(A. Repšio nuotr.)

Panevėžys gali: pasiektas dar vienas rekordas

Panevėžys gali: pasiektas dar vienas rekordas

Panevėžio centre per savaitgalį išdygo unikalus meno kūrinys – senų kino juostų labirintas. Jis netruko tapti išskirtine traukos vieta, kur kas vakarą paklaidžioti susirenka jaunuoliai ir šeimos.

Šalia kino centro „Garsas“ iškilęs neįprastas statinys šiandieną paskelbtas Lietuvos rekordininku. Ilgiausios kino juostos labirinto ilgis siekia 13 kilometrų 400 metrų, o aukštis – du metrus.

„Maždaug tokių skaičių ir tikėjomės. Dabar jau galime konstatuoti, kad Lietuvos rekordas pasiektas“, – džiugiomis naujienomis dalinosi vienas iš akcijos organizatorių, kino edukologas Amandas Mikulėnas.

Anot jo, ilgiausios dekoratyvinės juostos labirinto rekordas Lietuvoje jau seniau užfiksuotas ir jis tesiekia vos 8 kilometrus. Tačiau iš senųjų kino juostų labirintas buvo pinamas pirmą kartą ir tai nutiko Aukštaitijos sostinėje.

A. Mikulėno tvirtinimu, oficialių vertintojų užfiksuoti duomenys, vaizdo įrašai ir nuotraukos netrukus bus išsiųsti į Lietuvos rekordų registravimo agentūrą „Factum“, kuri turėtų patvirtinti rekordinį pasiekimą.

Rekordas Panevėžyje užfiksuojamas ne pirmą kartą. Pernai metais, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Stetiškių aerodrome traktoriumi buvo nupieštas didžiausias pasaulyje piešinys – Lietuvos herbas Vytis.

Pagalbos netrūko

Naujasis miesto centro akcentas turėtų išlikti iki svarbiausios pavasario šventės – Šv. Velykų. Nežinia, ar labirintas pasiruošęs atlaikyti gūsingus vėjus ir besikeičiančius orus, tačiau tikimasi geriausio. Ketinama dėti visas pastangas tam, kad meno kūrinį pavyktų išsaugoti bent pora savaičių, iki festivalio „Europos kinas ir dieną ir naktį 2017“ pabaigos. A. Mikulėnas džiaugiasi, kad panevėžiečiai neeiline miesto atrakcija žavisi ir nori, kad ji išliktų kuo ilgiau. Per neilgą labirinto gyvavimo laiką chuliganiškų veiksmų prieš jį neužfiksuota.

„Mūsų visuomenė tampa sąmoningesnė. Tikiu, jog kino juostų labirintas sėkmingai sulauks dienos, kai būsime pasiruošę su juo atsisveikinti“, – „Sekundei“ teigė kino edukologas, kuriam ir gimė idėja išskirtiniu būdu pagerbti kino filmų istorijos dalį.

Akcijos iniciatoriaus teigimu, senąsias kino juostas naujosios technologijos pakeitė prieš ketverius metus, tačiau su atsiminimais atsisveikinti nelengva.

„Esame sukaupę apie 300 kilometrų nebenaudojamų kino juostų, prie kurių labai norėjome prisiliesti dar kartą. Taip kilo sumanymas statyti labirintą ir bandyti pasiekti pasaulio ar bent Lietuvos rekordą“, – pasakojo edukologas.

Kino juostos pynime pagalbininkų netrūko. Tačiau ne visi 40 savanorių tapo labirinto statytojais. Kiti fiksavo istorines akimirkas, kūrė kino filmus ar savo muzika įkvėpė rekordo laukiančius panevėžiečius.

Galerija

Komentarai

  • Nu šaunuoliai. Labai smagiai atrodo

  • Simpatiskas tas vyriokas su kpure

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų