Panevėžys jau švenčia valstybės šimtmetį

Panevėžys jau švenčia valstybės šimtmetį

Kitąmet Lietuva minės reikšmingą sukaktį – valstybės atkūrimo šimtmetį. Keleriems metams planuojami šventiniai renginiai, projektai, sukurta speciali interneto svetainė www.lietuva.lt. Nors valstybės programa dar nepatvirtinta ir šiuo metu peržiūrima, Panevėžys nelaukia – planuojami ir jau pradedami vykdyti pirmieji renginiai.

„Rengdamiesi valstybės 100-mečiui bendruomenes, įstaigas, organizacijas pakvietėme teikti siūlyti renginius, projektus, akcijas, iniciatyvas. Iš jų sudaryta preliminari programa, kurią vėlgi tiksliname. Norėtųsi, kad valstybės 100-metis būtų ne atskirų Panevėžio įstaigų ir organizacijų, o visos bendruomenės šventė. Kad į sukakties minėjimą įsitrauktų kuo daugiau panevėžiečių. Tik taip galėsime pajusti esantys savo šalies piliečiai, didžiuotis savo tauta ir miestu“, – sako mero pavaduotojas Petras Luomanas.

Įvairių įstaigų, organizacijų pasiūlytos idėjos – įprasminti žymių miesto žmonių, kūrėjų atminimą, renginių ciklai, skaitymai, edukacijos, ekskursijos, ekspozicijos, mokslinės konferencijos, parodos, simpoziumai, konkursai, projektai, kūrybinės dirbtuvės, festivaliai, akcijos ir kt. Nemažai jų įgyvendinti tikimasi gauti valstybės institucijų finansavimą.

Pirmąsias valstybės 100-mečio kregždes panevėžiečiai jau galėjo ir gali įvertinti. Kraštotyros muziejuje – ilgalaikė ekspozicija „Panevėžys 1918-1940 m.“, Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje – „Panevėžio miesto garbės piliečiai“.

Taip pat muziejus parengė parodą edukacinę programą „Vienu balsu…“ ir kviečia į ją visų amžiaus grupių gyventojus. Ar žinote, kokia Lietuvos Nepriklausomybės akto dingimo istorija? Kodėl mūsų vėliava trispalvė? Koks valstybingumo simbolis seniausias? Lietuvos jubiliejų galėsite švęsti linksmai, išradingai ir skaniai. Kiekvienas programos dalyvis gali pasimėgauti meduoliu, kurį pats pasipuošus Vyčio simboliu.

Savivaldybės viešoji biblioteka bendruomenei pasiūlė originalią skaitymo skatinimo akciją su patriotizmo prieskoniu „100 knygų – ne riba“. Iki 2018 m. vasario 15 d. vaikai, paaugliai ir suaugusieji kviečiami kartu siekti rekordo – per metus perskaityti 100 ar daugiau pasirinktų lietuvių autorių knygų. Kiekvienas akcijos dalyvis turi užsiregistruoti bet kurioje Savivaldybės viešojoje bibliotekoje: Abonemente (Kniaudiškių g. 34), Parko (Parko g. 37), Smėlynės (Smėlynės g. 49), „Šaltinėlis“ (Vasario 16-osios g. 10), Šiaurinėje (Pušaloto g. 55), „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38), „Žiburėlis“ (Parko g. 49) ar „Židinys“ (Nemuno g. 76). Bus renkami trijų grupių nugalėtojai: vaikų iki 11 m., 11-16 m. paauglių, suaugusiųjų. Akcijos pabaigoje dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais ir suvenyrais. Daugiausiai lietuvių autorių kūrybos perskaičiusiųjų lauks rėmėjų prizai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų