-16 ta buvo.ar labai čia sudėtinga sutvarkyti garsą,dainorėlius tai girdėjom puikiai

  • labai gazu

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų