Panevėžys nusilenkė kultūrai ir menui

Panevėžys nusilenkė kultūrai ir menui

 

Kultūros dienos proga būrys panevėžiečių rinkosi į teatrą „Menas“. Iškilmingame vakare ne tik paminėta kultūros darbuotojų profesinė šventė, bet ir pasveikinti miestą garsinantys kūrėjai – įteiktos Panevėžio kultūros ir meno premijos.

Teatro fojė rikiavosi puokštėmis nešini kultūros ir meno atstovai, į šventę atskubėję palaikyti kolegų bei artimųjų. Svečių nuotaika rūpinosi saksofono virtuozas Jonas Sikorskis. Susirinkusiųjų minioje buvo galima pamatyti vienas už kitą žymesnius veidus: fotomenininką Saulių Saladūną, Lėlių vežimo teatro vadovą Antaną Markuckį, dailininkę Dianą Rudokienę, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadą plk. ltn. Rolandą Putniką, aktorių bei režisierių Vytautą Kaniušonį ir kitus.

Šiek tiek daugiau nei pusantro šimto svečių talpinančioje teatro salėje buvo ankšta, pritemdytoje pavasariniais žiedais išpuoštoje scenoje švietė lakoniškas sveikinimas. Šventė atidaryta skambiomis poeto Algimanto Baltakio eilėmis „Ar daug žmogui reikia?“ Po susimąstyti priverčiančio eilėraščio vakaro vedėjas kvietė nepabijoti paspausti kaimynui ranką ir pasveikinti sulaukus gražios šventės.

Sveikinimo žodį tarė Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas. Miesto vadovas dėkojo nominantams už svarų indėlį į miesto kultūrinį gyvenimą.

„Linkiu, kad originalumas, veržlumas ir noras kurti lydėtų jus kasdien, o darbai būtų matomi ir tinkamai įvertinami“, – nedaugžodžiavo meras.

Triūsas pastebėtas

Trečiajame kasmečiame iškilmingame renginyje Panevėžio miesto kultūros ir meno taryba tris laureatus apdovanojo 1000 eurų premijomis.

Pirmoji atsiimti apdovanojimo į sceną žengė kelis dešimtmečius kurianti, savo darbuose originalius autorinius technologinius sprendimus išryškinanti, bene aktyviausia visoje Lietuvoje stiklo menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė. Jos braižas atpažįstamas net stiklo meno šalimis laikomose Čekijoje, Slovakijoje, Skandinavijos valstybėse. Stiklo virtuozės darbai eksponuojami ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos, Estijos, Rusijos muziejuose ir galerijose. Tarptautinį stiklo simpoziumą „GlassJazz“organizuojanti panevėžietė atidavė duoklę fotografų blykstėms, tačiau tarti padėkos žodžio nepanoro.

Fotografijos galerijos vedėjas ir parodų kuratorius, miesto ir šalies kultūriniame gyvenime daugiau nei dvidešimtmetį aktyviai veikiantis Sigitas Laurinavičius nuskambėjus fanfaroms nepraleido progos pasisakyti.

„Neplanavau, nesitikėjau. Labai ačiū kolegoms, fotografams, šeimai“, – susijaudinęs kalbėjo jis.

Meno pedagogikos veikla užsiimantis, išskirtinių projektų vadovas įneša didelį indėlį į Panevėžio miesto įvaizdžio formavimo procesą. Jam už atliktus darbus padėkojo ir Dailės galerijos direktorius E. Žukauskas, juokais tarstelėjęs, jog S. Laurinavičių labai myli, nors kartais krėstelėja „it grūšią“.

Rimtas ir santūrus atsiimdamas savo įvertinimą išliko ir istorikas, kraštotyrininkas bei pedagogas Juozas Brazauskas. Dėkodamas miesto viešajai bibliotekai, iškėlusiai jo kandidatūrą, istorikas nepamiršo tarti ačiū ir visiems pastebėjusiesiems jo „kuklų darbą“. Aukštaitijos sostinę J. Brazauskas garsina išleistų knygų gausa. Jo kraityje – per trisdešimt knygų, istorijos vadovėlių, mokomųjų veikalų.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų